Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Başbakan Yıldırım'a Irak'tan davet geldi

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki günlerde Irak'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Konu ile ilgili olrak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Sayın İbadi'den böyle bir davet gelmiştir. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği, zamanlaması konusunda çalışıyorlar. Yapılacak bu ziyaret tabii ki önemli bir ziyarettir. O bakımdan hazırlıklarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir" dedi.

"Başika'daki askerlerimiz eğitim vermek üzere oradalar" diyen Yıldırım, "Başika'daki askerlerimiz DEAŞ'la mücadeleye katılacak olanlara eğitim vermek üzere oradalar. Irak da DEAŞ'la mücadele ettiğine göre, burada eğitilen Ninova mücahitleri, muhafızları da bu işte önemli görev ifa ettiğine göre aramızda bu konunun mesele olmaması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım şunları söyledi: "Habur hem Kuzey Irak hem merkezi hükümetin kontrolündeki alana hitap eden, hizmet eden bir kapı. Tabii ki Irak burayı kapatma hakkına sahiptir. Bu konuda Irak'ın hükümranlığı altında bütün kapıların kapatılmasına biz saygı gösteririz ama bizim teklifimiz gerek Kuzey Irak'ta yaşayan Türkmen, Kürt, Arap kardeşlerimizin gerekse Irak'la olan bütün ticari ve taşımacılık faaliyetlerimizin zarar görmemesi için yine Habur'un biraz batısında Fishabur denen veya Ovaköy dediğimiz sınır kapısının faaliyete geçirilmesi. Bunu teklif ettik, bu konuda da Irak'tan destek istiyoruz."

HABER MERKEZİ

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
9 Kez Görüntülendi.
Hac kayıtları başlıyor
GÜNDEM
296 Kez Görüntülendi.
İsrailli Bakan: Türkiye ile ilişkilerimiz sürekli artıyor
YAŞAM
9 Kez Görüntülendi.
Hafta sonu sıcak geçecek
TOPLUM
9 Kez Görüntülendi.
Gözaltı sayısı 11'e yükseldi
TOPLUM
19 Kez Görüntülendi.
Şehrin ortasında rant çatışması
TOPLUM
27 Kez Görüntülendi.
20 ilde sahte rapor operasyonu
TOPLUM
9 Kez Görüntülendi.
Feci kazada sürücü alkollü çıktı 
TOPLUM
11 Kez Görüntülendi.
Engelli vatandaşa zorla senet imzalattılar
TOPLUM
10 Kez Görüntülendi.
Kamyonetin açılan kapağı yayaya çarptı
SAĞLIK
12 Kez Görüntülendi.
Grip, menenjite neden olabilir