11 Şubat 2011 Cuma 00:00
Hz. Muhammed'siz (sav) din olmaz
Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur: "Varlığım kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki, Musa Peygamber bile sizin aranızda bulunsa da, siz, Beni bırakıp da Ona uysanız, şüphesiz sapıklardan olurdunuz" (Ahmed Bin Hanbel, Müsned, 3/471,4/266) ~|~

Dinlerarası diyalog, Vatikan'ın resmi yayın organında bakın nasıl ifade ediliyor: "Asya'nın Hıristiyanlaştırılması projesi ve Papalığın çağdaş Hıristiyanlaştırma ve misyonerlik usulü" (The Second Vatikan Council, Nostra Aetate,1?4).
Dinlerarası diyalogun parçası olmanın, o misyonun tahakkuk edişini arzu etmenin ve o hizmete (!) mütevazi yardımlarda bulunmanın ne anlama geldiğini yüce Türk milletinin takdirine bırakırken; bir iki ilahî ikazı burada zikretmeden geçemeyeceğim.

İşte Ayetler:

"Kim kendisi için doğru yol belli olduktan sonra, Peygambere (Hz Muhammed-sav)'e karşı çıkar ve müminlerin yolundan başka bir yola tâbi olursa, onu o saptığı yönde bırakırız ve Cehenneme sürükleriz; o ne kötü bir yerdir" (Nisa Sûresi, 115. Ayeti Kerime)
"Allah katında tek din
İslam'dır" (Âl-i İmran Sûresi,
19. Ayeti Kerime)
"Her kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (O din) ondan asla kabul edilmeyecektir; o kimse, ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır" (Al-i İmran Sûresi, 85. Ayeti Kerime).
"Ey iman edenler, Ehli Kitaptan herhangi bir gruba tâbi olursanız, sizi imanınızdan sonra çevirip kâfir yaparlar" (Al-i İmran Sûresi, 100. Ayeti Kerime)
"Yahudiler, Üzeyir Allah'ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da Mesih (İsa) Allah'ın oğludur, dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kafir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan batıla) döndürülüyorlar" (Tevbe Sûresi, 30. Ayeti Kerime)
"Allah çocuk edindi, dediler. Haşa! O, bundan münezzehtir. Göklerde ve yerde olanların hepsi O'nundur, hepsi O'na
boyun eğmiştir" (Bakara Sûresi, 116. Ayeti Kerime)
"Artık kim Allah'a ve Resulü (Hz. Muhammed)'ine karşı gelirse, bilsin ki ona, (kendi gibilerle birlikte) içinde ebedi kalacakları cehennem ateşi vardır" (Cin Sûresi, 23-24. Ayeti Kerime)
"Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygamber (Hz Muhammed)'e itaat edin ki amellerinizi boşa çıkarmayın. Zira inkar edip Allah yolundan alıkoyanları ve de kafir olarak ölenleri Allah asla bağışlamaz." (Muhammed Sûresi, 33-34. Ayeti Kerime)

Kurtuluş için, Hz. Muhammed (sav)'i kabul etmek şarttır ve esastır
Peygamber efendimiz ise, "Varlığım kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki, Musa peygamber bile sizin aranızda bulunsa da siz beni bırakıp ona uysanız, şüphesiz sapıklardan olurdunuz" (Ahmed Bin Hanbel, Müsned, 3/471,4/266) şeklinde buyurmuşlardır.
***
Batılılar, Dinlerarası Diyalog kapsamında milletimizin, özellikle de gençlerimizin daha kolay Hıristiyanlaştırılması için, Türkiye'de bulunan diyalogcu yazarlara ve ilahiyatçılara bir takım maksatlı sözler söylettirdiler. Türk milletinin asırlarca sahip olduğu öz kültür ve inancına ait olmayan bu sözler, daha sonra Batılıların Türkiye'deki hedeflerini uygulama noktasında bir basamak teşkil etmektedir.
Kısacası "medyatik" olan bu şahıslar, maksatlı ifadeleriyle ve Batının taşeronluğunu yapan mütareke basınının da desteğiyle, milletimizi Hıristiyanlığı kullanarak ülkemizi ele geçirme sevdasında olan Batı dünyasının kucağına atmak gayesi taşımaktadırlar.

Diyalog faaliyetlerinin asıl hedefi: Milli bütünlüğümüz

Tüm bu diyalog çalışmaları, ABD'nin, AB'nin ve Vatikan'ın milyarlarca dolar seviyesindeki parasal yardımlarıyla beraber ülkemizin dini ve milli bütünlüğünü tehdit eden ciddi bir tehlike noktasına gelmiştir.
Diyalogcuların sözlerine ve ortaya koydukları fiillere bakarsanız, en temel dini ve milli meseleleri hedef almaktadırlar. Tek Allah'a inanmayan ve son peygamber Hz Muhammed (SAV) efendimizi kabul etmeyen insanların da kurtuluşa ereceğini ifade etmekteler, Peygamberimizi devre dışı bırakmaya çalışmaktalar ve temel dini mevzuları çarpıtmaktalar.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi tahrifatın bir tarafı da milli meselelerdedir. Milletimizin değer verdiği devlet, bayrak ve vatan anlayışı da yıpratılıyor. Asırlardır koruyarak ayakta kalabildiğimiz ve bu sebeple sevgi ve hizmet medeniyetlerini kurduğumuz bu değerlerimizi de yok etmeye çalışıyorlar.

Batının, Sevr zihniyetine karşı, milli değerlerimize sahip çıkmak zorundayız

Bütün bu yapılanlar, ekonomik ve siyasi olarak bir taraftan bizi yıpratan Batının, Sevr'i tekrar uygulatmak ve memleketimizi paramparça yapmak için, buna karşı koyabilecek aziz milletimizin direncini yok etme gayretleridir.
Çünkü Batı, Türk milletinin neler yapabileceğini Kurtuluş Savaşında gördü. Unutmayalım ki dini bütünlüğümüz milli bütünlüğümüzdür. Asla bu oyunlara müsaade etmeyelim, değerlerimize sahip çıkalım.
n Murat Çabas

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137