Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

'Ucuz et hayal oldu'

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, hükümetin hayvancılıktaki uyguladığı yetersiz ve yanlış politika nedeniyle yoksulun, ucuz et tüketmesini mucizelere bıraktığını söyledi.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, bir türlü düşürülemeyen et fiyatlarıyla ilgili konuşma yaptı.

Önceki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in “Et ucuzlayacak” dedikçe ete zam geldiğini hatırlatan Ömer Fethi Gürer, şimdiki Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da benzer açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın Et ve Süt Kurumu’nun marketlerde reyon açacağı yönündeki beyanatlarına değinen Ömer Fethi Gürer,  13 yıl boyunca özelleştirme kapsamında kalan kurumların içinin boşaltıldığını belirterek, “Et ve Süt Kurumu, 2014 yılında özelleştirme kapsamından çıkarıldı. Kurum satış noktaları açtı, et yetiştirmedi. Şimdi marketlerde reyon açılırsa kısa sürede talep karşılanamayacak, raflar boş kalacak ve marketlere kira bedeli ödemek zorunda kalacak” dedi.

Et ve Süt Kurumu’nun marketlere reyon açması durumunda, talebi karşılayabilmek için ithal ete yönelmek zorunda kalacağını ancak ithal etin, bu sektörle ilgili sorunların çözümü olamayacağını anlatan Gürer, hükümetin hayvancılık politikasının yetersiz ve yanlış olduğunu vurguladı.

YENİ MESAJ / ANKARA

Yorumlar

nnnn 2 Ay Önce

büyüklerimiz dururken yoksulun et yemesi uygun olmaz

Daha Fazla Haber
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
27 Kez Görüntülendi.
İnandıkları put dahi onları tasdik ediyor
KÖŞE YAZILARI
9 Kez Görüntülendi.
Türkiye’de neden hain çok (l)
KÖŞE YAZILARI
25 Kez Görüntülendi.
İsrail’in temelleri II. Abdulhamit’le atıldı
KÖŞE YAZILARI
18 Kez Görüntülendi.
Selda Bağcan-Mahsuni-Trump ve Kudüs
GÜNDEM
300 Kez Görüntülendi.
Doç. Dr. Barış Doster, 'Haydar Baş hocamız Kuvayi Milliyeci hocaların bugünkü temsilcisi'
DÜNYA
8 Kez Görüntülendi.
Yahudiler için hırsızlık rutin olay
DÜNYA
28 Kez Görüntülendi.
Arap Birliği çağrı yapmakla yetindi!
GÜNDEM
60 Kez Görüntülendi.
'İsrail işgalci terör devleti'
DÜNYA
8 Kez Görüntülendi.
DEAŞ, polis karakoluna saldırdı
TOPLUM
24 Kez Görüntülendi.
FETÖ'yü anlatan itirafçı subaylara ceza yok