Son günlerde Nurettin Yıldız gibi sözde din adamları maksadı aşan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanımızın bu açıklamalara verdiği tepkiler ise Yıldız’ın açıklamalarına rahmet okutacak cinsten. 
Çocuk yaşta evliliği savunan, kadınların dayak yiyorlarsa şükretmeleri gerektiğini söyleyen Nurettin Yıldız’a tepki koyan Cumhurbaşkanımızın, "Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız” sözü tüm inananları hayrete düşürdü. Hakkını yememek lazım bu cümleyi sarf ederken bir şeyleri yanlış söylediğini biliyor olmalı ki, bazı hocaların kendisine karşı çıkacağını tahmin ediyor ve bunun kim olması gerektiğini de önceden hazırlıyor.
Ne tesadüf ki kendisine ilk karşı çıkan, üç gün önce sarayında misafir ettiği nur cemaatinin önde gelen isimlerinden olan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz oluyor. Akgündüz şöyle ikazda bulunuyor: “Muhterem Cumhurbaşkanım! Sizi Allah için seviyor ve 21. Asrın 'siyasî müceddidi(!)' olarak ilan ediyorum; ancak siz ne dinî müceddidsiniz ve ne de fıkıhçısınız. Ehil olmadığınız konularda ve hele de şer’î konularda görüş beyân etmeniz tamamen şahsınızı felâkete sürükleyebilir. Ben sözlerinizin maksadını aştığını hüsnüzanla yorumluyorum. Sizi Allah için seven bu kardeşinizden birkaç noktayı dinleyiniz” diyerek Cumhurbaşkanımızın İslam ülkeleriyle çatışma Batı dünyasıyla yapmış olduğu işbirliği siyasetini de aklamış oluyor.
Akgündüz’ün Cumhurbaşkanını asrın siyasi müceddidi kabul etmesi; domuz etinin kasaplık et gibi kasaplarda satılmasına müsaade edilmesi, zinanın suç olmaktan çıkartılması, kiliselerin açılması ve devletin kasasından çıkan milyarlarca parayla bu kiliselerin onarılmasına varıncaya kadar bütün AKP icraatlarını temize çıkartması demek oluyor. Ayrıca Akgündüz,-sözde din adamı olan- Nurettin Yıldız’ın bid’at(!) akımlara karşı ehl-i sünneti savunmasından dolayı haddi aşan açıklamalarda da bulunsa Yıldız’a sahip çıkılması gerektiğini söylemeyi de ihmal etmiyor.
Cumhurbaşkanımızın Papa’yı ziyaretinden hemen sonra Nurettin Yıldız İslam’a göre haddi aşan bazı izahlarda bulanacak, ilk önce iktidarın ortağı Devlet Bahçeli ona karşı çıkacak ardından Cumhurbaşkanımız da bu izahların akıl kârı olmadığını söyleyecek bunları anlamak mümkündür. Her inananın böyle bir tepkiyi ortaya koyması düşünülebilir. Ama Cumhurbaşkanımızın Yıldız’ın açıklamalarına tepki olarak, “İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi gerektiğini” söylemesi, İslam hükümlerini tamamen ters yüz etmesi sıradan, tesadüfi bir şey değildir.
Ayrıca temel felsefeleri İslam’ı güncellemek, tahrif etmek, hükümlerini değiştirmek ve diğer dinlerle eşitlemek olan ve onların da cennete gideceğini söyleyerek dinler arası diyalog yapan nurcuların ileri gelenlerinden olan Ahmet Akgündüz’ün güya nasihat edici olarak olaya dahil olması hiç ama hiç tesadüfi değildir.    

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.