Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Göynük Kanyonu sonbaharda da cezbediyor

Antalya’nın Kemer ilçesindeki Göynük Kanyonu, adrenalin tutkunlarının yanı sıra, sonbahar fotoğrafı çekmek isteyenlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor

Antalya'nın Kemer ilçesindeki Göynük Kanyonu, sonbaharda da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Tarihi Likya Yolu'nun önemli bir kısmının geçtiği Göynük Kanyonu, dünyanın en iyi 10 doğa yürüyüş parkuru arasında yer alıyor.

Antalya ve Kemer'i ziyaret edenler, profesyonel rehberler eşliğinde yaklaşık 750 metrelik kanyondan geçerek manzarayı izliyor. Doğayla iç içe olmanın tadını çıkaran turistler, yazın sıcaklığı 12 ila18 derece arasında değişen suda serinleme imkanı buluyor.

Kanyonu ziyaret edenler heyecan verici bazı etkinliklere katılıyor. Güvenlik amacıyla kask takan ve can yeleği giyen macera tutkunları, kanyonda yüksek adrenalin keyfi yaşıyor.

Göynük Kanyonu, misafirlerini daha çok yaz aylarında ağırlamasına rağmen sonbaharda da yerli ve yabancı turistleri cezbediyor. Sonbaharda doğa fotoğrafı çekmek isteyenlerin uğrak noktalarından bir olan kanyon, son yıllarda düğün fotoğrafları için de doğal stüdyo görevi yapıyor.

Kanyonun işletme sorumlusu Varol Şirinler, kanyonun son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldiğini belirterek, "Daha çok misafirlerimiz temmuz ve ağustos aylarında geliyor. Bunun yanında sonbaharda da turistlerin ilgisi devam ediyor. Özellikle yaprakların sararması turistleri cezbediyor. Bu nedenle eylül ve ekimde de yoğun ilgi oluyor" dedi.

Şirinler, kanyonun ziyaretçilerine heyecan verici etkinliklerin yanı sıra doğayla başbaşa kalarak dinlenme imkanı sunduğunu vurguladı. 

Önceden Avrupalı turistlerin daha çok geldiğini anlatan Şirinler, "Son yıllarda Rus ve yerli ziyaretçiler yoğunlukta. Kanyonu yılda yaklaşık 30 bin kişi ziyaret ediyor." diye konuştu. AA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
39 Kez Görüntülendi.
Yatağan Termik Santrali'nde facia
GÜNDEM
61 Kez Görüntülendi.
Leyla'nın katil zanlısı tutuklandı
GÜNDEM
92 Kez Görüntülendi.
25 bin 500 kişilik polis alımı gündemde
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
Kılıçdaroğlu zorda
GÜNDEM
41 Kez Görüntülendi.
445 bin FETÖ'cü hakkında işlem yapıldı
GÜNDEM
31 Kez Görüntülendi.
ByLock'tan 'itirafçıları tespit etme yöntemleri' anlatılmış
BİLİM-TEKNOLOJİ
35 Kez Görüntülendi.
Android ücretli hale gelebilir
GÜNDEM
39 Kez Görüntülendi.
Otobüsler denetlenmediği için yanıyor
EKONOMİ
26 Kez Görüntülendi.
Kartlı harcamalar yüzde 20 büyüdü
EKONOMİ
30 Kez Görüntülendi.
Dünyanın en pahalı şehri Zürih