Bu haber kez okundu.

Ehl-i Beyt Günlüğü
Abdullah b. Mes’ûd, Resûlullah’tan (s.a.a.) şöyle nakletmektedir: “Kim, Beni seviyorsa, mutlaka Ali’yi de sevsin; kim de Ali’ye düşmanlık yaparsa, Bana düşmanlık yapmıştır ve kim Bana düşmanlık yaparsa, hiç şüphesiz Allah’a (Azze ve Celle) düşmanlık yapmıştır; Allah’a düşmanlık yapanı da Allah (cehennem) ateşine sokar.” (İhkâkü’l–Hak, c.6, s.401). 
Selmân Farisi (r.a.), Resûlullah’ın (s.a.a.) Hz. Ali’ye (a.s.) şöyle buyurduğunu rivâyet etmiştir: “Ya Ali, seni seven, Benim sevenimdir ve sana düşman olan, Benim düşmanımdır.” (Menâkıb–u Ali b. Ebî Tâlib, s.196; İhkâkü’l–Hak, c.6, s.404).
Resûlullah (s.a.a.) şöyle buyurdu: “Ya Ali, Beni sevdiğini zannedip de sana düşman kesilen, yalancıdır. Ya Ali, kim seninle savaşırsa, hiç şüphesiz Benimle savaşmıştır; Benimle savaşan ise şüphesiz Allah ile savaşmıştır. Ya Ali, sana düşman olan, Bana düşman olmuştur; Bana düşman olan ise hiç kuşkusuz Allah’a düşman olmuştur ve Allah böyle bir kimseyi helak edecek ve cehennem ateşine sokacaktır.” (Gâyetü’l–Merâm, c.1, s.94).
Resûlullah (s.a.a.) şöyle buyurdu: “Ya Ali, senin savaşın, Benim savaşımdır ve senin barışın, Benim barışımdır.” (Evâl’il–Liâlî, c.4, s.87; İhkâkü’l–Hak, c.6, s.441).
Zeyd b. Sûhan, Hüzeyfe b. Yemân’dan nakletmiştir; Resûlullah’tan (s.a.a.) duydum ki şöyle buyuruyordu: “Ali, iyilerin emiri ve fâcirlerin katilidir; ona yardım edene, yardım edilir ve onu yalnız bırakan, yalnız kalır. Bilin ki, hiç şüphesiz, hak onunla birliktedir, onu takip eder. O hâlde, siz de sürekli onunla birlikte olun.” (İsbâtü’l–Hüdât, c.2, s.210; Keşfü’l–Ğumme, c.1, s.148; İhkâkü’l–Hak, c.4, s.237; Abekâtü’l–Envâr, c.1, s.401). 
Kâsım b. Abdülgaffar, Resûlullah’ın (s.a.a.) şöyle dua ettiğini duyduğunu nakletmektedir: “Allah’ım, Ali’ye yardım edene, yardımcı ol. Allah’ım, Ali’ye değer verene, değer ver. Allah’ım, Ali’yi yalnız bırakanı, yalnız bırak.” (İhkâkü’l–Hak, c.7, s.80).
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100