11 Nisan 2016 Pazartesi 16:24
TEK ÇARE BTP
 YENİ MESAJ / İSTANBUL
22 Mayıs'ta Ankara’da yapılacak olağan büyük kongreye hazırlanan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) il kongrelerini büyük bir hızla gerçekleştiriyor. Hafta sonu İstanbul İl Kongresi gerçekleştirildi. Muhittin Fuat Şengül tek aday olarak girdiği seçimde tüm delegelerin oyunu alarak yeniden il başkanı seçildi. BTP İstanbul il kongresinin onur konuğu ise Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'tı. Kongrede yaklaşık bir saat süren bir konuşma yapan BTP Lideri gündemi değerlendirdi ve kritik açıklamalar yaptı. Terör konusuna değinen Prof. Dr. Haydar Baş bu alandaki değerlendirmesine "Bizim dışımızda bu terörü çözecek bir Allah kulu yok, bunu bilin. Allah'ın izniyle bunu çözecek tek irade Bağımsız Türkiye Partisi iradesidir" diyerek başladı.

Problemlerin kaynağı bu iktidar

"Terörü bu noktaya getiren şartlar hepinizce malumdur" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Neden böyle söylüyorum? Açılım adı altında bir yola çıkıldı, bütün mayın tarlaları vücuda geldi. Caddeler, sokaklar ve hatta evler mayın tarlasına dönüştürüldü. Ondan sonra da bu açılımın işe yaramayacağını anlayınca açılımın zıddı olan bomba ile topla, tüfekle bir bölgeyi yok etme hareketine geçildi. Dünyada ben görmüş değilim, bir devlet ki kendi milletine savaş ilan ediyor, onunla savaşıyor. Böyle bir şey olamaz. Bu sorunu hukuk yoluyla halletme şartı ve mecburiyeti vardır. Bugün maalesef biz bunu göremiyoruz. Bu iktidarın da bu işi halletmesi asla mümkün değildir, çünkü problemlerin bizzat kaynağı kendileridir."

İnsanı kazanan terörü bitirir

"Türkiye'de teröre karşı yetiştirilmiş, olgunlaştırılmış bir irade yok. Terör şöyle çözülür diyecek bir irade yok" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu tespit edilmeden, yani biz terörün karşısına şu fikirle, tezle çıkıyoruz demediğiniz müddetçe Türkiye'de terörün sonunu getiremezsiniz. Ama hocam bu işi yapan bir şebeke var onu hallettiğiniz zaman bu da halledilir. Ben terörün PKK ile yüzde 100 ilgili olduğunu zannetmiyorum. Neden? Eğer o bölgenin insanından bu PKK’lı dediklerimiz ortaya çıkıyorsa o zaman o bölgenin insanını kazanmak suretiyle bu işin sonunu getirmek çok basit ve kolaydır. Niçin bu yolu seçmiyorsunuz? Bölgenin insanını kazandığın zaman terörist dediğin o insanı da kazandığın sonucu ortaya çıkacaktır" dedi.

Bunlar hiçbir şeyi çözemez

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yetkililerin de ifade ettiği gibi ciddi bir tehdit altındadır. Peki, önüne geçebiliyorlar mı? Geçemezler, çünkü böyle bir projeleri, çözümleri yok" diye konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, " Çözmeleri asla mümkün değil. O bakımdan aklımızı başımıza alalım" dedi. Ardı ardına gelen şehit cenazeleri için devleti yönetenlerin kınalı kuzu edebiyatı yaptığını ifade eden BTP Genel Başkanı Baş, "Kınalı kuzular diyorlar. Yahu senin sülalende bir tane kınalı kuzu var mı? Senin bakanlarının arasında bir tane kınalı kuzu var mı? Milletvekillerinin arasında kınalı kuzular var mı? Yani kınalı kuzu ben, koç sen! Yağma yok" dedi.

Terörü MEM projeleri bitirir

"Şimdi operasyon bölgesine dönen vatandaş harabe görüyor, bu benim evim değil, ben burası böyle bırakmadım diyor. Vatandaşa nasıl izah edeceksin bunu? Efendim burada terörist vardı, eve gizlendi mi diyeceksin. Devlet bunu diyemez" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu işin hiç kimsenin kılına dokunmadan halledilecek bir yolu var, o da BTP'nin yoludur. Hiç kimsenin burnu kanamayacak" dedi. Terörü Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan Sosyal Devlet projeleriyle bitireceklerini ifade eden BTP lideri şunları söyledi: "Bir insanın işi, aşı olacak. Her ev hanımına bin 500 lira maaş vereceğiz. Her vatandaşımıza bin lira maaş vereceğiz. Asgari ücret 5 bin lira olacak. Hocam nereden bulacaksın onu? Onların kafası bunu bulamaz, ama bu kafa her işi bulur. Ben 5 bin lira vereceğim dedim, siz gittiniz bin 300 lira verenin arkasına takıldınız. O gün demedim mi ben 'bunlar bin 300 lira da veremez' diye. Neden? Çünkü bunların kaynağı yok. Ben size kitaplar halinde kaynaklar aktardım. Bu kaynakları dünya tartıştı. Devletler uyguladı ve dünya lideri oldu. Bunları düşünerek konuşmuyorsun da bu tetikçilerin ağzına bakarak Haydar Hoca’nın üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Benim üzerimi siz örtemezsiniz. Her çocuğa 250 TL maaş verilecek. Şimdi böyle bir Güneydoğu'yu hayal edin. Burada dağa çıkan çocuğun annesi, babası bu çocuğa müsaade eder mi? İşte sen ancak burada terörü önlersin. Sevgili arkadaşlar eğri oturup doğru konuşalım. Bu işi ben yaparım, var mısınız?"

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında eğitim ve öğretim hakkından mahrum olan bir insanın kazanılmasının asla mümkün olamayacağına işaret ederek, “Bu hak birinci sıradaki haktır. Bunun sağlanması lazım" dedi. BTP Genel Başkanı şu ifadeleri kullandı: "Ama efendim biz her ilçede, nahiyede ilk ve orta dereceli okulların tamamını açıyoruz diyorlar. Peki, senin o beldedeki okulunda matematik, Türkçe vs. öğretmenin var mı kâfi derecede? Maalesef yok! Olmamasına rağmen bir sürü atanması gereken öğretmen var, bunlar boşta. Evvela bu öğretmenleri atayıp okullara göndermemiz ve çocuklarımızı yetiştirmemiz lazım. Mardin'in bir ilçesinden mezun olan bir öğrenci Galatasaray Lisesi’nden mezun olan öğrenci ile aynı sınava sokuyorsunuz. Allah'tan korkun. Matematik dersinin, Fen, Türkçe dersinin yarısı boş geçmiş bu çocukların bu okullardan mezun olanlarla rekabet etmesi mümkün mü? Onun için biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak eğitimde eşitlik getiriyoruz. Artık üniversite okumak isteyen öğrencilerimizin istediği fakülteye gitmesi lazım, hem de sınavsız olarak gitmesi lazım. Bunu biz yapacağız. Eğitim hizmetlerini vereceğiz ve çocuklarımızı sınavsız üniversiteye koyacağız."

Biz zamanında uyarmıştık

"Devleti yöneten irade halkını düşman göremez" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz zamanında size demedik mi bu yol yanlış, çıkmaz sokak, batacaksınız diye. Battıktan sonra akılları başlarına geldi ve başladılar ‘Müslüman Türk kimliği’ demeye. Yahu kardeşim senin bu Türk kelimesini ağzına aldığın yoktu. En sonunda onu bile Haydar Hoca’cı yaptım. Arkadaşlar bunlar gerçekten bu işi bilmiyor. Cehalet her şeyden kötü bir hastalık" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-04-11 16:52:11

Hoca dediğin işte böyle olur,
Her sözü özlü olur.
Haydar Hoca konuşur,
Ruslara kanun olur,
Milletlere çare olur,
Mertlere ders olur,
Namertlere dert olur!..

banner129

banner132