Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Putin bugün Türkiye’ye geliyor

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 28 Eylül 2017 tarihinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin’in Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapacakları görüşmede, Türkiye ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin ele alınmasının yanı sıra başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması öngörülüyor.

Ziyaret hakkında Sputnik’e açıklama yapan Ahmet Berat Çonkar, “Bu ziyaret, devlet başkanları seviyesinde ilişkilerin gelmiş olduğu olumlu noktaya işaret ediyor. Çünkü devlet başkanları düzeyinde bölgesel konularda, ikili ilişkilerde yakın bir koordinasyon içerisinde fikir alışverişi ve bazı ortak istişarelerle hareket ettikleri anlaşılıyor. Bu da Türkiye-Rusya ilişkileri, bölgenin istikrarı ile Suriye ve Irak’taki gelişmeler açısından iki ülkenin daha yakın, daha koordineli hareket ettiklerinin bir göstergesi” dedi.

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini alım sürecinin devam ettiğini ifade eden Çonkar, “Bu konu önemli bir husus. Onun belki de daha hızlı şekilde ilerletilebilmesi konusunda devlet başkanlarının bir araya gelip bu konuları görüşmeleri yararlı olacaktır” diye konuştu.

Çonkar, “Kuzey Kore’deki gerginlik, ABD ile yaşanan kriz, Myanmar meselesi, bu tür çok sıcak noktalarla ilgili Türkiye ve Rusya’nın yakın istişarelerde bulunması, iki büyük bölge devleti ve küresel güç olarak bu meseleleri olumlu şekilde etkileyebilecek, barışı muhafaza edebilecek adımların atılması noktasında bu konuların ele alınacağını tahmin ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
7 Kez Görüntülendi.
İlanlarda 'dijital' hazırlığı
GÜNDEM
9 Kez Görüntülendi.
FETÖ'nün 'jargon'ları dosyada
YAŞAM
9 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerden duygulandıran hediye
YAŞAM
34 Kez Görüntülendi.
Ses kısıklığını hafife almayın
EKONOMİ
11 Kez Görüntülendi.
Züğürt turist için Türkiye cennet
EKONOMİ
9 Kez Görüntülendi.
Türkiye'nin en rekabetçi ili İstanbul
TOPLUM
20 Kez Görüntülendi.
Aynı yöntemle akıl almaz dolandırıcılık
TOPLUM
12 Kez Görüntülendi.
Yardım görüntülü insan kaçakçılığı
TOPLUM
12 Kez Görüntülendi.
Minibüs yan yattı: 1 ölü
TOPLUM
11 Kez Görüntülendi.
43 göçmen yol kontrolünde yakalandı