AKP iktidarının ve doğduğu ekolün, ilk günden bu tarafa İsrail ile olan ilişkileri ve icraatları, Filistin'deki soykırıma ilişkin ilkesiz ve samimiyetsiz bir manzara arz ediyor.
İsrail Yahudi din devletinin tohumlarını İngiliz Yahudi Rothschild ailesi maharetiyle Hayfa, Uyunu'l-Kara, Ca'une bölgesi başta olmak üzere Filistin'in bağrına eken ve konuşlandıran II. Abdulhamid'dir. (Bkz. Prof. Dr. M. Balcıoğlu-Doç. Dr. S. Balcı, Rothschildler ve Osmanlı İmparatorluğu, s. 147 vd., Ankara 2017).
İsrail, son çeyrek asırdır II. Abdulhamid'e öykünen İslamcı siyasilerin icraat ve katkılarıyla Filistin'de devlet terörü estirerek yayılmayı ve Arz-ı Mev'ud idealini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.
Amerikan ve İngiliz derin Yahudi lobilerinin küresel sermaye ve gücüne dayanmış İsrail, dünyanın gözü önünde Filistinlileri soykırıma tabi tutuyor. Filistin'de insanlık soykırımı
yaşanıyor.
Türkiye başta olmak üzere İslam ülkeleri, Arap devletleri, Avrupa ve BM, kınama mesajları ve meydan nümayişleri dışında hiçbir somut adım atmıyor.
Türk siyaseti ise ilkesiz ve samimiyetsiz duruş sergiliyor.
'İslam gelecek vahşet bitecek' naralarıyla Türk milletini avlayanlar, işbaşına geldiler, söylenenlerin tam tersi yaşandı; ülkemizden ve bölgemizden İslam gitti, vahşet geldi, ortalığı savaş ve zulüm kapladı.
İslamcıların eş başkanlık üstlendiği BOP mezalimi, Büyük İsrail vahşetine evrildi.
59 Filistinlinin şehit edildiği ve 2500'ü aşkın Müslümanın yaralandığı ABD'nin kanlı Kudüs büyükelçilik açılış şovu üzerine ülkemizde ilan edilen üç günlük milli yas ve 24 Haziran seçimlerine endeksli Filistin mitingleri de maalesef bu ilkesizlik ve samimiyetsizlik illetiyle maluldür.
İsrail ile olan bugüne kadarki icraatlar ve somut duruş gösteriyor ki, Milli Yas gerçekte Milli Yes olarak yürüyor. Yes… yani, evet!
AKP iktidara geliyor, ilk attığı adım, 2 Mart 2004'te Manavgat suyunu İsrail'e bağlamak... Doğru mu? Yes… Evet.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şunu açıklıyor: Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun 'İsrail'in nükleer kapasitesi var mı yok mu?' oylamasında AKP iktidarı çekimser kalmıştır. Bu çekimserlik İsrail'e destektir. İsrail'de atom bombası olduğunu Başbakan bilmiyor mu?
Doğru mu? Yes… Evet.
Devam ediyor Kurtulmuş: İsrail'e ikinci destek de şu… 1967'den bu yana üye olduğumuz OECD'ye İsrail'in üye yapılması Türkiye tarafından hep veto edilmişti. AKP hükümeti, İsrail'in üyeliğinin önünü Mayıs 2010 yılında açmıştır.
Doğru mu? Yes… Evet.
Filistin'e en yakın ve yegâne hâmisinin Suriye olduğunu bilmeyen yok. Filistin'e sahip çıktığı için Suriye'nin başına çoraplar örüldüğünü, dahilî ve harici savaşlara maruz bırakıldığını, İsrail'in ikide bir bu yüzden Suriye'yi bombaladığını bilmeyen yok… Bu Suriye'ye karşı Türkiye'nin muamelesi Amerika ve İsrail'inkinden farklı mı? 
10 insanımızın öldürüldüğü Mavi Marmara olayının İslamcı siyasiler maharetiyle nerelerden nerelere savrulduğunu, nihayetinde İsrail'in istediğinin olduğunu duymayan kalmamıştır. Doğru mu? Yes… Evet.
Dahası Filistin'in hamisi Suriye'yi önceki hafta işgalci Amerika bombardımana tabi tutarken, Mavi Marmara gemisini pupa yelken İsrail açıklarına sürükleyen İHaHa'nın başı-AKP yandaşı "Suriye'ye çok az füze atıldı, içimizi serinletmedi" diyordu. Ramazan yardım ve kumanya ayı ya; aynı İHaHa'cı bugün Filistin'e destek nümayişlerinde güya baş çekiyor. Doğru mu? Yes… Evet.
Türk siyaseti, devletin ve milletin ekonomisini, İsrail devletinin kurucuları olan iki küresel Yahudi sermayeye, İngiliz Yahudi Rothschild ve Amerikan Rockefeller ve şirketlerine endekslemiş… Bir Amerika'ya koşuyor, bir İngilizlerin kapısına… Doğru mu? Yes… Evet.
Hepsine bakın, Türkiye'den yana İsrail'e Yes, Yes, Yes… 
Bu Yes'lerle semiren ve Filistin'i yiyip bitiren bir insanlık canavarı var ortada.
Seçim geldi, oy almak için şimdi lazım yas. 
Yes, Yes, Yes… oldu yas, yas, yas!
Bu İsrail yanlısı siyasetle, Kudüs vahşetine karşı güya ilan edilen yas, gerçekten milli yas olabilir? 
Filistin ve bölgenin huzuru için Türkiye'yi, Atatürk gibi, Amerikan ve İngiliz Yahudi sermayedarlarına muhtaç etmeden ayağa kaldıracak basiretli bir siyaset ve Milli Ekonomi Modeli'ne ihtiyaç vardır.
Bu barışın ve kurtuluşun dünya üzerindeki tek adresi Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Türk milleti, ne zaman bu eli güçlendirir, yetkili kılarsa; işte o gün, ülkemizin, bölgemizin ve Filistin'in gerçek kurtuluş ve huzur günüdür. Gerisi, milli yas filan değil; Yes Yes tiyatrosudur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.