Cübbeli Ahmet Hoca’nın 'derin dini bilgilerinden!' ve derin ilminden Müslüman halkımız yararlanmaya devam ediyor. Cübbeli Hoca “Suriye ile savaşmak caizdir” diye verdiği fetva ile Alevi-Şia çizgisindeki devletlerle savaşın cihat olduğunu bütün dünyaya açıklamıştı. Bu fetvanın izinden gidenler 'din adına' Ortadoğu’yu kana buladılar.
Muhterem Hocaefendi şimdi de ‘terlik pazarlamaya’ soyundu ve Hz. Peygamberimizin giydiği terliğe benzediğini iddia ettiği bir sandaleti eline alarak kameraların önünde, kürsüden vaaza başladı.
Elindeki sandaleti cemaate uzatarak ve sanki Hz. Peygamberin giydiği Nal-ı Şerif’in bizzat kendisiymiş gibi hararetli bir şekilde konuşmaya başladı Cübbeli Hoca.
Kelimesi kelimesine şunları söyledi: “Bu Nal-ı Şerifi kullananlar Resulullah’ın teveccühüne mazhar olurlar, Resulullah (s.a.v)’i ziyaret etmekle müşerref olurlar, Resulullah (s.a.v)’i rüyada görmekle müjdelenirler. Birçok kitapta Nal-Şerif hakkında bilgiler var. (Kitapları sıralıyor) Bu kitaplarda Nal-ı Şerif’in faziletlerini sıralamışlar. BEN DE SİZE BUNUN KUTUSUNU YAPTIRIYORUM. Bu faziletleri yazacağım. Bu Nal-ı Şerif-i yanında bulundurursan azgınların saldırısından, düşmanların galibiyetinden, şeytanların şerrinden, kıskançların nazarından, sihir ve büyülerin ulaşmasından EMİN OLUR.”
Şaşırdınız mı?
Daha bitmedi.
Cübbeli Ahmet, elindeki sandaleti cemaate uzatarak Hz. Peygamberin Nal-ı Şerif’ine benzediğini iddia ettiği bu terliğin diğer faziletlerini şöyle sıralıyor. “Bunu taşıyanların savaştığı ordu bozguna uğrar, taşıyan kafile yağmalanmaz, bulunduğu gemi batmaz, bulunduğu ev yanmaz, içinde bulunduğu eşya çalınmaz, hangi darlıkta tevessül edilse darlıktan kurtulur, hangi hastalıktan medet umarsa mutlaka şifa gelir.
Bütün bir mesele nedir, tam bir itikat ile inanmak.
Bunları kim yazıyor biliyor musunuz? ÂLİMLERİN, EVLİYANIN EN BÜYÜĞÜ!
İbn-i Mesud diyor “Ben Nal-ı Şerifi taşımakla müşerref oldum, ben de İNŞALLAH BUNU BASMAKLA HİZMET ETMİŞ OLACAĞIM İNŞAALAH!”
Cübbeli Hoca elindeki terliğin bin türlü faziletini anlatıp, bütün bunların “âlimlerin, evliyaların en büyükleri!” tarafından (dolayıyla peşinden gittikleri âlimlerin seviyesini itiraf etmiş oluyor) ortaya konulduğunu da söyleyip final kısmına geliyor: “Tabi hakiki deri, köselesi ona göre, üzerine faziletleri yazılacak bundan dolayı size dedik ki, bir sipariş vereceğim mevlit ayına yetişecek inşallah. Velâkin MUTLAK SAYI ALMAK LAZIM. Radyonun telefonları 444... Radyonun telefonu da olur, Çarşamba’daki şubemizde de olur. Bir ÖN ÖDEME DE VERİRSENİZ İYİ OLUR. Çünkü bunun maliyeti yüksek. 130 lira gibi bir maliyet çıkacak. Oradan birkaç kuruş elde edilen kar da hizmete gidecek. Dolayısıyla hem hayır olacak hem de evinize ocağınıza bereket olacak.”
Yukarıda konuşma kelimesi kelimesine Cübbeli Hoca’ya ait. Ehli Sünnet diye diye ve Ehli Sünnetin bile ne olduğunu kavrayamayan bu hoca taifesi ellerine adlıkları bir terliğin Hz. Peygamberimizin giydiği Nalı Şerif’in benzeri olacağını anlatıp bir pazarlamacı gibi cemaatin önüne çıkıp “bu sandaleti alırsanız darlıktan, çileden, yangından,  hastalıktan, düşmanlardan ve daha bilmem nelerden kurtulacaklarını anlatıyor, Hz. Peygamberi rüyada göreceklerini söylüyor.
Ne sayesinde?
Bir deri atölyesinde dikilecek deri sandaleti 130 lira verip aldıkları takdirde.
Üstelik büyük âlim ve evliyaların bunu söylediğini iddia ederek…
Ümmet-i Muhammed’in önüne 'hoca' diye geçenlerin Ehli Sünnet davası adına geldikleri nokta bu.
Ne garip bir tesadüftür bu videonun yayınlandığı gün Beykoz Çavuşpaşa’da yapılan Mahmut Efendi Külliyatı hakkında yıkım kararı alındığı ve 48 saat içinde külliyenin yıkılacağı haberi düştü önümüze.
Yani İslam’ı ve Ehli Sünneti bir deri sandalete indirgeyerek terlikten medet umanlar kendi külliyelerini bile koruyamamışlardı.
İslam âlemindeki derin mezhep ayrılıklarını körüklemekten ve habire Sünni-Şia ayrımı yapmaktan başka bir dertleri olmayan 'büyük İslam ulemasının!' geldiği nokta işte bu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cemal 2016-01-09 09:52:14

Siyasetcinin israil BOP cusu olurda, BOP a hizmet eden hocalari olmazmi. buda onlardan sadece biri.

Avatar
Mermduh TOPRAK 2016-01-10 12:16:41

Anlatılanlara göre Nal-ı Şerif'in faziletleri saymakla bitecek gibi değil, bu Nal-ı Şerifi Jet Fadıl'ın konutlarını almaya tavsiye ettiği kişilere niye tavsiye etmemiş? O zaman aklı neredeydi acaba?!... Bağımsız Büyük Türkiye ve Türkçe Sedalısı.

Avatar
Emre İlteber 2016-01-09 00:29:47

Kaleminize sağlık, Allah siz gibi gerçek inananları yüceltsin.

Avatar
cemal 2016-01-09 09:58:54

Filistine baktigimizda israilin BOP cu siyasileri baktigimizda dinler arasi diyalog hizmetcisi olduklarini görüyoruz. Özellestirme adi altinda yabancilara Toprak satislarini görürüz. Hocalarina baktigimzda cübbeli modelini görüyoruz. Bagirirlar cagirirlar neticede israil toprak kazanmis. icten isgalin ayak sesleri yükseliyor

Avatar
Ahmet 2016-01-10 10:20:09

Bir de o terliği giyince cennete gideceğini zanneden ahmaklar da vardır. Allah bizi içimizdeki beyinsizler yüzünden helak etmesin inşAllah...

Avatar
RT 2016-01-10 11:38:20

Elinize kaleminize sağlık, bu düzenbazların maskesini indirmek, din adı altında neler yaptıklarını halkımıza duyurduğunuz için Allah sizlerden razı olsun.

Avatar
A. Kar 2016-01-09 11:29:05

Bunlar da Müslüman (!!!!) papazlar.....

Avatar
Emre İlteber 2016-01-09 20:52:48

Kaleminize sağlık süper bir yazı.

banner100