Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Yazdan kalma günler bitiyor

İstanbul’da 25 derecelere kadar çıkan hava sıcaklığı yerini soğuk ve sağanak yağışa bırakıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden de Cumartesi günü için gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı.

İstanbul'da sıcaklıkların cumartesi gününden itibaren düşüşe geçerek, 20 derecenin altına inmesi ve sağanağın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkla "yazdan kalma" günlerin yaşandığı kentte sonbahar kendini göstermeye başlıyor. Güneşli ve sıcak havanın kendini gösterdiği megakentte cumartesi gününden itibaren sağanağın etkisini göstermesi ve sıcaklıkların 7 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor. 

Cuma günü 25 derecelere kadar ulaşan sıcaklık gece saatlerinde 14 dereceye kadar düştü. Cumartesiden itibaren ise sıcaklığın düşmeye başlaması ve güneşin yerini sağanağa bırakması bekleniyor. Kentte pazar günü sağanağın devam edip, sıcaklığın en düşük 13, en yüksek 20 derece olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da yeni haftada sağanağın yer yer etkili olması beklenirken pazartesi en düşük sıcaklığın 12, en yüksek sıcaklığın da 19 derece, salı günü ise sıcaklığın 12 ile 18 derecelerde seyretmesi öngörülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden de (AKOM) Cumartesi için gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Açıklamada, "Cumartesi öğle saatlerinden itibaren İstanbul başta olmak üzere ülkemizin batı bölgelerinde rüzgarın tekrardan kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (30-55 km/s) hava sıcaklıklarının 6-8 derece birden düşmesiyle kuvvetli sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor." ifadeleri kullanıldı.
AA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EKONOMİ
14 Kez Görüntülendi.
Dolar indi çıktı
EKONOMİ
15 Kez Görüntülendi.
Ryan Air’dan Dalaman’a ilk sefer
EKONOMİ
10 Kez Görüntülendi.
Online tatile rekor harcama
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
66 Kez Görüntülendi.
'Asla kendisine icabet etmem'
KÜLTÜR-SANAT
10 Kez Görüntülendi.
İslami eserler British Museum'da
KÜLTÜR-SANAT
10 Kez Görüntülendi.
Ödüllü tiyatro eserleri kitaplaştırıldı
KÜLTÜR-SANAT
16 Kez Görüntülendi.
Safranbolu'ya yakışır kuş evleri
GÜNDEM
20 Kez Görüntülendi.
Han Solo'nun silahına servet ödendi
KÜLTÜR-SANAT
13 Kez Görüntülendi.
'Müzeler Gecesi' yoğun ilgi gördü
EKONOMİ
82 Kez Görüntülendi.
Ekonomi 'ana gündem' olsun