19 Nisan 2016 Salı 16:31
Türkiye’yi yönetenler artık görmeli
YENİ MESAJ / BİNGÖL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bingöl İl Başkanlığı, il kongresini gerçekleştirdi. Kongreye Elazığ İl Başkanı Bayram Kavak, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Aslan, Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Elçi, İl Başkan Yardımcısı Eyüp Aslan da iştirak etti. Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını Bingöl İl Başkanı Abdullah Oğuzhan yaptı.

‘Gerçek Kürt asla insanları incitmez’

Abdullah Oğuzhan konuşmasına başta Prof. Dr. Haydar Baş’ı, sonra Bingöllü BTP sevdalılarını selamlayarak başladı. Oğuzhan şöyle konuştu: “İnsanlığın sömürüden kurtuluşunun tek çaresi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Dünya’nın önde gelen bilim adamları bugün Haydar hocamızın elini öpüyor. Üzücü olan, bizim ülkemizi yöneten irade neden görmezlikten geliyor! Eninde sonunda tüm dünya onun kapısına sürünerek gelecektir. Şu an Meclis’te dört parti var. Bunların bu millette bir şey vermesi mümkün değil, bunlar ülkemiz üzerinde hesabı olanların namına yasalar çıkarıp global güçlere hizmet ediyor.”
Ben Kürdüm ama Müslüman’ım diyerek sözlerine devam eden Oğuzhan, bir takım insanların son zamanlarda Kürt ismiyle meydana çıktığını ancak İslam ve Müslümanlıkla bağdaşmayan işler yaptığını, gerçek Kürtlerin devletine, milletine, bayrağına, insanına asla zarar veremeyeceğinin altını çizerek, “Gerçek Kürt asla insanları incitmez, inançlıdır. Kürt diye ortaya çıkıp Müslümanlıkla insanlıkla bağdaşmayan işler yapanlar, dışarıdan emir alıyorlar. Elhamdülillah bizler Müslüman’ız, devletimize milletimize düşkünüz, birliğimizi, bütünlüğümüzü korumak zorundayız. Bu birlik ancak Prof. Dr. Haydar Baş hocamızla olmakla mümkündür” dedi.
Abdullah Oğuzhan’ın konuşmasından sonra yirmi dakikalık sinevizyon gösterimi gerçekleştiren Bingöl İl Başkanlığı sözü konuşmasını yapmak üzere kongreye misafir olarak katılan Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Elçi’ye bıraktı.

Ülkemizde çok yönlü savaş var

BTP Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Elçi konuşmasına Prof. Dr. Haydar Baş’ın Bingöllülere selamını ileterek başladı. Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “Bir ve beraber olalım el ele verelim kainat devleti Türkiye’yi hep birlikte kuralım” mesajını ileten Elçi şöyle devam etti: “Bildiğiniz üzere ülkemiz çok tehlikeli bir süreçten geçiyor. 
Bu süreç Türkiye’nin parçalanmasına da sebep olabilir. Her gün bombalar patlıyor, terör almış başını gidiyor, ekonomi allak bullak. Aranızda hiç borcum yok diyebilen var mı? Hepimizin borcu var. Enflasyon tavan yapmış durumda.
Türkiye’ye baktığımızda siyasal alanda sıkıntı yaşıyoruz, ekonomik alanda sıkıntı yaşıyoruz, kültürel alanda sıkıntı yaşıyoruz. Türkiye’de bir savaş ortamı var. Nasıl bir savaş var Türkiye’de; siyasal savaş var. Meclis’te 550 milletvekili var, çıkardıkları yasalara bakıyoruz AB’nin, ABD’nin, İsrail’in yani Türkiye üzerinde hesabı olanların istedikleri yasalar Meclis’ten geçiyor.
Self determinasyon yasası, tohum yasası, petrol kanunu, yabancılara mülk edindirme yasası, vakıflar yasası gibi yasalar… 
Bir diğer savaş alanı da kültürel savaş. Bizim medeniyetimize ait olmayan kültürleri inkültürasyon yoluyla, televizyon basın yayın kanalıyla milletimize empoze ediyorlar. Bir başka savaş alanı da ekonomi. Desem ki, bin Türk Lirası’na Güneydoğu’nun tamamını satın alırım, kaç kişi inanır bu salonda bana! Hiç kimse değil mi. Ama bu gerçek ve yapılıyor. Amerika bir buçuk ton çam ağacını kesiyor bir ton kağıt elde ediyor, mürekeple boyayıp konteynırlara doldurup geliyor ülkemize. Yerimizin altını, üstünü, topraklarımızı, tarlamızda ürettiğimizi alın terimizi yorulmadan zorlanmadan kağıtla mürekkeple alıp götürüyor. Prof. Dr. Haydar Baş sömürülen insanlığın kurtulması için dünyadaki tek panzehirdir. Sizleri madde ve manamızı mamur edecek Prof. Dr. Haydar Baş Bey’le kâinat devleti büyük Türkiye Cumhuriyetini kurmak için beraber olmaya çağırıyorum.”

Atatürk, Peygamber soyundan geliyor

Kongre’ye misafir olarak katılan Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Eyüp Aslan ise şöyle konuştu: “Ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk hakkında da bir iki kelime konuşmak lazım. 1400’lü yıllarda dönemin idarecileri bir karar alıyor diyorlar ki; Resûlullah’ın (s.a.v.) soyundan olanları; seyyid’leri, şerif’leri kayıt altına alalım, soy şeceresini tutalım. Resûlullah’ın pak soyunu, nakibül eşraf adıyla kurulan kurumla kayıt altına alıyorlar ve Peygamber soyundan olanlara maaş bağlıyorlar. O günden bugüne bu kayıt tutuluyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanlık arşivlerinde bu kayıt halen mevcuttur. Bu kayıtlarda Mustafa Kemal Atatürk’ün soyunun Peygamber’e dayandığı belgeli. Yani Mustafa Kemal Atatürk Peygamber soyundan; Seyyid’dir.

Ekonomi bitti Türkiye bitti

Daha sonra kürsüye gelen Fatih Aslan ise başından geçen bir hadiseyi izleyenlerle paylaştı: “Geçenlerde koyu bir AKP’li esnafla sohbet ediyoruz, büyükçe de bir marketi var, iki katlı. Dedim ki ona; kardeşim ekonomi bitti, ülke bitti, Türkiye bitti hani istikrar sürsün diyordunuz, istikrar diyordunuz ne oldu? Konuşuyoruz, 140 bin TL’lik evini 120 bin TL’ye satıyor borçlarını ödemek için. Dibe vurmuş, evini zararına satıyor bu borçları ödemek için. Şimdi, istikrar bunun neresinde! Ne yaptılar? İnsanımızın cebine 3 bin, 4 bin TL’lik kredi kartı koydular. İşçinin cebinde, memurun cebinde, insanımızın cebinde para yok. Kredi kartlarıyla alışveriş yapıyorlar. Bu kapital anlayışla dünya sömürülüyor. Haydar Hoca diyor ki; gelin beni seçin kurtulun. İnsanlar ona sırtını döndükçe daha da dibe vuruyor. Elimizde eteğimizde ne varsa hepsini alıp götürdüler. Onun için çözüm, reçete Haydar hocamızdadır. Genel Başkanımıza ihtiyacımız var. 

Prof. Dr. Haydar Baş ile beraber olmak zorundayız

Kongrenin final bölümünde konuşan Elazığ İl Başkanı Bayram Kavak da, “Bugün bağımsızlık istiyorsak, maddemiz ve manamız mamur olsun istiyorsak, Prof. Dr. Haydar Baş hocamızla beraber olmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle kongrenizi tebrik eder yeni yönetime başarılar dilerim” dedi. 
Oyların sayılmasıyla birlikte İl Başkanı Abdullah Oğuzhan güven tazeleyerek tekrar başkan oldu. Tüm delegelere teşekkür eden Abdullah Oğuzhan “Herkesi, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş ile buluşmaya davet ediyorum” diyerek tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı şükranlarını sundu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.