Bilmem farkında mısınız ama bizim çok büyük bir sorunumuz var. 
“Sorun çok, hangisini kast ediyorsunuz?" dediğinizi duyar gibiyim. 
Artık bütün sorunların önüne geçen bir, iman ve insan sorunumuz var.  Müslümanların ekseriyetinin, büyük bir iman sorunu var artık. "Bir kötülüğe buğz etmek imanın en zayıfı" iken, bu bile kalmadı.
Tam tersi, savunluyor ve  "niye bu kadar az" deniliyor.
Haçlı var, haçlıdan içeru!
Kandil günü Suriye’nin bombalanması sonrası yaşananlar, "pes" dedirtti.
Bir kısım insanların “İslam” sandığı iktidar partisi,  Allah ile Müslüman arasına girdi. İnsanlar,  Allah’ı mı yoksa iktidarı mı dinleyeceklerini, iyiden iyiye şaşırdılar.
Miraç gecesi, İslam beldesi, Şam-ı Şerfi üç haçlı ülkesinin, 103 füzesiyle vuruldu. Herkes sarsıldı tabi. Ancak üç Hıristiyan ülkenin füzelerinden daha sarsıcı olan, Türkiye’de iktidar sahiplerinin, “çok memnun olduk” açıklamalarıydı.
İktidarın “kökten”  savunucuları, Allah ile iktidar arasında kaldılar. 
"Allah mı doğru söylüyor, iktidar mı!" ikilemine düştüler.
Allah’ın “Müslümanlar kardeştir” buyruğu mu, yoksa iktidarın teşekkür ettiği üç Hıristiyan ülke mi?
Haç mı, hilal mi?
Hak mı batıl mı?
İman mı, iktidar mı?
Esat mı, Trump mı demiyorum, bazıları bunu çoktan aştı!
Yetiştiricileri, hocaları, Erbakan “bunlar gerçekten değişmiş!” demişti. Erbakan bile çok şaşırmıştı, yetiştirdikleri karşısında.  Ancak kimse kusura bakmasın, bu yaşananların hemen hepsi, merhum Erbakan’ın eseridir.
Bir parti, İslam olabilir mi?
Asla.
Hiçbir parti İslam’ı taşıyamaz. İslam’ın ne bir partisi olur, ne de bir partinin, İslam’ı olur.  Türkiye’de partinin İslam’ı var artık. Bu ne yazık ki, başarıldı.
 Partinin İslam’ında, domuz eti “kasaplık et” oldu. Faiz “nema” oldu. Zina suç olmaktan çıktı. Papa’dan “dua” istemek “güncelleme” oldu.
Parti’nin İslam’ında, Müslüman ülkenin bombalanması “serinlemek” oldu, “vicdan” oldu. 
Partinin İslam’ında, ABD ve İsrail tarafında olmak “farz” oldu adeta. İsrail’i “büyük” yapmak için BOP’tan roller “stratejik ortaklık” oldu.
ABD, Bağdat’ı da kandil günü bombalamıştı, Şam’ı bombaladığı gibi ve Müslümanlar yine uyanmıyorlar. Parti İslam’ı, Erbakan’ın eseridir. Siyasal İslam'ın hocasıdır, Erbakan.
 “Bizi seçmeyen, patates dinindedir” telkini 50 yıl yapılırsa, olacağı bu. “İslam” diye insanların sarıldıkları parti, sonunda insanları İslam’dan ve imandan etti.
Bülent Yıldırım, Erbakan’ın yetiştirmesi değil mi?
Yetiştirdikleri, haçlı füzeleriyle serinliyorlar!
Erbakan’ın amel defteri, bu yetiştirdikleriyle hiç kapanmaz. 103 füze ile Şam’a saldırmak, Bülent'i serinletmiyor.
Şimdi bu Bülent’e sormak istiyorum:  Kâbe’ye kaç füze atılırsa serinlersin!
Bunu söylemek dinime, imanıma ve kanıma dokunuyor ama işin nereye geldiğini anlatmaya çalışıyorum. 
Adım adım olay, Kâbe’ye füze atmaya doğru gidiyor. Vallahi böyle billahi böyle!
Müslümanlar, Allah ve Peygamberi yerine, teslim alınmış liderlerini, krallarını, dinledikleri sürece, sonuç buraya doğru gidiyor. Bütün kutsallarını kaybedecekleri gibi vatanlarını, namuslarını ve ülkelerini de kaybedecekler.
Esad, Suriye’nin değilde Arabistan’ın lideri olsaydı, üç Hıristiyan ülke Mekke ve Medine’ye füze atsaydı, ne olacaktı? 
“İyi oldu” diyenler, ne cevap vereceklerdi?
Bülent “bu az oldu” demeyecek miydi mesela?
Esad, Kâbe’ye sığınsaydı, Esad bahanesiyle Kâbe vurulur mu, vurulmaz mı, siz söyleyin.  “Esat gidecekse Kâbe gitsin” diyecek o kadar "serinlik" taraftarı çıkar ki, aklınız almaz.
Her Müslüman ülke, orda yaşayanların Kâbe’sidir. Çünkü kutsaldır.  “Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli” demek, bizde milli marş ise bu herifler “yerli ve milli” mi? Sordum sadece!
Kıymetli dostlar!
Ateistler dahi Suriye’ye füze atılmasına tepki gösterdiler. “Irak’ta oynanan kimyasal oyun Suriye’de oynanıyor” dediler, fakat bunlar “Esad yaptı” diyorlar. Bilmiyorlar mı, Esad yapmadı? Bal gibi biliyorlar. 
Öyle ise?
"Her şey İsrail için" yapıyorlar. Ama bunlar İsrail karşıtı diyeceksiniz, o rol gereği öyle.
Böyle “Müslümanları” özel yetiştirdiler. Bunlar, o eski Müslümanlara hiç benzemezler, herkes gözlerini açsın ve haykırışlarımıza kulak versin.  
Müslüman’ı emperyalizme “mankurt” yaptılar. Kendi devletinin, toprağının ve hatta dininin düşmanı yaptılar. Değiştirdi ve dönüştürdüler. Ülkeyi işgale hazır hale getirdiler. 
İnsanları, emperyalistlerin füze sevicileri yaptılar. Tepkisizleştirdiler. Sol bir parti iktidarda olsa ve bir kandil günü, Suriye bombalansaydı. Başka bir şey demiyorum.  “AKP bir projeydi” sözü, ne kadar doğru bir tespit.
“İslamcı” bir parti iktidarında Müslüman ülkelerin işini bitirmek bir projedir. "Milliyetçi"  bir parti iktidarında ise Türk ülkelerin işini bitirmek, bundan sonra ikinci küresel proje olabilir. 
Göreceksiniz ABD,  Rusya ve Çin' e karşı da, Türkleri örgütleyecek.
Peki, AKP bir projeydi de,  Erbakan proje değil miydi?  AKP’nin temel projesi Erbakan’dı.  “Yetiştirme” işi, onundu. Yetiştirdi ve gitti.
Akıl var, mantık var:
Esad, Müslümanları öldürüyor(!) Trump, Macron, May, biraya gelmişler, Müslümanları kurtarıyorlar!
Vah ki, vah!
Yemen’de o kadar Müslüman öldürülüyor her gün,  niye kimselerin gündeminde değil de, Suriye gündemde. Çünkü Suriye, İsrail için engel. Parçalanması gerekiyor! 
Amerika daha nasıl saldırılar yapsın ki;
Müslümanlar uyansınlar.
Partileri, liderleri veya kralları yerine, ülkelerini, mukaddesatlarını, dinlerini ve imanlarını tercih etsinler.  
Yahudi ve Hıristiyanlar yerine, Müslümanları tutsunlar.  Batıl yerine, hakkı tutsunlar. Teslis yerine, tevhidi tutsunlar. 
Herkes, hepimiz, büyük bir imtihan içindeyiz.
Allah, imanımızı, ülkemizi ve bütün Müslümanları korusun!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
G.Gonul 2018-04-17 10:54:37

Mevcut sorun,tam da bu işte.Nefis ifade etmişsiniz,teşekkürler.