Bu haber kez okundu.

Altın Portakal'da 19 kısa 14 belgesel
43. Antalya Altın Portakal Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması'nda kısa film dalında 19, belgesel film dalında 14 yapım ön elemeyi geçerek Altın Portakal için yarışmaya hak kazandı. ~|~


Kısa film ve belgesel yapımını özendirmek ve sanatsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, Real'in sponsorluğunda Altın Portakal Film Festivali bünyesinde düzenlenen Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması'nda ön eleme sonuçları belirlendi.
Kısa film dalında yapılan 175 başvurudan festival yönetimi tarafından yönetmeliğe dayanarak yapılan değerlendirme sonucunda ön elemeyi geçen 19 kısa film 7.500 YTL para ödülü ile birlikte Altın Portakal Heykeli için yarışacak.

Ulusal Kısa Film Yarışma filmleri, genç yetenek Özgü Namal, kısa filmleri ve bu alanda aldığı ödüllerle tanınan yine genç yeteneklerden yönetmen Ozan Açıktan, Türk Sineması'nda birbirinden başarılı filmlerde görüntü yönetmeni olarak yer alan Uğur İçbak, sinemamızın değerli karakter oyuncularından Füsun Demirel ve yine kısa film dalında önemli bir isim Çek asıllı yönetmen Vera Neubauer'den oluşan bir jüri tarafından seçilecek.

Kısa film dalında ön elemeyi geçen filmler şöyle:
 Beastly Male: Aykut Kayacık, Ayrılık: Selçuk Aydemir, Entropi: Ozan Özdilek, Femme Fatale: Şükriye Dönmez, Poyraz: Belma Baş, Bir Damla Su: D. Gamze Ergüven, Carnegami: Çağla Zencirci, April Fool: Kaan Şensoy, Bank: Tunay Sevinç, Düşümde Oyun Var: Serkan Yüksel, Kimlik: Nazmi Kırık, Yorgan: Caner Yalçın, Annem Sinema Öğreniyor: Nesimi Yetik, Özgürlük Yalnız Olmaz : Denizhan Yazgül
 Filmin Adı Henüz Yok: Cenk Özakıncı, Kısa Dalga: Hasan Ciritoğlu, Turkish Chat: Murad Çobanoğlu, Deramcatcher 767: Armağan Pekkaya
 Pamuk Prenses 2: Barış Bayraktar
50 belgeselden 14'ü elemeyi geçti
Belgesel film dalında 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne 50 başvuru yapıldı, bunlardan 14'ü ön elemeyi kazandı.
Yarışmanın sonucunda ise kazanan "En İyi Belgesel Film"e 7.500 YTL para ödülü ile birlikte Altın Portakal Heykeli verilecek.
Belgesel Film Jürisi yönetmen ve yazar Bilgin Adalı, gazeteci yazar Ece Temelkuran, gazeteci Mete Çubukçu, İspanyol oyuncu Marie De La Rosa ve oyuncu Yelda Reynaud'dan oluşuyor.

Belgesel film dalında ön elemeyi geçen filmler ise şöyle:
 Öyle Duruyorum: E. Ateş Savaşeri, Hilal'in Saçları: Zeynep Özkaya, Gewok: Mutlu Karadoğan, Meriç Ozan, Gündelikçi: Emel Çelebi
 Kadına Ağıt: Berrin Balay Tuncer, Önder M. Özdem, Naze: Ümit Kıvanç, Ömer Eve Gel: Şavk Serkan, Şahin Barış, Cihan Şevket Onur
 Tek Duvarlı Şehir: Sevgi Ortaç, Anneler ve Çocuklar: Orhan Eskiköy, Gırnata: Eyüp Görgüler, Türk Kahvesi: Nesrin Aktolun, Bir Yudum Bekleyiş: İlkay Nişancı, Metal Yorgunluğu: Uygar Demoğlu.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100