Bu konuya devam edeceğiz. Ancak müsaadenizle, olumlu bazı gelişmelerin altını çizmek istiyorum: 
Birincisi;
Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “Lozan bizim tapumuzdur” açıklaması… Bu fevkalade önemli bir açıklama. Hele de, şuan yaşadığımız bu olaylar sonrasında…
İkincisi;
Yine Sayın Erdoğan’ın “ Meydanlarda sadece iktidar ve muhalefet yoktu, Alevi-Sünni yoktu, Kürt, Laz, Çerkez yoktu, bütün Türk Milleti vardı” şeklindeki, ötekileştirme kokmayan birleştirici sözleri…
Bilmem dikkatinizi çekti mi; 14 yıllık iktidarlarında Sayın Erdoğan ilk defa “Türk Milleti” dedi. Eleştirmek için söylemedim. Olumlu bir gelişme olduğu için dikkatlere sundum sadece. İnşallah “Atatürk” demeleri de çok yakındır.
Tabanda da müthiş bir “millileşme” gözleniyor. Herkesin elinde Türk bayrağı… Muhalefete karşı söylemde yumuşama var. Muhalefetinde iktidara karşı söyleminde de, bir yumuşama olduğu gözleniyor. 
FETÖ Darbe Girişimi musibeti, bin nasihatten daha etkili oldu. Ordu büyük bir darbe aldı ancak, “urlarından” temizlendikten sonra, yeniden eskisi gibi “milletin gözbebeği” makamına yükselecektir. 
AKP tabanı, sözde bir hoca için, meydanlarda “idam isteriz” çekiyorlar. İyi bir gelişme!
Demek hainlik yapan hoca da olsa, asılması gerekiyormuş. İngiliz’le olan İskilipli Atıf’ın asılmasına “ben olsam on defa diriltir yirmi defa asardım” diyen Prof. Dr. Haydar Baş çok haklıymış. 
İktidar da, tabanı da Haydar Baş’ın dediklerine geldi. Bu gurur duyulacak bir şey. Sayın Erdoğan’ın yukarıda verdiğimiz cümlesi, kelimesi kelimesine Baş Hoca’ya ait. “Lozan bizim tapumuzdur” ifadesi hele harfi harfine ona ait. Çünkü son on yıldır her ortamda “Lozan” vurgusunu bu ülkede yapan sadece, Prof. Baş’tı. 
Türk Milleti Sayın Baş’ın durduğu yere geliyor. İnşallah bunu Suriye politikasında değişme ve düzelme takip edecek, Rusya ile yakınlaşan, NATO’ tan uzaklaşan, bir politika izleyecektir.
Şartlar iktidarı doğru kapıya yöneltse de, bu noktaya gelinceye kadar büyük bedeller ödense de, gelişmeler olumlu.
“İktidar, müstevlilerin siyasi emellerini geç fark etti. Basit koltuk hesabını bıraktı” diye düşünmek istiyorum. Bunların işaretlerini hem Sayın Erdoğan’dan hem de başından beri bütünleştirici bir üslup içinde olan Sayın Binali Yıldırım’dan, alıyoruz.
Şimdi gelelim dünkü konumuza…
“Herkes kandırılırken biz uyarıyorduk” konusuna… 
Deniliyor ki, FETÖ;
Özal’ı kandırdı!
Demirel’i kandırdı!
Ecevit’i bile kandırdı!
Hatta Kenan Evren’i kandırdı!
Ve bu iktidarı sonuna kadar kandırdı!
Peki, bu nasıl mümkün?
Bence kandırmadan öte bu siyasiler, arakasındaki ABD elini gördükleri için destek vermek zorunda kalıyorlardı.
Ayrıca, Türkiye’deki bütün “dini” grupları ve halkı kandırmaları da işin bir başka boyutu!
Ona “Hocaefendi!” demeyen dini grup, yok tu adeta…
Aklıma bir hatıra geldi: İstanbul tekstil piyasası malum “yapı”nın elindeydi. “Kasası” olarak bilenen tekstilci Ali,” dün bu masa etrafında Türkiye’de var olan bütün dini gruplar vardı, bir tek siz yoktunuz” diye bir arkadaşımıza tehdit eder gibi çıkışmıştı. Evet, bunların masasında olmayan, karşısında olan, bir tek, Prof. Dr. Haydar Baş vardı.
Baş Hoca’nın siyasete giriş nedeni, “F-Tipi” gibi “dini” görünenlerin koynunda taşıdıkları haç desem, umarım maksadımı aşmış olmam. 
Bu bir din işi değil:
Bu bir, NATO işi…
Bu bir, CIA işi…
Bu bir, Batı işi…
Batı’nın şark projesi işidir. 
Şark projesi ete kemiğe bürünüp, “cemaat” diye, “din” diye, çakma “tarikat” şeklinde ortaya çıkmıştır. O yüzden Atatürk’ün kurduğu bu devletin, fabrika ayarlarına dönmesi gerekir.
“Yeni bir ordu”, “yeni bir devlet”, “yeni bir Türkiye” dersek, emperyalistlerin amaçlarına hizmet etmiş oluruz. Hastalıklı bir bünye  tedavi edilir, veya kesilip atılır.
Ayrıca FETÖ, IŞİD ve PKK gibi terör örgütlerinin bataklığını kurutmak lazım. Bataklığı kurutmak için elinde reçetesi olanlar, beri gelsin!
Hanifi Avcı önemli bir şey söyledi: Asker ve Polis ile tedbir bir yere kadar, “din” gibi asker ve polisin anlamadığı bir alanı “diyanet” doldurmalı!
Avcı doğru konuştu ama yanlış adres gösterdi. Diyanete sızmadılar sanıyor. Bunların işi SIZINTI!
Sayın Avcı’nın tarif ettiği, bu yapıların saçtıkları zehirlerin tek panzehiri  Prof. Dr. Haydar Baş öğretileridir. Bu konu iktidarı da aşar, diyaneti de. Ülkemiz için herkes alanında uzman olan insanlardan istifade etmeli. Bir mezhebi veya bir tarikatı değil, İslam’ı anlamalı ve yaşamalıyız.
“Devleti ele geçirme” veya “devlete İslam’ı getirme” gibi anlayışlar yerine, nefsi ele geçirme, nefislere İslam’ı getirme anlayışı benimsenmelidir. Müslümanlık, bu anlayışa denir.
Ne “ılımlı”, ne “siyasal”, ne radikal “İslam”, yalnız ve yalnız Ehl-i Beyt İslam!
Bu üç “İslam”, ABD’nin türettiği ve ürettiği İslam olmayan İslam’dır!
ABD, bizi “İslam” dediği batıl ile vuruyor. Yunus, Mevlana ve Hacıbektaş İslam’ı ve anlayışı ile ona karşı koymak esastır.
Yani Prof. Dr. Haydar Baş ile ABD’nin “İslamcıklarına”,karşı koymak, zaruri olmuştur. 
Herkes kandırılırken, Baş Hoca uyarıyordu!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Şimşek 2016-07-26 01:12:53

Tebrik ederim başarılar dilerim Yusuf bey yazılarınızı ibretle okuyorum. Bu fetocuların dedesi hacısı hocası da darbecidir isyancıdır. Atatürk zamanında bütün isyanları bunlar çıkarmıştı. Şeyhsait isyanı gibi

banner137