Bu haber kez okundu.

Bedene ruh gibidir milletler için lider
Ali Fuat ULUTÜRK (Eğitimci?Yazar)

Türkiye liderini buldu: Prof. Dr. Haydar Baş

Kul yeterince darda kalmış olacak ki bu bir yıl içerisinde "kuvay?ı milliye" ruhu ile siyasi hayata atılan Prof. Dr. Haydar Baş adındaki bir vatan evladının varlığına şahit oluyoruz. Bu aziz milletin şerefli evladı Prof. Dr. Haydar Baş'ın bir çok eserlerini okudum. Trabzon, İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa'da yapmış oldukları toplantı ve mitinglerini, televizyonlarda yakinen ve gönülden izleme imkanı buldum. 10 Ağustos 2001 ve 30 Mart 2002 tarihlerinde İzmir'de yapılan toplantılara da bizatihi katılmam nasip oldu. Bütün bunlardan sonra bu zat?ı muhterem Prof. Dr. Haydar Baş, hakkındaki görüş ve kararım kendini şöyle gösterdi: Aziz milletimizin ve şüheda yurdu vatanımızın âli menfaatlerine müsteniden gayet müspet, olumlu ve uğurludur. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin başarı ve mutluluğu için dörtbaşı mamur bir lider evsafına malik olup, bu hazin ve ümitsiz badireden kurtuluş için h~|~er çeşit dertlerin devası ve çareleriyle dopdolu bir Baş'tır. Prof. Dr. Haydar Baş, bugünkü durumdan kurtuluşumuz için tek çare ve son fırsat olup, ilahi bir lütuf olarak milletimizin yüce hizmetlerine sunulmuştur. Bu nimet ve fırsatı yakalamak ve değerlendirmek için gayet akıllı, cesur ve uyanık olmak gereklidir. Aksi halde işimiz yüce Allah'ın izniyle Hz. Mehdi'ye kalacaktır.

Milletimizin bugünkü dert ve çarelerine aşina olup selamet ve mutluluğu için gece, gündüz demeden çalışan, hiç bir fedakarlıktan çekinmeden her türlü zorluklara katlanan, aziz milletimizin şerefli evladı Prof. Dr. Haydar Baş'ı, bir kaç satır ve beyitle ifade etmek mümkün değildir. Buna rağmen kalbime dolan ihlaslı bir muhabbet ve güvenle Prof. Dr. Haydar Baş'ı şöyle takdim etmeyi bir görev bildim.

PROF. DR. HAYDAR BAŞ

"Her şey olmuş tarumar, kalpler katı sanki taş,
Bu derdin tek ilacı, Prof. Dr. Haydar Baş.

Nasip olmaz her asra böyle erdemli insan,
Âlim, fazıl ve adil, bu bir ilahi ihsan.

Şimdiki hal perişan, bu gidişle ümit yok,
Aç, sefil, işsiz insan, sayısız ve hem de çok.

İşte şimdi gerekli, Prof. Dr. Haydar Baş,
Gayrimeşru hayatla başlamalıdır savaş.

Bu erdemli insanın değerini bilmeli,
Candan gönül vererek arkasından gitmeli!

Bu şehid ahfadına milletçe sarılmalı,
Huzur ve mutluluğa beraberce varmalı!

Behemehal partizan zihniyetten geçmeli,
Ayni ruh ve imanla candan hizmet etmeli!

Yoksa yarın geç olur, elden çıkar fırsatlar,
Biter mevcut sermaye, asla tutmaz hesaplar.

Bu hal, düşünce ve tarz, bize neler getirdi,
Bizden neler götürdü? Bizi yedi bitirdi.

Artık şahsi çıkardan acilen arınmalı!
Allah'ın huzuruna, tam imanla varmalı!

Din, vatan, millet için feda etmeli canı,
İlim, bilim, teknikte geçmeliyiz cihanı.

İthalden daha fazla ihracat yapılacak,
Yurdumuzda aç sefil insanlar kalmayacak.

Uyan artık gafletten, her engeli durma aş!
Bizler için tek lider, Prof. Dr. Haydar Baş.

Son olarak şunu hiç unutmamalıdır ki, dünyayı cehenneme, insanları da zebanilere çeviren sahte, cennete ve meleklere çeviren de gerçek liderlerdir. Bu nedenle diyebiliriz ki lider her şey, lidersiz millet ise hiç bir şeydir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100