07 Ekim 2002 Pazartesi 00:00
Onulmaz yaraya Lokman Geliyor?IV
Ali Fuat ULUTÜRK / Eğitimci?Yazar

Millete "BAŞ" gelmenin vakti ve saati geldi


Baş olmaya layık olan tek lider Prof Dr. Baş...

Vazife ehlini bulmak ise, sanıldığı kadar kolay değildir. Ne var ki Yüce Allah'ın hükmünde asla zorluk bulunmaz. Ancak, her şeyin bir vakt ü saati vardır. O vakit ve saat gelince, ilahi irade tecelli eder. Bundan sonra da en zor sanılan olay ve durumlar çok kolay çözülme yoluna girer.

Küfür, zulüm, azgınlık ve ahlâksızlığın kemâlini bulduğu, alenî olarak müşahede edilmektedir. "Her kemâlin bir zevali vardır" ifadesinin mefhum?u muhalifine dayanarak diyebiliriz ki; gerçek vazife ehli, bu şerefli milleti küfrün karanlığından, ahlâksızlığın bataklığından, zulmün adaletsizliğinden bir an evvel kurtarmak için vazife başındadır. Aziz milletimize düşen görev, bu gönül ehli, aziz, vatan ve millet evladını aramak, bulmak, tanımak ve sadakatle bağlanarak iktidara taşımaktır.

Bu pek muhterem görev ehli zâtın en belirgin vasfı, bizleri asla aldatmayan, ilim, ~|~amel ve ihlas sahibi olmasıdır. "Bunlar köpeksiz köy görmüşler, değneksiz geziyorlar. Bu köyün köpeği benim" diyebilen insandır.

Bu deyimin anlam ve önemi çok büyüktür. Asrın dörtte üçünü yaşamakta olduğum ömrümde ve Türk siyaset tarihinde bu ifadeyi beyan eden hiç bir siyaset mensubuna rastlamadım. Zira bu ifadeyi kullanmak her babayiğidin kârı olamaz. Evet, gerçekten delikanlı, vatanının sevdalısı, aziz milletinin hizmetine hazır ve bu millete baş olmaya layık olan tek BAŞ... Asrın en önde gelen lideri Prof. Dr. Haydar Baş... Bu Baş, geçmişte tarihi bir görev ifa eden bu millete, en buhranlı ve zor bir döneminde, yüce Allah'ın bir lütfu, ihsanı olsa gerek. Bizlere düşen, lûtfedilen bu ihsanın değerini bilmektir. Aksi, sonsuz hüsran demektir.

Aziz milletim!

"Ey vatanım, milletim, sana canım vereyim,

Ey Hakk! Senin uğrunda günde bin kez öleyim"

Diyebilen; kabiliyet, ruh, iman, sadakat, sorumluluk ve vicdan sahibi, kökü mazide bulunan milletimize göreve lâyık lider, âtimizin mimarı, dertlerimize âşina, çarelerine muktedir, hizmete hazır, dini ve milli değerlerimize inançla saygılı, Hakk'a bağlı, vatan, millet ve bayrağa kara sevdalı, çağımızın Mevlana'sı, Yunus'u gibi mana ummanında engin ve olgun, erdemli insan, lider Prof. Dr. Haydar Baş'ı başbakan olarak iktidara taşımak, milli, dini ve beşeri olarak en önemli vazifemiz olmalıdır. Zira;

"Bedene ruh gibidir milletler için lider,

Önderden yoksun olan toplumlar erir gider."

Bu şiir; vatan, millet ve Hak âşığına, Prof. Dr. Haydar Baş'a ithaf olunur.

SENDE

Hasretle bekledim seni yıllarca,
Allah'tan ümidim inancım sende,
Dertlerim yücedir benim dağlarca,
Dünyevi uhrevi dermanım sende.

Bâtılın içinde nefisle hoştum,
İlimden âlimden tamamen boştum,
Serabı su sandım ardından koştum,
En güzel kazancım harmanım sende.

Savruldu sermayem harcandı boşa,
Tükendi değerler kalmadı hâşâ,
İmansız vicdansız mümkünse yaşa,
İnsanca hayatım zamanım sende.

Gülşenim târumâr baykuşlar doldu,
Baharım kalmadı renklerim soldu,
Can kuşum kafeste duramaz oldu,
Onulmaz yarama Lokman'ım sende.

Tükendi insanlık sadakat bitti,
Vatanım milletim eridi gitti,
Dost yüzlü düşmanlar ters yöne itti,
Hak yola dönüşüm sultanım sende.

Bedenim değişti aslına döndü,
Zalimler yüzünden ocaklar söndü,
En büyük sevincim geldiğin gündü,
İtibar şerefim destanım sende.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137