Bir aileyi bile idare etmekten aciz olan FETO, dünyanın bir ucunda ev hapsinde ABD ‘de otururken bu ülkede binlerce sivil ve kamu personelini organize edecek, uçaklar uçurtacak, tankları yürütecek ve vatandaşa kurşunlar sıktıracak, ama onu yıllardır koruyup kollayan ev hapsinde tutan ABD’nin hiçbir şeyden haberi olmayacak.
Hani bu ABD dünyanın herhangi bir yerinde yolda yürüyen adamın göz rengini bile görüyordu.
Hani aynı anda herkesi dinliyordu. 
Hani eski cumhurbaşkanı Gül’ün köşkündeki güllerin renklerini seyrediyordu.
Kendi ev hapsinde tuttuğu bir zavallıdan bihaber öyle mi? Hadi oradan be!
ABD çıkmış gözümüzün içine baka baka benim hiçbir şeyden haberim yok, diyebiliyor.
Hollywood’da film çevrilse bu kadar yalan bir senaryo üretilmezdi.
Pişkinlikte öyle bir noktaya varılmış ki FETO’nun darbe ile ilgili bağlantılarını gösteren evrakları gönderin bakalım diyor.
Esasında siyaset onlara evrak göndermek yerine şunu dese idi keşke: “Bununla ilgili her türlü evrak sende var zaten, insan ne yaptığını bilmez mi.”
Ekranlarda darbe ile ilgili hep Akıncı Üssü’nden bahsediliyor, oysa en az onun kadar önemli olan İncirlik Üssü’nden neden ise kimse bahsetmiyor?
İncirlik’ten ABD’nin izni olmadan sinek bile uçmaz, ama darbede buradan kalkan ikmal uçakları kullanılıyor başka söze ne hacet…
Eğer biz bu ülkede gerçekten darbelerin önüne geçmek istiyorsak, bu satrancı kazanmak istiyorsak unutmayalım ki satranç piyonları yemekle kazanılmaz bu sana sadece üstünlük verir bir de bu piyonları yöneten şah var.
Darbeler sabahtan akşama organize edilmez yıllar içerisinde bir darbeci kadronun ülke idaresine yerleştirilmesi ile olur.
1995 yılından beri Prof. Dr. Haydar Baş, FETO yapılanmasının ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit ettiğini, FETO üzerinden devşirilmek istenen dinlerarası diyalog olayı ile hem İslam’ın tahrip edilmek istendiğini ama dini bütünlüğün bozulması ile arkasından asıl hedef olan milli bütünlüğün de bozulacağını hem siyasete hem de sivil toplum örgütlerine defalarca anlattı. Bizleri gönderip ikaz ettirdi…
Malesef siyaset bu gerçeklere sırtını döndüğü gibi bir de bu adamları ülkenin en kilit noktalarında en yetkili şahıslar haline getirdi.
Ama eğer bu ülkede alim olarak, kanaat önderi olarak ortada gezenlerden bir tanesi Prof. Dr. Haydar Baş’ın bu sesine kulak verse idi -ki hepsine tek tek gidildi- belki de siyaset oluşan bu kamuoyuna kulak verecekti. Ama hiçbiri bunu yapmadı, çünkü kursaklarından aşağıya bunların paraları akmakta idi.
Şimdi FETÖ terör örgütüne atıp tutan meşhur bir gazetenin patronunun kardeşi o zaman bizlere ‘biz ona karşı gelemeyiz çünkü Işık Sigorta’dan şu kadar para alıyoruz’ demişti. Cübbeli’nin hapiste Fethullah Gülen’i göklere çıkartan açıklamalarına daha önce kısaca değinmiştim.
Temel fıkrasında olduğu gibi ne birisi, hepsi…
Bir anımı anlatayım, Daha FETO yurt dışına çıkmadan onun kasalarından Ali Açıl’a ikaz etmek için gönderildiğimizde biz ona Prof. Haydar Baş Bey’in vatan, millet, birlik ve beraberlik mesajlarını iletirken, yanlış yola girdiklerini söylerken o bize bir tek cümle etti.
Dedi ki; ‘geçen hafta bütün sivil toplum temsilcileri bu masa etrafında idi. Hepsine ciddi maddi destekte bulunuyorduk, bir tek siz yoktunuz.’
Evet, bu ülkeyi FETO’cu darbe sürecine götüren olaylar zincirinde bir tek Prof. Dr. Haydar Baş yoktu.
Şimdi ekranlarda çıkıp dinlerarası diyalogu eleştiren o yazarçizer takımından inanın tiksiniyorum. Dün bildikleri halde sustular seyrettiler, şahsi menfaatlerine milleti ve dini kurban ettiler, şimdi çıkmış canını bu vatan için verenlerin üzerinden prim yapma hesabındalar.
Prof: Dr. Haydar Baş’ın deyimi ile Sayın cumhurbaşkanı ve başbakan darbe boyunca yaptığı açıklamalar ile akan kanın en az olmasını sağladı. Ve bu darbeyi milletin birlik ve beraberliği önledi.
İktidar dün böyle bugün öyle konuşanlara değil, şahsi menfaatleri için dün FETO’yu Mehdi yapan bugün terörist yapanları değil, ülkenin ve dinin menfaatlerini kendinden ve herşeyden üstün tutan Prof. Dr. Haydar Baş’a kulak verse idi bütün bunlar yaşanmayacaktı. Umulur ki bundan sonra bu ahmaklara kulak verilmez.
Ahmak deyince aklıma Bülent Arınç’ın sözleri geldi. Fethullah’ın önemli koruyucularından olan bu zatı muhterem şimdi başladı benim hiçbir şeyden haberim yok demeye. 
Al sana ikinci bir ABD daha…
Onunla ilgi yazım daha sonra gelecek. TRT ve RTÜK’te neler yaptıklarıyla ilgili yazımı yakında yazacağım.
Ama ona bir cümle ile bu yazımızı bitirelim.
Bu millet sana sadece ahmak diyecek kadar ahmak değildir…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137