01 Temmuz 2009 Çarşamba 00:00
Kat kat ecirler Recep'te
Bir kimse, receb ayında iki gün oruç tutar ise, kendisine üstte anlatılan sevap verilir. Ayrıca, sıddık zatlardan on kişinin, ömürleri boyunca yaptığı sevap kadar sevap verilir. ~|~

 

Bu sıddıklara tanınan şefaat hakkı kendisine de tanınır.
Yani: Onlar, nasıl günahkâr kardeşlerine şefaat ederlerse, bu da onlar gibi şefaat eder. Ve, kendisi, o sıddıkların grubuna dahil olur; hatta cennete de onlarla birlikte girer. Onların arkadaşı olur.
Bir kimse, receb ayında üç gün oruç tutar ise, üstte anlatılan sevaplar kadar kendisine sevap verilir. Ayrıca, Allah'ü Teâlâ, onun orucunu açtığı sırada şöyle buyurur:
? Bu kuluma; sevgim, dostluğum gerekli oldu. Ey meleklerim, sizi şahit tutuyorum; onun geçmiş ve gelecek günahlarını bağışladım.
Bir kimse, receb ayında dört gün oruç tutar ise, kendisine üstte anlatıldığı kadar sevab verilir. Bundan başka, kalb sahibi tevbekârlara verilen sevap kadar da sevabını artırır. Onun amel defteri dahi, ilk kurtulanlarla birlikte verilir.
Bir kimse receb ayında beş gün oruç tutar ise, üstte anlatıldığı kadar sevab alır. Bundan başka, kıyamet günü onun yüzü mehtaplı gecenin ayı kadar parlak olur. Onun için aliç çöllerindeki kumlar kadar sevap yazılır. Kendisi cennete girdiği zaman şöyle denir:
? Ne istiyorsan iste. Bir kimse, receb ayında, altı gün oruç tutar ise, üstte anlatıldığı kadar sevap verilir. Bunun dışında kendisine bir nur ihsan edilir ki: Bununla, kıyamet günü orada toplananların tümü aydınlanır.
Ayrıca, kıyamet günü, kendisi her bakımdan güven içinde olan kimseler arasında dirilir. Sırat köprüsünü dahi, hesap vermeden geçer.
Ayrıca, ana baba hakkı, akraba hakkı üzerinde var ise, bunlardan da kurtulur.
Kıyamet günü, Yüce Allah'ın huzuruna çıktığı zaman, onu iyi karşılar; kendisine teveccüh yüzü gösterir.
Bir kimse, receb ayında yedi gün oruç tutar ise, üstte anlatılan sevaplar kendisine verilir. Bunlardan başka, kendisine cehennemin yedi kapısı kapatılır. Allah'ü Teâlâ, onu yakmayı ateşe haram eder. Cennete girmeyi dahi, onun için gerekli kılar ve gider istediği yerde yerleşir.
Bir kimse, receb ayında sekiz gün oruç tutar ise, üstte anlatılan sevaplar aynen verilir. Bundan başka, cennetin sekiz kapısı ona açılır. Onların hangi kapısından canı isterse oradan girer.
Bir kimse, receb ayında dokuz gün oruç tutar ise, üstte anlatıldığı kadar kendisine sevap verilir. Kıyamet günü, her bakımdan güven içinde olan zatlarla dirilir. Kabrinden kalktığı zaman dahi, yüzü nurla parlar. Onun nurundan, orada toplananlar aydınlanırlar; hatta şöyle diyecek olurlar:
? Bu Mustafa Peygamber olmalı.
Orada, kendisine verilecek sevabın en küçüğü, hesap vermeden cennete girmek olacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137