Bu haber kez okundu.

Ehl-i Beyt Günlüğü
İmam Ali (a.s.) diyor ki:
Resûlullah (s.a.a.) bana hitaben şöyle buyurdular: “Ya Ali! Sen Bendensin ve Ben de sendenim. Sen Benim kardeşim ve vezirimsin. Vefat ettiğimde birtakım kimselerin göğüslerinde sana karşı kin ve düşmanlıklar kendini gösterecektir. Benden sonra birtakım helak edici kör fitneler vuku bulacaktır. Bu fitne ccherkesi saracaktır. Bu olay, senin soyundan olan yedinci İmam’ın (İmam Ca’fer) evlatlarından beşincisi İmam’ın (Hz. Mehdi’nin) gaybetinden sonra baş gösterecektir. Onun gaybete çekilmesiyle yer ve gök ehli mahzun olacaklardır. Nice mü’min erkek ve kadınlar, onun gaybeti döneminde âh çekecek, dertli ve hayranlık içerisinde olacaklardır.”
Daha sonra Resûlullah (s.a.a.) başını aşağı eğdi. Sonra başını kaldırarak şöyle buyurdular: “Babam ve anam, adaşım olan, benim ve Musa b. İmran’ın benzeri olan kimseye feda olsun. Onun üzerinde nurdan elbiseler vardır.
Onun gaybetinde dertli ve üzüntülü olanlar için üzülüyorum. Onlar, yakından duyulan bir ses gibi uzaktan bir ses duyacaklar. Bu ses, mü’minler için bir rahmet ve kafirler için ise bir azaptır.”
Resûlullah’a (s.a.a.), “O ses ne sesidir?” dediğimde buyurdular ki: “Recep ayında üç defa, uzakta ve yakında olanların duyacağı bir ses gelecektir. Birinci seste şöyle denilecektir: ‘Ela lanetullah alel kavm’iz-zalimin/Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun.’
İkinci seste ise şöyle denilecektir: ‘Ezifet’il-azife/Kıyamet günü yaklaşmıştır.’
Üçüncü seste ise, güneşin yakınında birisinin şöyle dediği görülecektir: Ey insanlar! Bilin ki, Allah-u Teâlâ falan oğlu falanı -İmam Ali’ye kadar babalarının ismini sayacaktır- göndermiştir. Artık zalimlerin helak olma zamanı gelmiştir. İşte bu zaman kurtuluş zamanıdır (Hz. Mehdi’nin zuhur etme zamanıdır); dostlarının göğüslerine şifa verecektir; kalplerindeki hıncı giderecektir.”
Hz. Peygamber’e (s.a.a.), “Ya Resûlallah! Benden sonra kaç İmam olacaktır?” diye sorduğumda buyurdular ki: “Hüseyin’den sonra dokuz İmam olacaktır; onların dokuzuncusu ise, onların kâimi (kıyam edeni)’dir.” (Bihar, c.36, s.337; c.51, s.108).
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100