Marmara İlahiyat Camisi yıkılıp, yerine yenisi yapıldı biliyorsunuz. Eskisi depreme dayanıklı olmayabilir. Öyle tahmin ediyorum. Ancak uzunca çifte minareleri vardı. Orada birçok kez namaz kıldım.
Yenisi yapılalı hiç gitmedim.
İçimden gelmedi, nedense…
Oldukça soğuk bir mimarisi var bi kere. Ayrıca bir camiden çok, kiliseye benziyor. Bu caminin yıkılma kararından tutunda, yenisinin yapılmasına ve projesine kadar, her şeyiyle Sayın Erdoğan’ın bizzat ilgilendiğini biliyorum.  Evine yakın bir cami olduğu için, en az Çamlıca’da inşası devam eden cami kadar ilgilendiğini de biliyorum.
Çamlıca’daki cami bittikten sonra daha çok tartışılacaktır. Buraya hiç cami ihtiyacı yokken ve yakınlarında üç beş tane cami olup, çoğununda boş kalmalarına rağmen, Çamlıca camisinde ısrar edilmesi, çok tartışılmıştı.
Sırf bu camiye ulaşım kolay olsun diye, açılan tünelleri de hatırlatmış olalım. Kafayı tünele sokmuşlar bana kızmasınlar, gerçekten tünele laf etmiyorum!
Bu ülkede tünele laf etmek, haşa Allah’a laf etmek gibi algılanıyor.
Hazreti Tünel!!!
Tövbe tövbe!..
Çamlıca camisine de laf etmiyorum, yanlış anlaşılmasın. "O cami de namaz kılmam" diye daha önceden yazmıştım.  Ama Allah var, Çamlıca’da yapılan, mimari olarak gerçekten cami…  Bitince adı ne olur, bunu göreceğiz. Ama bir camiyi Allah’ın evi yapacak şey, onun betonu, tuğlası değil, arkasında ki niyettir.
Mescid-i Dırar, kötü niyetle yapıldığı için peygamberimiz tarafından yıkılmıştı. O yüzden yapılan her cami, Allah evidir diyemeyiz. Bunu Allah bilir. Çünkü niyetleri sadece O bilir. Biz namazımızdan sorumluyuz, camiden değil.
Bir cami ibadethane de olabilir, puthane de. İçinde ibadet edilende olabilir, kendine ibadet edilende.  Firavunlar kendilerini temsil eden tapınaklar yapmışlardı, unutmayalım. Niyetleri gören ve bilen O’dur. Biz niyetleri değil, gördüklerimizi sorguluyoruz.
Gelelim Marmara İlahiyat Camisi’ne: 
Neye benzediğini biri bana anlatsın!
Minarelerindeki üçgenler de neyin nesi?
Bir cami tartışması çıkarmaya niyetim yok.
“Onca ilahiyat hocası bilmeyecekte, sen mi bileceksin?” diyebilirsiniz. O zaman ilahiyat hocaları söylesinler, bir camide bunca üçgenin işi ne? Minaresinin estetikten, Türk-İslam mimarisi ve cami geleneğinden uzaklığını geçtik. Üçgenler hangi inancı temsil ediyor!
Sayın Erdoğan;  iktidarlarında Cami, Havra, Kilise’yi bir avluda birleştirip, adını “dinler bahçesi” koymuştu.  O bahçede çiçek mi, yoksa zakkum mu açtı, bunu Yeni Türkiye’lerinde şimdi daha iyi görüyor ve anlıyoruz.
Ya bu “ucube” nedir, Allah aşkına söyleyin!
Cami mi, Havra mı, Kilise mi?
Yoksa üçü birarada mı?!
Yahut  “dinlerarası diyalog” İlahiyat’a dönüştü de, haberimiz mi yok!
Veya ilahiyat, “dinlerarası diyaog”a!..
Haydi, açıklayın Marmara İlahiyat ‘Ucube’sini”!
Ben zannediyordum ki, üçgen sadece minarelerde var. Meğer asıl üçgen caminin yola bakan ana cephesindeymiş.  Hem de, üçgen içinde birde göz var. Üçgen içinde ki göze ayette yazsanız, o İlluminati işaretidir!
İcraatınızı ayetler örtmüyor, gördüğünüz gibi.
Ayet ile İlluminati işaretini gizlemek çok şeytanca.  Üçgen içinde “tek göz” işareti olan İlluminati, masonik bir işarettir. Aynı işaret dolarda da var. "Tanrıya inanıyoruz" diye yazar. Yani tanrı dediği şeyi o “tek göz” simgeliyor.
 Mason işaretinin ilahiyat camisinde işi ne?
Ayrıca İlluminati Deccalı temsil eder.
Deccal tek gözlüdür.
İlluminati’nin amacı kaostan düzen yaratmaktır.
İslam dünyasında kaos çıkarıp “yeni dünya düzeni” kurmak bu gözün işi olmalı!
İlluminati’nin amacı merkezi Kudüs’te olan tek bir dünya devleti kurmak. “Her şeyi gören göz” anlamına gelen “üçgen içindeki göz”, “tek göz”  yani “deccal" gözü Müslüman camisinde ne arıyor? Hem de ilahiyatta…
Bizim hamdolsun iki gözümüz görüyor. Camiye dahi iki gözle bakarız.  El gözünü, deccal ve mason gözünü, hemen fark ederiz. Çünkü biz olaylara Prof. Dr. Haydar Baş gözüyle bakarız. O ise Allah’ın nuruyla bakar… “Mü’min baktığı zaman Allah’ın nuruyla bakar” nokta.
Ey İktidar!
İlahiyat camisinde İlluminati ne arar?
Cevap verin!
O cami de namaz kılınır mı, ey hocalar?
Ey ilahiyatçılar?
İllumimati’yi, iktidarı ve yanlışı müdafaa etmeyin. Lütfen olaya iman gözüyle bakmaya çalışın.  Dini ve milli bir gözle, yani iki gözle bakın.
Rica ediyorum.
Lütfen!..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-03-28 10:38:33

Sayın Mehmet GÖRMEZ, Yusuf KARACA görür!..

Avatar
cemal 2016-03-28 00:25:04

BOP cu olursan isril dostu olursun, dinlerarasi diyaloga gönül verirsen vatikanci olursun otomatikman. Vanminüt cekersin olur biter.

Avatar
Hüsnü Sevilengül 2016-03-28 13:00:04

Dinlerarası diyalog görevi, bütün hızıyla devam ediyor.. Bir paralelden diğer paralele devredildiğini, bu yapılan üstün(!) hizmetlerden anlamak mümkün..!

Avatar
cemal 2016-03-28 00:28:57

BOP a gönül verenler israil dostu, dinlerarasi diyaloga gönül verenler vatikanci olur. Van minüt cekersin deretepe dümdüz oluverir hemen. Cami mi kilisemi farketmez sayar gecersin. ahirzamanda

Avatar
karaca 2016-03-28 03:07:25

Biz Haydar Hocayı takip edenlere hiçbir batıl hak kılığında sokulamaz.biz ondan olaylara iman gözüyle bakmayı öğrendik.illüminati gözünün içinde ayet yazsa bile.tam akpnin fotoğrafı olmuş...

Avatar
mülayim şen 2016-03-28 19:23:39

Helal sana

Avatar
Ahmet Şahim 2016-03-29 13:26:24

Onca motif varken,bu ne şimdi?Allah razı olsun yusuf bey.Herkes Prof.Dr.Haydar Baş ve kadrosu gibi ince ruhlu ve düşünceli olabilse keşke...

Avatar
R.C.Y. 2016-03-28 21:37:53

Adamın ipini çektiler durun daha bu başlangıç..illimunati masonluk ne bulurasa sarılacak..koltuk sevdası imanını almış..

banner137