02 Mayıs 2016 Pazartesi 15:33
‘Yeni Türkiye’ zifiri karanlıkta
 HÜSEYİN TURHAN / ESKİŞEHİR
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Eskişehir 6. Olağan İl Kongresi yapıldı. Avukat Fahri Gürgenburan’ın delegelerin tamamının oyunu alarak İl Başkanı seçildiği kongreye BTP’nin kurmay heyetinden önemli isimler de Eskişehir’e geldi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi başta olmak üzere BTP Gen. Bşk. Yard. Zeki Garaçoğlu ile Genel Sekreter Dr. Nuri Kaplan kongreye katılan isimler oldu. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan BTP İl Başkanı Av. Fahri Gürgenburan delegelere ve kongreye katılan misafirlere hoş geldiniz diyerek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

‘Ülkemiz ateş çemberi içerisinde’

Gürgenburan yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok uzağa gitmeden ülkenin durumuna sadece 2 saat öncesinden bakın. Her şeyi açıkça görürsünüz. Bu milleti çözümsüzlüğe mecbur bırakmak isteyenler hiçbir zaman çözümü görmek istemediler. Güneydoğuda ilçeler boşalıyor. Can güvenliği yok. İlçeler terk edilmiş halde. Ülkemiz ateş çemberi içerisinde. Korkarak caddelere sokaklara çıkıyoruz. Bazı fotoğraflar görüyoruz Suriye’den daha beter orada savaş olduğu halde. Nasıl bir yönetim bu ki vatandaşlarının can güvenliğini sağlayamıyor. Kilis’e füzeler atılıyor. Füze doğrudan hedefe atılır. Bazı açıklamalar sizleri kandırmasın. Milletimiz istikrar olsun diye AKP’yi tek başına yine iktidara getirdi. Bu istikrar değil ülkenin içine girdiği zifiri karanlıktır. Eğer bu kafayla hareket edersek Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in dediği gibi güneş yüzü göremeyeceğiz.” dedi.
Bugün bir Avukat olarak çok iyi biliyorum ki pek çok şirket iflas etti diyen Av. Fahri Gürgenburan sözlerini şöyle tamamladı: “Peki biz millet olarak devletimizden ne bekliyoruz? En önemli beklentimiz devletimizin vatandaşın can güvenliğini sağlamasıdır. Bugün caddeye çıkarken kendinizi emniyette hissediyor musunuz? Ben şahsen hissetmiyorum. Korkuyoruz. Acaba bomba patlatılır mı diye! Can güvenliğimiz kalmadı. Peki, bu istikrar mıdır? Buradan yüce milletimize çağrı yapıyorum. Ülkeyi bu hale kim getirdi. Her geçen gün kötüye gidiliyor. Bu karanlıktan çıkışın yolu BTP’dir. Diğerlerinin hiçbirisinin çözümü, projesi yoktur.” dedi.

 ‘Biz bu ülkenin hem kumuyuz hem de kayasıyız’

Ülkeyi idare edenlerin kınalı kuzuları sürekli dile getirdiğini belirterek “Madem şehitlik yüce bir makam bu kınalı kuzular millete, bütün koçlar ülkeyi idare edenlere diyerek konuşmasına başlayan BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan gündemi değerlendirdi ve dış politikada yapılan yanlışlıkları dile getirdi. Kaplan, “Yüz yıl önce Osmanlı’nın başına gelen bugün Türkiye’nin başına gelebilir. Eğer aklımızı başımıza almaz isek sel gider kum kalır. Biz bu ülkenin hem kumuyuz hem de kayasıyız. Yarın menfaatleri bittiği zaman hepsi gider hatta hanımları bile onları terk eder. Bu imanla yürüyeceğiz. Bizim terk edeceğimiz bir çakıl taşımız yoktur” dedi.

 ‘Vatan denince aklımıza Haydar Baş geliyor’

BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, “Türkiye’de vatan denince, millet denince, bayrak denince, din denince, kısacası bütün menfaatlerimizi düşündüğümüzde aklımıza gelen tek isim Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bağımsızlık, Atatürk, Türk milleti kavramı, Ehl-i Beyt, birlik ve beraberlik, etnik köken gözetmeksizin asker sivil kardeşliği denince de akla gelen tek kadro Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Bu sebeple bugün Haydar Baş Bey’le uğraşan haçlı güçleri, cübbesi, sakalı, şalvarı olan Müslüman görünümlü ajanlarını devreye sokarak Haydar Baş’a iftira atıyorlar. Ama unutmasınlar ki, Prof. Dr. Haydar Baş bu milletin yüz akıdır” şeklinde konuştu. 

 ‘Yeni Türkiye sloganıyla ülkemizi zifiri karanlığa soktular’

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi de yaptığı konuşmada hakkın ve haklının eninde sonunda galip geleceğini, en zor şartlarda dahi BTP kadrolarının, lideri Prof. Dr. Haydar Baş ile yürüyüşüne devam edeceğini ifade etti. Abdullah Terzi; “BTP kadroları Türkiye’nin geleceğidir. Yeni Türkiye sloganlarıyla ülkemizi karanlık dehlizlere sokan siyaset içerde ve dışarda, ekonomik ve sosyal alanda, kısacası ortaya koyduğu her politikada yanlışa düşmüştür. Ülkemizin etrafında bir tek dostu kalmamıştır” dedi.
Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in kendilerine “Eğer Mustafa Kemal Atatürk’ü bu millete anlatmazsanız size hakkımı helal etmem” dediğini hatırlatan Terzi sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte bu milletin önünde bir lider koşuyor. Bu karanlığa bir ışık yakmamız lazım. Bu azimle olur, mücadeleyle olur. Beraber saf tutmakla olur. Biz yoksulluğa, güvensizliğe mahkum olamayız. Bölünecek bir ülke olamayız. Bunları kabul etmemiz mümkün değil. Eğer biz BTP kadroları olarak bunu başaramazsak bilin ki bu milletin başka da bir sahibi yoktur. Herkes iktidarın peşine takılmış menfaat için bunu yapıyorlar. İktidarı böyle, muhalefetin de vereceği hiçbir şey yoktur. BTP Bu ülkenin sigortasıdır. Bu sigorta atmasın. İşlevsiz kalmasın. Hep beraber çalışalım. 
Mustafa Kemal’in büyük öngörüsü ülkeyi idare edenler gaflet içinde delalet içinde olabilirler demedi mi! Bugünleri tanımlamıyor mu! Bizler bu toprağın evlatları olarak bu duruma kayıtsız kalamayız. Siyaset yapmak zorundayız. Eskişehir’imizde bor madeni var. Diğer madenler var. Bu kaynaklar milletin cebine mi giriyor? Hayır. Bugün iş sorunu, aş sorunu var. Borçlanarak yaşayan bir ülke haline getirildik. Bugün hiç güvenlikli bir alanımız kalmadı. Genel Başkanımız geçtiğimiz gün belirtti. Kilis’ten bir İsrail koridoru açılmak isteniyor. Kilis’e düşen füzelerin yarın Hatay’a düşmesi ihtimaldir. Gaziantep’in bazı köylerine de düşüyor. Kısacası güvenliğimiz kalmadı. Türkiye çok kötü yönetiliyor. Bu milletin acilen bu hükümetin istifasını istemesi lazım. Yerine bir iktidar getirmesi lazım. Bu iktidar CHP ve MHP olamaz. Çünkü çözüm ve projeleri yok. 
Borçlanmaya dayanan kredi kuruluşlarından kredi alınmasına yönelik ekonomik anlayışları var.” BTP’nin Milli Ekonomi modeli var diyen Abdullah Terzi sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Ancak bütün bu badirelerin mutlak bir çıkış yolu vardır. O da dünyanın peşinden koştuğu lider, Milli Ekonomi Modeli’nin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Biz yeni Türkiye değil geleceğin Türkiye’sini inşa etmek için Bağımsız Türkiye diyoruz” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.