Sayın Erdoğan, ‘burnuma çok pis kokular geliyor’ diyor. Doğrudur. Ama ABD patentli o pis kokular taa Osmanlı döneminde Anadolu’yu sarmaya başlamıştı.

M. Kemal daha Sivas kongresinde, ‘Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz. Manda ve himaye kabul edilemez’ kararlarıyla o pis kokuları püskürttü.

İsmet İnönü ile birlikte o pis kokular tekrar Anadolu semalarına girdi. Menderes ile birlikte artık bu devlet ve bu millet kokulara alışmaya başladı.

Zamanla o pis kokuları sağcısından, solcusundan, muhafazakarından milliyetçisine kadar bütün siyasi yelpazedekiler kabullendi. O koku olmadan hayatta kalamayız, iktidara gelemeyiz, tabusuna kendilerini esir ettiler.

Soran olabilir! Nedir o pis koku, dedikleri şey? Toplumun, milletleri yönlendirenler için kısaca büyüt, besle, güç sahibi yap, kullan, at.

Türkiye için ise 60, 70, 80 ihtilalları. Kıbrıs harekâtı öncesi ve sonrası. Sağ-sol katliamları, Ege, Kıbrıs, Ermeni meselesi, PKK, ekonomik kriz ve yaptırımlar, dolar, faiz, liberal ekonomi, laiklik, başörtüsü, medya, Balyoz, Ergenekon, seçimler, kasetler, FETÖ… Kısaca bu devlet ve bu millet aleyhine olan her şey.

Bu kadar basit mi derseniz, evet, bu kadar basit. İşte yaşadık ve yaşıyoruz.

ABD kimdir, sorusuna 15 yıllık iktidarımızın tarifleriyle cevap verelim.

Kimdir ABD: ‘Kadim dostumuz’

Kimdir ABD: ‘Müttefikimiz’

Kimdir ABD: ‘Stratejik ortağımız’

Kan gölüne dönen Ortadoğu’da, “ABD ile ortak hareket ediyoruz” diyen AKP’dir. Yani ortada ABD’ye tam bir teslimiyetle teslim olmuş, ABD’nin her türlü siyasi, ekonomik yaptırımlarına evet, demiş, hakarete varan açıklamalarına susmuş bir iktidar tablosu var.

Bizler taa en başından (2002’den) bugünlere kadar bu pis kokuya dikkat çektik. Özellikle Erdoğan ve AKP’ye anlatmaya çalıştık. Çünkü bu zihniyet cümlelerinde çokça ayet ve hadisler okuyorlar, dinden örnekler veriyorlardı.

Ne dedik onlara? Kendimizden bir şey demedik. Allah (c.c) ve Resûlü’nün (s..a.v) ikaz, uyarı ve tehditlerini hatırlattık.

- “Ey iman edenler! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Kim onları dost edinirse şüphesiz ki, o, onlardan olur.” (Maide: 51)

Dost edindiler.

- “Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler.” (Nisa: 139)

Onları dost edindiler.

“Onların yanında itibar mı arıyorlar?” (Nisa: 139)

İzzet ve şerefi onların yanında, safında aradılar.

Sayın Erdoğan’ın bugünlerde pis koku almasının sebebi nedir? Kadim dost, müttefik, ortak ilan ettiği ABD’nin, eski bakan Zafer Çağlayan ve eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan için resmi tutuklama emri vermesi.

Şimdi soralım: Askerimizin başına çuval geçirilmesi mi pis kokuludur, yoksa Zafer Çağlayan’a tutuklama kararı verilmesi mi?

TSK’ya kumpas kurulması, kozmik odaya girilmesi mi pis kokuludur, yoksa Zafer Çağlayan’a tutuklama kararı verilmesi mi?

ABD’nin, Türkiye’ye karşı Barzani’ye, PKK’ya, PYD’ye vs. babalık, avukatlık yapması, beslemesi mi pis kokuludur, yoksa Zafer Çağlayan’a tutuklama kararı verilmesi mi? Örnekleri çoğaltabiliriz.

Dün, “Ne notası veriyorsun, müzik notası mı” derseniz bugün de pis kokuları koklamak zorunda kalırsınız.

Ayetlerle bitirelim:

“Kalplerde olanı Allah bilir” amenna.

“Allah adalet sahibidir” amenna.

“Allah intikam sahibidir” amenna.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.