12 Nisan 2016 Salı 14:53
Oy verenler sorumlu değil mi?
MUSTAFA DOĞAN / KAHRAMANMARAŞ
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı Olağan Kongresi’ni geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Kongreye BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Av. Zühtü Kazancı kongrede Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi. 

BTP, Türk Milleti için yola çıkmış bir kadrodur

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu kongrede yaptığı konuşmada, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve partilileri, Türk Milletini ayağa kaldırmak için yola çıkmış bir kadro olarak tanımlayarak, “Bu milleti ayıktırmak için, bu milleti tekrar izzete, celale ve kuvvete kavuşturmak için yola çıkmış bir insan ve O’nun etrafında bir kadro var. Bunun dışında da kimse kalmamıştır. Ama bu kadro öyle bir kadro ki, hangi durumda olursa olsun hangi zamanda olursa olsun her zaman başı dik ve alnı ak olmuştur. Bugün iktidardan olanlar bile insan içine çıkıp başı dik gezemiyorlar. Kendi aralarında bile oturup Hakkı konuşamıyorlar. Her biri diğerinin yapmış olduğu yanlışı biliyor. Ama Bağımsız Türkiye Partisi’nin ekibi, bu sahaya çıktığı günden beri her yerde Hakkı savundu. Her yerde doğruyu konuştu. Ve birilerinin kendince alaya alma özentilerini ters çevirip, bugün de “Ben İktidardayım” diyenlerin karşısına geçip ne kadar haklı olduğunu, başta Genel Başkanımız olmak üzere ispat etti. Onun için bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Bu kadrodur ancak bu milleti ayıktırabilecek. Çünkü izzeti, şerefi, namusu, vatan sevgisini ve imanı temsil eden kadro, Bağımsız Türkiye Partisi kadrosudur. Çünkü onun lideri her dönemde haklı olan ve Hakkı savunan Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Hepinizi bu kutlu yolda yürümeye ve hiçbir zaman geri adım atmamaya, gevşeklik göstermemeye ve her zaman yalçın kayalar gibi ayakta durmaya davet ediyorum” dedi.

Geleceği gören bir liderdir Prof. Dr. Haydar Baş

Daha sonra kürsüye gelen BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ise yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “İstismar politikası devam ediyor. Mevcut iktidar dini çok iyi istismar ediyor. Bizlerin söze değil icraata bakması lazım. Son yıllarda yüz kızartıcı, toplum tarafından kabul görmeyen bir fiilin binlerce kat arttığını görüyoruz. Çocuk istismarının gündelik adi olaylar arasına girdiğini görüyoruz. Zaten ülkemizde güvenlik adına hiçbir şey yok. Artık Türkiye’nin değişmez gündemi güvenlik, kaos, bunalım! Türkiye’nin neresine gidersek gidelim, Kars’a, İstanbul’a, Kilis’e gidelim. Herkesin birinci önceliği “Acaba bugün ne olacak?” Peki, Türkiye nasıl bugünlere geldi? BTP niçin kurulmuştu? Çok entresandır, BTP’nin programına baktığınızda partinin kuruluş gerekçesi yazar. 2001 yılında kaleme alınan o programda, “Bölgemizin ateş çemberi içerisinde olduğu, ülkemizin kurtulması ve korunması, birliği ve beraberliği için, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın liderliğinde ve onun projeleri ile millete hizmet ettiğimiz zaman” ayakta kalacağımız ifade edildi. 15 sene önce Genel Başkanımız ülke bölünmesin diye yola çıkmıştı. Şimdiki siyasiler durumu daha yeni yeni anlamaya başladılar.” 

Türkiye’nin serveti ortaya çıktı

BTP Kahramanmaraş İl Kongresi’nde son olarak söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi konuşmasına, BTP Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Zühtü Kazancı ve yönetimine, ilçe başkanlarına BTP saflarındaki sadakatleri dolayısıyla teşekkür ederek başladı. Dr. Abdullah Terzi, birilerinin eskiden beri bu ülkede maden olmadığını söylediğini ifade ederek, “Ama petrol ve maden yasası çıkardılar. Hepsini yabancılara peşkeş çektiler. Haydar Baş Hocamızın söylediği “Türkiye’de 3 katrilyon dolarlık servet var” hakikati ortaya çıktı. Artvin Cerrattepe’de ne oldu? Altın madeni işletmesini bir şirkete verdiler. Halk ayağa kalktı, çevre katlediliyor dediler. Neticede şu çıktı: Artvin’in dağlarında taşlarında, koro halinde herkes altın madeni var demeye başladılar. Böylece 2023’teki Lozan yalanı da patlamış oldu.   Büyük olan Allah, Haydar Hocanın dediği gerçekleri bunların dillerinden döktürüyor. 

Biz ümidimizi yitirmedik

Değerli kardeşlerim bugün ülkemizde başta can emniyeti yok. Şimdi Ankara’da İstanbul’da kimse sokağa çıkmıyor. Ülkenin yarısı sokağa çıkmıyor, yarısı da evine giremiyor. Böyle bir ülke haline geldik. Peki, bunu üretenler sorumlu değil mi? Peki bunlara oy verenler sorumlu değil mi? Can emniyeti yok can! Daha ne arıyoruz değerli kardeşlerim! Adalet, o zaten nerede? Öyle bir şey var mı? Kaldı mı bu memlekette on beş yılda. O halde Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın bize olacağını işaret ettiği her şeyi, bugün millet olarak yaşıyoruz. Buradan çıkış var mıdır? Müminler ve Müslümanlar, inanmış Türk Milleti Allah’tan ümidini kesmez. O bakımdan biz ümidimizi yitirmediğimizi bugün bu kongrede bir araya gelerek, BTP bayrağını Kahramanmaraş’ta güçlü bir şekilde dalgalandırmak suretiyle ispat etmiş oluyoruz. Sığınacak liman, çözüm adresi ve ümit kapısı başta Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP saflarında yer alan sizlersiniz. Bir gün bu kapıya gelecekler, düşenler ellerini uzatacak. Bunu göreceksiniz” diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.