Kategoriler

YENİ MESAJ GAZETESİ

Başbakan Yıldırım'a Irak'tan davet geldi

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki günlerde Irak'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Konu ile ilgili olrak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Sayın İbadi'den böyle bir davet gelmiştir. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği, zamanlaması konusunda çalışıyorlar. Yapılacak bu ziyaret tabii ki önemli bir ziyarettir. O bakımdan hazırlıklarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir" dedi.

"Başika'daki askerlerimiz eğitim vermek üzere oradalar" diyen Yıldırım, "Başika'daki askerlerimiz DEAŞ'la mücadeleye katılacak olanlara eğitim vermek üzere oradalar. Irak da DEAŞ'la mücadele ettiğine göre, burada eğitilen Ninova mücahitleri, muhafızları da bu işte önemli görev ifa ettiğine göre aramızda bu konunun mesele olmaması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım şunları söyledi: "Habur hem Kuzey Irak hem merkezi hükümetin kontrolündeki alana hitap eden, hizmet eden bir kapı. Tabii ki Irak burayı kapatma hakkına sahiptir. Bu konuda Irak'ın hükümranlığı altında bütün kapıların kapatılmasına biz saygı gösteririz ama bizim teklifimiz gerek Kuzey Irak'ta yaşayan Türkmen, Kürt, Arap kardeşlerimizin gerekse Irak'la olan bütün ticari ve taşımacılık faaliyetlerimizin zarar görmemesi için yine Habur'un biraz batısında Fishabur denen veya Ovaköy dediğimiz sınır kapısının faaliyete geçirilmesi. Bunu teklif ettik, bu konuda da Irak'tan destek istiyoruz."

HABER MERKEZİ

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
39 Kez Görüntülendi.
Yatağan Termik Santrali'nde facia
GÜNDEM
61 Kez Görüntülendi.
Leyla'nın katil zanlısı tutuklandı
GÜNDEM
94 Kez Görüntülendi.
25 bin 500 kişilik polis alımı gündemde
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
Kılıçdaroğlu zorda
GÜNDEM
41 Kez Görüntülendi.
445 bin FETÖ'cü hakkında işlem yapıldı
GÜNDEM
31 Kez Görüntülendi.
ByLock'tan 'itirafçıları tespit etme yöntemleri' anlatılmış
BİLİM-TEKNOLOJİ
35 Kez Görüntülendi.
Android ücretli hale gelebilir
GÜNDEM
39 Kez Görüntülendi.
Otobüsler denetlenmediği için yanıyor
EKONOMİ
26 Kez Görüntülendi.
Kartlı harcamalar yüzde 20 büyüdü
EKONOMİ
30 Kez Görüntülendi.
Dünyanın en pahalı şehri Zürih