Bu haber kez okundu.

Ehl-i Beyt Günlüğü
İmam Ca’fer-i Sâdık (a.s)’dan şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: “İmam Mehdi (a.s) kıyam ettiğinde, adaletle hükmedecektir, O’nun hükümeti döneminde zulüm ve haksızlık olmayacaktır, yollar emniyet ve güven içerisinde olacaktır, yeryüzünün bereketleri aşikar olacaktır, her hak sahibine ulaşacaktır, her mezhep ve meşrebin takipçileri Müslüman olup mü’min olarak tanınacaklardır. Allah-u Teâla buyuruyor ki: ‘Yeryüzünde ve gökte olan herkes, istek ve rağbetle O’na teslim olacaklardır.’
Bizim hükümetimiz hükümetlerin en sonu olacaktır, bizden önce birtakım gruplar, bizim hükümet yöntemimizi gördüklerinde; ‘hükümet bizim elimize geçseydi, biz de onlar gibi hükümet ederdik’ diyememeleri için Allah Teâlâ onlara da yeryüzünde hükümet yapmaları için güç ve kudret verecektir. Ama onlar hakkı uygun bir şekilde uygulayamayacaklardır.” (Bihar, c.52, s.338). 
Seyyid Himyeri şöyle diyor:
“Ben önceleri Gali mezhebinden (Gali Mezhep, İmamları Allah’ın mertebesine çıkaran kimselere denir) idim, Muhammed b. Hanefiyye’nin İmam olduğuna inanıyordum. Uzun bir müddet bu sapık inanç üzereydim. Nihayet Allah-u Teâlâ, bana lutufta bulunarak İmam Sâdık (a.s) vesilesiyle beni hidayet etti, beni cehennem ateşinden kurtardı ve beni doğru yola hidayet etti. İmam Sâdık (a.s)’da, O’nun bütün insanlara Allah’ın hücceti ve itaati herkese farz olan bir imam olduğuna dair yakînen iman etmeme sebep olan birtakım nişaneler gördüm.
Bir güm İmam Sâdık (a.s)’a şöyle dedim: ‘Ey Resûlullah’ın oğlu! Yüce babalarınızdan, İmamlardan birisinin gaybetiyle ilgili bazı haberler nakledilmiştir, acaba sizden hanginiz gaybete çekilecektir?’
İmam Sadık (a.s), ‘Bu gaybet, benim soyumdan altıncı torunum için gerçekleşecektir; O, Peygamber-i Ekrem’den sonra on ikinci İmamdır; onların ilki Emiru’l-Mü’minîn Ali (a.s) ve sonuncusu ise Kâim’un bihak’tır, yeryüzünde Bakiyyetullah’tır, Sahibu’z-Zaman’dır. O, bir gün zuhur edecek ve yeryüzünü, zulüm ve sitemle dolduktan sonra adaletle dolduracaktır.” (Bihar, c.47, s.317).
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100