Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Katalonya'daki Türkler tedirgin

İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetiminde bağımsızlık yanlısı girişimlerden dolayı yaşanan gerginlik bölgedeki Türkler tarafından tedirginlikle takip ediliyor.

İspanya'da resmi kayıtlara göre, yaklaşık 6 bin Türk vatandaşının bin 400'ü Katalonya bölgesinde yaşıyor. Katalonya'daki Türkler, genel olarak bölgedeki bağımsızlık girişimlerinden dolayı iş ve güvenlik konusunda tedirginlik duyduklarını ancak gündelik yaşamlarına sakin şekilde devam ettiklerini belirtiyor.

Barselona'da Türk vatandaşları, Katalonya'da yaşananların gelecek planlarını etkilemediğini belirtiyor. Barselona'da turizm sektöründe çalışan Umut Kamacı, yasa dışı bağımsızlık referadumuyla ilgili çıkan olayların işlerine olumsuz yansıdığını belirtti.

Kamacı, "Hem bu hafta sonu hem de ay sonunda Barselona'da iki büyük sağlık kongesi var. Ancak müşterilerden çok sayıda iptaller almaya başladık. Neredeyse her gün müşteriler telefon açıp, 'Gelirsek herhangi bir sıkıntı olur mu' diye bize soruyor. Aynı sorun futbol maç gruplarında da var. Büyük gruplar ve önemli firmalar rahat bir şekilde gelip Barselona maçını izlemek istiyor. Barselona'nın olaylara tepki göstermek için Las Palmas maçını seyiricisiz oynama kararı da tedirgin bir ortam yarattı." diye konuştu.

AA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
‘Bu Ali’nin yoludur ve sağlamdır’
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
102 Kez Görüntülendi.
Müslüman olduklarında Ali’yi de ikrar ediyorlardı
KÖŞE YAZILARI
58 Kez Görüntülendi.
Suud hanedanının soyuna dair iddialar
KÖŞE YAZILARI
11 Kez Görüntülendi.
İsrail ve ABD, İslam ülkelerinden cesaret buluyor
KÖŞE YAZILARI
12 Kez Görüntülendi.
Türkiye aç!
KÖŞE YAZILARI
8 Kez Görüntülendi.
Kudüs’ün suçlusu kim?
KÖŞE YAZILARI
177 Kez Görüntülendi.
Flaş Açıklama! Kudüs'ten sonra sırada Mekke ve Medine var...
DÜNYA
24 Kez Görüntülendi.
ABD ile vize krizi devam ediyor
GÜNDEM
3642 Kez Görüntülendi.
CHP'li vekil: 'Hoş Geldin Atatürk' başucu kitabım olacak
TOPLUM
221 Kez Görüntülendi.
'Türk halkına göre Rusya 1. müttefik'