Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Dolandırıcıya ev hapsi cezası

Kendisini yazılım mühendisi olarak tanıtan dolandırıcı, iş arayan vatandaşlara, bir akrabasının Devlet Personel Başkanlığı'nda çalıştığını söyledi. Bu yolla iki kişinin 35 bin 300 lira parasını dolandırdığı ileri sürülen zanlıya ev hapsi cezası verildi

Adana'da iş vaadiyle iki vatandaşın 35 bin 300 lira parasını dolandırdığı ileri sürülen zanlıya ev hapsi cezası verildi. Kendisini yazılım mühendisi olarak tanıtan Alpay Bayram G. (29) iş arayan vatandaşlara, bir akrabasının Devlet Personel Başkanlığı'nda çalıştığını söyledi. Müşteki Hakan K. ve Mert S.'ye burada işe girdireceğini söyleyerek evrak ve kayıt parası istedi. Hakan K.'den 28 bin 800 lira, Mert S.'den ise 6 bin 500 lira alan dolandırıcı işlemleri başlatmak üzere olduğunu belirtti. Bir süre sonra Mert S.'ye Devlet Personel Başkanlığı'nda memur olduğunu söyleyerek sahte imzalı evrak verdi. Ancak şahıslar bir türlü işe başlayamadı. Bunun üzerine konuyla ilgili araştırma yapan müştekiler, dolandırıldıklarını anlayınca polise başvurdu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şikayet üzerine çalışma başlattı. Harekete geçen polis, kimliğini tespit ettiği Alpay Bayram G.'yi Mithatpaşa Mahallesi'nde kaldırımda yürürken yakaladı. Gözaltına alınan zanlı ifadesinde, "Parayı bana borç olarak verdiler, kendilerine geri vereceğim" dedi.

Öte yandan, dolandırıcının, dolandırdığı mağdurlardan birinin annesi ile sevgili olduğu ileri sürülürken, anne bu suçlamaları kabul etmedi. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlı Alpay Bayram G.'ye, ev hapsi cezası verildi.
İHA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
Doğu Guta'nın yüzde 65'i temizlendi
GÜNDEM
Denktaş'tan serzeniş
TOPLUM
Kaynak Holding’e ilk dava açıldı
TOPLUM
2 Kez Görüntülendi.
'Mahalleli beni sevmiyor'
TOPLUM
1 Kez Görüntülendi.
Minibüs yolcuları ölümden döndü
TOPLUM
4 Kez Görüntülendi.
Otomobille motosiklet çarpıştı: 2 ölü
TOPLUM
6 Kez Görüntülendi.
Öğrencinin şutu öğretmeni bayılttı
TOPLUM
4 Kez Görüntülendi.
Direğe çarpan araçta 1 kişi öldü
KÜLTÜR-SANAT
1 Kez Görüntülendi.
Taş plaklar yeniden gözde
GÜNDEM
10 Kez Görüntülendi.
Alabalıklar Fırtına Deresi'yle buluştu