Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Dolandırıcıya ev hapsi cezası

Kendisini yazılım mühendisi olarak tanıtan dolandırıcı, iş arayan vatandaşlara, bir akrabasının Devlet Personel Başkanlığı'nda çalıştığını söyledi. Bu yolla iki kişinin 35 bin 300 lira parasını dolandırdığı ileri sürülen zanlıya ev hapsi cezası verildi

Adana'da iş vaadiyle iki vatandaşın 35 bin 300 lira parasını dolandırdığı ileri sürülen zanlıya ev hapsi cezası verildi. Kendisini yazılım mühendisi olarak tanıtan Alpay Bayram G. (29) iş arayan vatandaşlara, bir akrabasının Devlet Personel Başkanlığı'nda çalıştığını söyledi. Müşteki Hakan K. ve Mert S.'ye burada işe girdireceğini söyleyerek evrak ve kayıt parası istedi. Hakan K.'den 28 bin 800 lira, Mert S.'den ise 6 bin 500 lira alan dolandırıcı işlemleri başlatmak üzere olduğunu belirtti. Bir süre sonra Mert S.'ye Devlet Personel Başkanlığı'nda memur olduğunu söyleyerek sahte imzalı evrak verdi. Ancak şahıslar bir türlü işe başlayamadı. Bunun üzerine konuyla ilgili araştırma yapan müştekiler, dolandırıldıklarını anlayınca polise başvurdu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şikayet üzerine çalışma başlattı. Harekete geçen polis, kimliğini tespit ettiği Alpay Bayram G.'yi Mithatpaşa Mahallesi'nde kaldırımda yürürken yakaladı. Gözaltına alınan zanlı ifadesinde, "Parayı bana borç olarak verdiler, kendilerine geri vereceğim" dedi.

Öte yandan, dolandırıcının, dolandırdığı mağdurlardan birinin annesi ile sevgili olduğu ileri sürülürken, anne bu suçlamaları kabul etmedi. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlı Alpay Bayram G.'ye, ev hapsi cezası verildi.
İHA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
9 Kez Görüntülendi.
Hac kayıtları başlıyor
GÜNDEM
87 Kez Görüntülendi.
İsrailli Bakan: Türkiye ile ilişkilerimiz sürekli artıyor
YAŞAM
8 Kez Görüntülendi.
Hafta sonu sıcak geçecek
TOPLUM
8 Kez Görüntülendi.
Gözaltı sayısı 11'e yükseldi
TOPLUM
13 Kez Görüntülendi.
Şehrin ortasında rant çatışması
TOPLUM
16 Kez Görüntülendi.
20 ilde sahte rapor operasyonu
TOPLUM
8 Kez Görüntülendi.
Feci kazada sürücü alkollü çıktı 
TOPLUM
7 Kez Görüntülendi.
Engelli vatandaşa zorla senet imzalattılar
TOPLUM
6 Kez Görüntülendi.
Kamyonetin açılan kapağı yayaya çarptı
SAĞLIK
10 Kez Görüntülendi.
Grip, menenjite neden olabilir