İcmal dergisinin son sayısında kapak başlığı: “Varlık alemi bir rüyadır.” Okuyorum, okudukça temizleniyorum. Hz. Ali Efendimiz (a.s.) buyurmuş ki: “İnsanoğlu uykudadır, ölünce uyanır.” Hemen paragrafın devamında Prof. Dr. Haydar Baş Bey şöyle diyor: “Ben dünyaya hükmedeceğim diyen aslında kumsalda şato yapan çocuk gibidir. Hatta kumsalda şato yapan çocuk gibi de değildir. Çölde serap gören adam gibidir. Çocuğun elinde bir oyuncak var ama serap olayında hiçbir şey yok. Dünya böyle bir şeydir. Onun için dünyanın saltanatına, debdebesine kapılıp da nefsimizi dizginlemekten sakın vazgeçmeyelim. Hayat bir anda gelip geçer eyvah ben ne yaptım dersin.”
Sevgili Yeni Mesaj okuyucuları eyvah ben ne yaptım dememek için zamanın nimetini bilmek ve istifade etmek gerekir. İstifade ettiklerimden bazıları:
- Okul kitaplarında Kerbela olayı anlatılırken, Emeviler ve Abbasiler anlatılırken işin özünden uzak kalmışız ki Muaviye’yi sever olmuşuz. Emevi ve Abbasi yönetimlerini sever olmuşuz. Hatta bazıları da “Yezid haklı galiba” dediğinde susar olmuşuz. Eyvah ki ne eyvah bize. Şimdi haykırıyorum ki: Ehl-i Beyt haktır, On iki İmam haktır, Ehl-i Beyt’i sevmek farzdır. Ehl-i Beyt sevdasından beni kim alıkoyabilir? Hz. Ali’nin hakkı olan halifeliği şimdi kim karşıma geçip de “bir başkasının da hakkıydı” diyebilir.
- Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, komutanı ve Cumhurbaşkanı... Birkaç yıl öncesine kadar medyada hemen hemen hepimizin duyduğu neydi? Bizleri Paşamızdan soğutma faaliyetleri. Paşamız hakkında atılan iftiralarla bizler onu sevmekten uzaklaşıyorduk. Haydar Baş Bey konuyu ele aldığında Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok sever olduk. Kemal Atatürk hem seyit hem şerifti. Hem de ülkemizi kurtarandı. Kolay mı koca bir ülkeyi işgalden kurtarmak. Allah ona nasip ettiyse bize de hakkıyla onu sevmek düşer.
- Ülkemizin maden konusu… Herkes sus pus iken parsayı toplayan rahatına bakıyordu. Milyon dolarlar, milyar dolarlar bu ülkenin vatandaşının hakkıyken ses çıkarılmayanlar işlerinin keyiflerini çıkarıyorlardı. Prof. Dr. Haydar Baş Bey çıktı, “Madenleri bu ülkenin evlatlarına vereceğiz çünkü onların hakkı” dediğinde bakıyorum da ülkemizdeki diziler-programlar madenleri daha da bir konuşur hale getirdiler. Fakat halen eksikleri var. Çünkü bu madenleri hakkıyla vatandaşına paylaştıracak olanı, yani Prof. Dr. Haydar Baş Bey’i söylemiyorlar. Korkmayın söyleyin de Allah kalplerinizin kirini gidersin. En yaşanılır ülke Türkiye olsun. Dünya devleti olsun. Herkes gıpta etsin.
- Asgari ücret 5000 TL. Prof. Dr. Haydar Baş Bey olması gerekeni söylediğinde, belgelerle dile getirdiğinde heveslendiniz. Rusya’da asgari ücret 2000 dolar oldu. Rusya’yı ayağa kaldıran Milli Ekonomi Modeli’nin sahibi bizim ülkemize bunu yapar dediniz. O en gerçekçi dediniz. Sözler verdiniz. Sonra ne oldu? Sonra sözlerinizi unuttunuz. Peygamberimiz diyor ki: “Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.” 
- Son seçim vaatlerinde meclisteki partiler asgari ücretten bahsettiler. Beceremediler. 1300 TL yaptılar beceremediler. Zamlar sardı etrafı. Asgari ücretliler diyor ki; “1000 TL aldığımız zamandan daha zor durumdayız.” Beceremeyecekler, olmayacak. Onlar asgari ücreti Haydar Baş Bey’den duydular. Ama yapamadılar. Yapamayacaklar. Çünkü halka da, Hakka da uzaklar. 
- Prof. Dr. Haydar Baş Bey, “Bu ülkenin her bir vatandaşı Türk’tür. ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözündeki anlam, ‘Ne mutlu Müslümanım diyene’dir dediğinde, sözün manasını öğrendik. Bu tanım bizi bir bütün yapmaz mı? Ehl-i Beyti sevmek ve etrafında birleşmek bizleri bir bütün yapmaz mı? Bizleri ayırmaya çalışanlara Türk-Kürt, Sünni-Şii diye ayıranlara çakalım mı şamarı? 
Var mısınız Bağımsız Türkiye Partisini bağrımıza basmaya? Var mısınız ülkemizin bölünmez bütünlüğünde huzur içerisinde yaşamaya? İbadetlerimiz, aşklarımız, sevinçlerimiz, mutluluklarımız bile ayrı bir lezzette olacak. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
emine 2016-02-06 18:52:24

VARIZ! Hakkı haykırmaya Hak ile olmaya

Avatar
Kerem Aydın 2016-02-06 13:32:18

Varız.. Prof. Dr. Haydar Baş Bey ve bu değerli kadrosuyla Türkiye'nin çok kısa bir sürede kainat devleti olacağına asla şüphe yok..