Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Erdoğan'dan dikkat çeken Gökçek cevabı

AKP içinde tasfiyeler devam ediyor. Dün gece 4 il başkanı görevden alındı. Genel Başkan Erdoğan'ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının da istifasını istediği öne sürüldü. Bu gündemde Melih Gökçek ismi ön plana çıkarken Erdoğan, "istifasını istediniz mi" sorusuna hayır ama bu olmayacağı anlamına gelmez" cevabını verdi. Bu arada Gökçek'in de istifaya direndiği öne sürülüyor.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Tartışmalı referandumla ilgili Erbil yenetimini bir kez daha uyaran Erdoğan, akıllarını başlarına almazlar ise yeni yaptırımların geleceğinin sinyalini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: "Bölgemizde çok kritik, önümüzdeki asrı biçimlendirecek ehemmiyette gelişmeler yaşanıyor. Türkiye bu gelişmelerin merkezinde yer almaktadır. Atalarımızın "Dost acı söyler, ama gerçeği söyler" ifadesindeki gibi acı olabilir ama hakikatin kendisidir. Kuzey Irak'taki referandum krizi bölgemizin bağrına yeni bir hançer saplama girişimidir. Mesele çevredeki ülkeleri sonu gelmez bir kavga sürecine itmek isteyenlerin oyununa düşüp düşmeme meselesidir. Yanı başımızda kazılan, ateşini kin ve nefretin beslediği bu çukura izin veremeyiz. Irak, ne tek başına Kürt'ün, ne tek başına Türk'ün, ne tek başına Arap'ın değildir. Geleceğin ortak inşa edilmesi gereken bir yerdir. Bin yıldır bu coğrafyada bizi yok etmek için sayısız teşebbüs olmuştur. Biz devlet ve millet olarak hala dimdik ayaktayız. Bizi tehdit edenlerin, kefen biçenlerin, kriz dönemlerini fırsat bilip sırtımızdan hançerlemeye kalkanların hiçbirinin bu topraklarda esamesi okunmuyor. Bizim kimseyi tehdit etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz tüm samimiyetimizle ikaz görevimizi yerine getiriyoruz. Devlet olmanın gerektirdiği vakardan asla taviz vermeyeceğiz. Şimdilik sadece belirli alanlardaki ambargolarla yetiniyoruz. Artarak devam edecektir ki, eğer kendilerine gelmezlerse. Çok daha ileri adımlar atmakta tereddüt etmeyiz. Kuzey Irak yönetiminin bir an önce aklını başına devşirmesini talep ediyoruz. Bizi seveni biz de severiz ama aksi olduğu zaman gereğini yaparız."

Gökçek'in istifası istendi mi?

AKP içinde tasfiyeler devam ediyor. Dün gece 4 il başkanı görevden alındı. Genel Başkan Erdoğan'ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının da istifasını istediği öne sürüldü. Bu gündemde Melih Gökçek ismi ön plana çıkarken Erdoğan, "istifasını istediniz mi" sorusuna hayır ama bu olmayacağı anlamına gelmez" cevabını verdi.

Bu arada Gökçek'in de istifaya direndiği öne sürülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası gazetecilerin 'Melih Gökçek'in istifası istendi iddiası ile ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: "Partimizin, herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu."

Yorumlar

Demek 7 Ay Önce

Seçimle gelen,emirle gidiyor.İşte buna demokrasi deniyor

Daha Fazla Haber
FUTBOL
22 Kez Görüntülendi.
Olaylar çıktı, derbi yarıda kaldı
FUTBOL
8 Kez Görüntülendi.
Yabancı maddeler oyunu durdurdu
FUTBOL
29 Kez Görüntülendi.
Kara Kartal'dan sürpriz transfer girişimi
FUTBOL
31 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş'tan ayrılık kararı aldı
EĞİTİM
19 Kez Görüntülendi.
'Üniversite öğrencisi sayısında Avrupa'da ikinciyiz'
GÜNDEM
18 Kez Görüntülendi.
Yunanistan FETÖ'cüleri serbest bırakıyor
EKONOMİ
257 Kez Görüntülendi.
İran'da dolar resmen yasak
EKONOMİ
17 Kez Görüntülendi.
Kuyumcuların işi kesat
DÜNYA
81 Kez Görüntülendi.
AP'den Türkiye'ye: Yunan askerleri bırak
EKONOMİ
32 Kez Görüntülendi.
Enflasyon yüksek seyredecek