Dünya’da baş gösteren ekonomik krize çözüm olamayan Kapitalizm artık miadını doldurmuş, sömürü modeli olan bu akım bitmiştir. İnsanlığa çözüm olamadığı ve olamayacağı da son yıllardaki krizin iyice derinleşmesi ile tasdiklenmiştir. 
Dünya ülkeleri artık ekonomilerini düzlüğe çıkarmak, vatandaşını rahata ve huzura kavuşturmak için aradığı çözüm akımını bulmuştur. Bu akımın adı  “Haydarizm”dir.
Başta Rusya olmak üzere pek çok ülke, bu akıma kapılmış ve diğer dünya ülkelerinin de kapılmaktan başka çaresi yoktur. 
Bu rüzgâr, çok kısa bir zamanda dünyayı etkisi altına almıştır. Bu akım, tüketici endeksli olması dolayısı ile de çözümün tek adresidir. Çünkü dünyada tüketici kesim desteklenmedikten sonra ekonominin rahatlaması çok zordur.
Bu akımın pozitif yönlü olduğunu gören Rusya, 23 Şubat 2013 tarihinde Haydarizm’in mimarı Prof. Dr. Haydar Baş’ı Rusya Meclisi Duma’dan dünya insanlığına seslendirmiştir. Prof. Dr. Haydar Baş Kapitalizmi eşsiz bir devrimle sona erdirmiştir.
Haydarizm akımının mimarı Prof. Dr. Haydar Baş; “Bütün dünya Türk milletinin medeniyetini ve insanlığını bekliyor. Kendimize dönersek dünyanın huzuru ve kurtuluşunun Türk milletinde olduğunu görürüz” demekle Türk milletinin Dünya insanlığını kurtaracak tek ülke olduğunun altını çizmiştir.
Dünyayı kasıp kavuran, derinliği hala belli olmayan ve ekonomi yönetimlerini uykusuz bırakan küresel kriz her geçen gün etkisini daha da derinleştirerek artmaktadır. 
Kapitalizmin bittiğini ve krize çare olmayacağını gören Dünya ülkeleri çareyi Haydarizm’de arıyorlar. Tüketim endeksli bir model olan Haydarizm’in tüketimi teşvik uygulamaları ülkeler tarafından bir bir uygulanmaktadır. Şu ana kadar 120 ülke bu akıma kapılarak tüketimin canlandırılması yönünde ekonomik paketler açıklamaya başladılar.
Kapitalizmin Dünya insanlığına çare olamayacağı, tarifinde gizlenmişti. Başlarken bittiği, ortadaydı. Haydarizm de ekonomiyi tanımlarken “kaynakların sınırsız, ihtiyaçların sınırlı” olduğunu dile getirerek gerçek ekonomi biliminin temellerini atmıştır. Ekonomi krizlerinin asıl kaynağı işte bu ekonomi biliminin yanlış tanımlanmasıdır. Medeniyetimizin ürünü olan Haydarizm ülkemizde uygulanırsa Türkiye’nin dünya liderliği otomatik olarak gelecek, Türkiye ve dünyadaki sorunlar kökünden çözülecektir.
Krizin etkisi tüketiciyi çökertti. Tüketici çökünce sistemler; kapitalizm ve liberalizm de çöktü. Bu model  bilimsel bir yaklaşımdır. İktisatta faraziye ortadan kalkmış ispata geçilmiştir. Bunun adı Haydarizm’dir. Safsatadan hakikate dönülmüştür. Bugün dünya krize çare bulamayınca mecburi istikamet Haydarizm’e dönmektedir.
Haydarizm’in Kaynağı Türk Milletidir.
Haydarizm bir anda doğmadı. Mimarı olan Prof. Dr. Haydar Baş’ın 35 yıllık çalışmasından ortaya çıkan bir modeldir. Haydarizm Türk milletinin eseridir. Bu tez ülkemizde devreye geçmeden ülkemizin ekonomik olarak rahatlaması, huzura kavuşması imkânsızıdır. Türk halkı da ekonomik olarak rahatlamak istiyorsa, Türk’ün liderliğini tekrar görmek istiyorsa Haydarizm akımına kapılmasını tavsiye ediyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.