Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Başbakan Yıldırım'a Irak'tan davet geldi

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki günlerde Irak'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Konu ile ilgili olrak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Sayın İbadi'den böyle bir davet gelmiştir. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği, zamanlaması konusunda çalışıyorlar. Yapılacak bu ziyaret tabii ki önemli bir ziyarettir. O bakımdan hazırlıklarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir" dedi.

"Başika'daki askerlerimiz eğitim vermek üzere oradalar" diyen Yıldırım, "Başika'daki askerlerimiz DEAŞ'la mücadeleye katılacak olanlara eğitim vermek üzere oradalar. Irak da DEAŞ'la mücadele ettiğine göre, burada eğitilen Ninova mücahitleri, muhafızları da bu işte önemli görev ifa ettiğine göre aramızda bu konunun mesele olmaması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım şunları söyledi: "Habur hem Kuzey Irak hem merkezi hükümetin kontrolündeki alana hitap eden, hizmet eden bir kapı. Tabii ki Irak burayı kapatma hakkına sahiptir. Bu konuda Irak'ın hükümranlığı altında bütün kapıların kapatılmasına biz saygı gösteririz ama bizim teklifimiz gerek Kuzey Irak'ta yaşayan Türkmen, Kürt, Arap kardeşlerimizin gerekse Irak'la olan bütün ticari ve taşımacılık faaliyetlerimizin zarar görmemesi için yine Habur'un biraz batısında Fishabur denen veya Ovaköy dediğimiz sınır kapısının faaliyete geçirilmesi. Bunu teklif ettik, bu konuda da Irak'tan destek istiyoruz."

HABER MERKEZİ

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KÖŞE YAZILARI
3 Kez Görüntülendi.
Atatürk’ten Haydar Hoca’ya değişen bir şey yok
EHL-İ BEYT GÜNLÜĞÜ
34 Kez Görüntülendi.
'Hak Ali ve onun taraftarlarındadır'
KÖŞE YAZILARI
9 Kez Görüntülendi.
Hürriyet satıldı!
DÜNYA
96 Kez Görüntülendi.
İngiltere'den Esad itirafı
DÜNYA
26 Kez Görüntülendi.
Trump'ın kabinesi artık daha 'şahin'
DÜNYA
16 Kez Görüntülendi.
AB'den Rusya'ya karşı adım
DÜNYA
26 Kez Görüntülendi.
Venezuela parasından 3 sıfır atıyor
TOPLUM
21 Kez Görüntülendi.
Baza, küçük Caner’i yuttu
TOPLUM
24 Kez Görüntülendi.
Hurdacı resmi evrakları alınca...
TOPLUM
27 Kez Görüntülendi.
30 işyerine polis baskını