Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Bir haftada 68 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 68 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 68 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında bölücü terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Hakkari, Şırnak, Siirt ve Diyarbakır'ı teröristlerden temizlemek amacıyla yürütülen operasyonlara devam edildi.

Bu kapsamında, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde (İncebel ve Kato dağları), Cizre ve Silopi ilçeleri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi (Alandüz-İkiyakalar), Siirt'in Baykan ve Eruh ilçeleri ve Diyarbakır'ın Lice ve bazı ilçelerinde operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, 68 terörist etkisiz hale getirildi, 63 piyade tüfeği, bir doçka uçaksavar makinalı tüfek, iki makinalı tüfek, bir keskin nişancı tüfeği, 3 roketatar, iki makinalı tabanca ve 6 tabanca olmak üzere toplam 78 silah, 55 el bombası, 7 mayın, 3 bin 719 hafif silah mühimmatı, 238 uçaksavar mühimmatı, bir adet 81 milimetrelik havan mühimmatı, 26 adet RPG-7 roketatar roketi, 45 şarjör, 238 kilo amonyum nitrat, 400 gram tahrip kalıbı, iki el dürbünü, 5 telsiz ve 79 tüp ele geçirildi.

Ayrıca operasyonlarda 22 el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. Operasyonlarda 13 asker şehit oldu, 23 asker ise yaralandı. Şırnak, Hakkari, Diyarbakır ve Siirt bölgelerinde icra edilen etkili operasyonlar sonucunda bölücü terör örgütüne önemli kayıplar verdirilerek, ağır darbe indirildi.
AA

Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
10 Kez Görüntülendi.
Kerkük'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi
TOPLUM
23 Kez Görüntülendi.
Ardahan'da kar yağışı ulaşımı aksattı
TOPLUM
16 Kez Görüntülendi.
Artvin’i sel aldı
TOPLUM
24 Kez Görüntülendi.
Sadece 8 günlük evliydi
TOPLUM
15 Kez Görüntülendi.
RTÜK'ün 3 yeni üyesi belirlendi
DÜNYA
37 Kez Görüntülendi.
Irak ordusu Kerkük’ü ele geçirdi
GÜNDEM
71 Kez Görüntülendi.
Attila İlhan ve Oktay Sinanoğlu'nu anma programının onur konuğu Haydar Baş
TOPLUM
16 Kez Görüntülendi.
Kuzey Irak’ta 2 asker şehit
DÜNYA
14 Kez Görüntülendi.
Katalonya'ya 3 gün mühlet
DÜNYA
80 Kez Görüntülendi.
Somali'de ölü sayısı 300'ü aştı