Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

'Ucuz et hayal oldu'

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, hükümetin hayvancılıktaki uyguladığı yetersiz ve yanlış politika nedeniyle yoksulun, ucuz et tüketmesini mucizelere bıraktığını söyledi.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, bir türlü düşürülemeyen et fiyatlarıyla ilgili konuşma yaptı.

Önceki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in “Et ucuzlayacak” dedikçe ete zam geldiğini hatırlatan Ömer Fethi Gürer, şimdiki Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da benzer açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın Et ve Süt Kurumu’nun marketlerde reyon açacağı yönündeki beyanatlarına değinen Ömer Fethi Gürer,  13 yıl boyunca özelleştirme kapsamında kalan kurumların içinin boşaltıldığını belirterek, “Et ve Süt Kurumu, 2014 yılında özelleştirme kapsamından çıkarıldı. Kurum satış noktaları açtı, et yetiştirmedi. Şimdi marketlerde reyon açılırsa kısa sürede talep karşılanamayacak, raflar boş kalacak ve marketlere kira bedeli ödemek zorunda kalacak” dedi.

Et ve Süt Kurumu’nun marketlere reyon açması durumunda, talebi karşılayabilmek için ithal ete yönelmek zorunda kalacağını ancak ithal etin, bu sektörle ilgili sorunların çözümü olamayacağını anlatan Gürer, hükümetin hayvancılık politikasının yetersiz ve yanlış olduğunu vurguladı.

YENİ MESAJ / ANKARA

Yorumlar

nnnn 5 Ay Önce

büyüklerimiz dururken yoksulun et yemesi uygun olmaz

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
10 Kez Görüntülendi.
Trump'ın 'Kudüs' inadı
GÜNDEM
91 Kez Görüntülendi.
Otokar'dan 433 zırhlı araç satışı
ÇEVRE
16 Kez Görüntülendi.
Müteahhitlere sıkı denetim
EĞİTİM
17 Kez Görüntülendi.
Yaptıkları sınava bakın!
ÇEVRE
27 Kez Görüntülendi.
O soğuklar Türkiye'yi 'teğet geçecek'
YAŞAM
36 Kez Görüntülendi.
Tükkettiğimiz balıkların yüzde 73 hamsi
YAŞAM
22 Kez Görüntülendi.
Antidepresanlar tümden zararlı değilmiş
GÜNDEM
82 Kez Görüntülendi.
Kulekollar Mehmetçik'e 'zırh' oldu
TOPLUM
17 Kez Görüntülendi.
Halk sokağa çıkmaya korkuyor
TOPLUM
71 Kez Görüntülendi.
Otomobil dere yatağına uçtu: 3 ölü