Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Hükümetten farklı farklı açıklama

Barzani yönetimine ekonomik ambargo konusunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘vana bizde, Barzani yiyecek yemek bulamaz’ mesajı verirken Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Ekonomik ambargo tehlikeli bir söylem. Ambargo koyduğunuzda satışlarınız duruyor. Diyebilirsiniz ki, ‘Musul-Kerkük kutsal davamız, sen hala ticaret’ diyorsun. Ama benim işim ticaret. Ben Ekonomi Bakanıyım. 8-9 milyar dolarlık bir ticaretten, Türkiye’nin menfaatinden bahsediyoruz” açıklaması yaptı.

Eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da, Türkiye’nin yaptırım uygulanacağına dair çıkışlarının sert olduğunu ancak pratiğe yansımasının fazla olmayacağını savundu. Peşmerge medyasına konuşan Ünsal, “ABD'nin tavrında örtülü bir onay gözüküyor. ABD'nin çok açık bir şekilde taraf olduğu bir durumda Türkiye’nin askeri bir müdahalesi çok gerçekçi değil. Önümüzde en rahat, en kolay kestirilebilir Türkiye tepkisi olarakekonomik yaptırım gözüküyor” diye konuştu.

Habur kapatılacak mı?

Habur Sınır Kapısı’nın kapatılması konusunda da hükümet üyelerinden farklı açıklamalar geliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kapının şu an açık durumda bulunduğunu, gelecekte kapatılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu farklı konuştu. Çavuşoğlu, “Habur Sınır Kapısı’yla ilgili muhatabımız Bağdat’tır. Niye kapatalım” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
40 Kez Görüntülendi.
İnandıkları put dahi onları tasdik ediyor
KÖŞE YAZILARI
15 Kez Görüntülendi.
Türkiye’de neden hain çok (l)
KÖŞE YAZILARI
38 Kez Görüntülendi.
İsrail’in temelleri II. Abdulhamit’le atıldı
KÖŞE YAZILARI
29 Kez Görüntülendi.
Selda Bağcan-Mahsuni-Trump ve Kudüs
GÜNDEM
322 Kez Görüntülendi.
Doç. Dr. Barış Doster, 'Haydar Baş hocamız Kuvayi Milliyeci hocaların bugünkü temsilcisi'
DÜNYA
9 Kez Görüntülendi.
Yahudiler için hırsızlık rutin olay
DÜNYA
29 Kez Görüntülendi.
Arap Birliği çağrı yapmakla yetindi!
GÜNDEM
67 Kez Görüntülendi.
'İsrail işgalci terör devleti'
DÜNYA
11 Kez Görüntülendi.
DEAŞ, polis karakoluna saldırdı
TOPLUM
30 Kez Görüntülendi.
FETÖ'yü anlatan itirafçı subaylara ceza yok