15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. İçeri alınların itirafları insanı dehşete düşürüyor. Devletin her kurumuna, toplumun en kılcan damarına kadar ağlarını örmüşler. Şimdi devletten temizlenmeye çalışılıyor.
Daha önceki yazılarımızda sivrisineklerden kurtulmak için bataklığın kurutulması gerektiğini yazmıştım. O halde bugün bataklığa bakalım.
Fethullah Gülen 1998 yılında başlattığı Dinler Arası Diyalog çalışmalarında yaptığı açıklamalarda şunu diyordu. “bu çalışmalar, bu aciz kula ait zannetmeyin. Hocamdan ne duyduysam onları yapıyorum. , hocamın açtığı kapılardan içeri giriyorum.”
Fethullah Gülen’in yazdığı kitapları okursanız hocasından farklı olmadığını görürsünüz. Her ikisi de İslam itikadı ile zıt. Avrupa ve Hristiyanları öne çıkaran çalışmalar yaptılar 
Fethullah’ın,  hocası Saidi Nursi kitaplarında bakın neler yazmış kitaplarında 
 “Misyoner ve Hıristiyan ruhanileri hem nurcular çok dikkat etmeleri elzemdir. Çünkü herhalde şimal cereyanı İslam ve İsevi dininin hücumuna karşı kendini müdafa etmek fikriyle İslam ve misyonerlerin ittifaklarını bozmaya çalışacak” (Emirdağ Lahikası Sayfa: 147)
“Risale-i Nurun ihlas lemalarında denildiği gibi şimdi ehli iman değil Müslüman kardeşleriyle belki Hıristiyan dindar ruhanileriyle ittifak etmek ve medarı ihtilaf meseleleri nazara almamak niza etmemek gerektir. Çünkü küfrü mutlak hücum ediyor.” Emirdağ Lahikası Sayfa: 190
“Hattı bazı misyonerlerde Dini İsa’nın (a.s) hakiki ruhanisi de o daireye gireceklerine emareler var.” Emirdağ Lahikası Sayfa: 194
Said-i Kürdi Avrupa için “Hakiki Hıristiyanlıktan esinlenerek toplumsal hayata faydalı eserler, adaletli yönetim ve teknolojik yenilikler armağan eden” bir medeniyet olduğunu iddia etmektedir. (Lemalar Sayfa:646)
“Risale-i Nuru okumak ona hizmet etmek bir ibadettir. O’na hizmet üç aylarda yapılan zikirlere bile tercih edilmelidir.”( Saidi Nursi Nur meyveleri Sayfa: 66)
“Risale-i Nur, Kuranın bir aynasıdır. Bir mucize durumundadır.” (Sönmez Risalesi s.29)
“Risale-i Nur öyle değerli bir kitaptır ki Kuranın onda yansıyan nurlarına hizmet etmek askerlikten ve kutsal savaştan bile üstündür.” (Lemalar Risalesi Sayfa: 153)
“Risale-i Nur neden bir elektriğe benzer? Çünkü o, ne doğunun bilginlerinden ne de batının felsefe fenlerinden gelmiştir.   O doğunun da, batının da üstünde bulunan Kuranı Kerimin geldiği yüce arş mertebesinden gelmiştir.” (Said-i Nursi Sikke-i Tasdiki Gaybi Sayfa: 60)
Papa’ya ilk mektup yazan Said Nursi’dir
Mektubun teslim edildiğini ise Vatikan Bayn Başkatibi Said Nursi’ye şu cümlelerle teşekkür etmiştir; “Efendim  zülfikar nam el yazısı olan güzel eseriniz İstanbul’daki Papalık makamı Vekaleti vasıtasıyla Papa hazretlerine taktim edilmiştir. Bu nazik saygınızdan dolayı gayet mütehassis olduklarını bildirirken üzerinize Cenabı Hakkın lütuflarını dilediklerini tebliğe beni memur ettiklerini arza müsaraat eylerim. Bu vesile ile saygılarımı sunarım efendim.” (Emirdağ Lahikası Sayfa: 323)
Said Nursi’de, 2. Abdülhamit’e karşı kalkışmıştır
Doğu illerinde ırkçılık yaptığı, İngilizler ile gizli diyaloglara girdiği, Padişah aleyhine halkı kışkırttığı için bizzat II. Abdülhamit tarafından önce deli diye tımarhaneye sonra  hain olduğu gerekçesi ile cezaevine yollanır.
Fethullah’ın hocası hakkında gerek Osmanlı ve gerekse Milli Mücadele ve Cumhuriyet döneminde sayılamayacak kadar milli ve manevi değerlere karşı bir duruş var. Ama bu duruşu aynen talebesi FETÖ gibi öyle manevi kavram ve tabirlerle süslemiş ki, basiretli insanlar dışında kimse onun kimliğini çözemedi. 
Gün artık aydınlanma günü. Karanlıkları aydınlatma günü. Hak ve batıl ortada. Artık kurutulsun bataklıklar…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ömp 2016-08-24 02:53:49

Makaledeki Risale-i Nur alıntıları günümüzdeki asıl tehlikenin hiristiyanlık değil dinsizlik tehlikesi olduğunu vurguluyor. Yanlış da değil herhalde, ne müslümanlar genel anlamda müslüman gibi yaşıyor, ne hristiyanlar hristiyan gibi.

Avatar
Remzi 2016-12-06 14:33:39

Maalesef en büyük sıkıntımız okumamak, okuyup anlatanlarda bu toplumda geri planda, toplum bedava nasıl yaşama yollarını arıyor

Avatar
Süfeyla Şahin 2017-01-30 18:58:54

Başınız sağolsun değerli Hocam.