Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Hükümetten farklı farklı açıklama

Barzani yönetimine ekonomik ambargo konusunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘vana bizde, Barzani yiyecek yemek bulamaz’ mesajı verirken Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Ekonomik ambargo tehlikeli bir söylem. Ambargo koyduğunuzda satışlarınız duruyor. Diyebilirsiniz ki, ‘Musul-Kerkük kutsal davamız, sen hala ticaret’ diyorsun. Ama benim işim ticaret. Ben Ekonomi Bakanıyım. 8-9 milyar dolarlık bir ticaretten, Türkiye’nin menfaatinden bahsediyoruz” açıklaması yaptı.

Eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da, Türkiye’nin yaptırım uygulanacağına dair çıkışlarının sert olduğunu ancak pratiğe yansımasının fazla olmayacağını savundu. Peşmerge medyasına konuşan Ünsal, “ABD'nin tavrında örtülü bir onay gözüküyor. ABD'nin çok açık bir şekilde taraf olduğu bir durumda Türkiye’nin askeri bir müdahalesi çok gerçekçi değil. Önümüzde en rahat, en kolay kestirilebilir Türkiye tepkisi olarakekonomik yaptırım gözüküyor” diye konuştu.

Habur kapatılacak mı?

Habur Sınır Kapısı’nın kapatılması konusunda da hükümet üyelerinden farklı açıklamalar geliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kapının şu an açık durumda bulunduğunu, gelecekte kapatılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu farklı konuştu. Çavuşoğlu, “Habur Sınır Kapısı’yla ilgili muhatabımız Bağdat’tır. Niye kapatalım” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
12 Kez Görüntülendi.
Özel çocuklara özel laboratuar
GÜNDEM
10 Kez Görüntülendi.
Ön sınav kaldırıldı
DÜNYA
13 Kez Görüntülendi.
Günde 7 bin bebek ölüyor
GÜNDEM
27 Kez Görüntülendi.
Bu haber çok konuşulur!
DÜNYA
26 Kez Görüntülendi.
Petrolde kritik anlaşma
TOPLUM
31 Kez Görüntülendi.
3 çocuk pamukların içinde öldü
DÜNYA
13 Kez Görüntülendi.
ABD dost-düşman ayırmıyor
TOPLUM
18 Kez Görüntülendi.
Çipli kimlik basacaklardı
DÜNYA
11 Kez Görüntülendi.
Katalonya'nın özerkliği iptal ediliyor
TOPLUM
9 Kez Görüntülendi.
Tefeci çetesi çökertildi