Bu köşede Kadir Mısıroğlu’nun konuşmalarına zaman zaman yer veriyorum. Çünkü bir neslin yakın tarihe bakışını ve Atatürk konusundaki görüşlerini yalan yanlış belgelerle olumsuz yönde değiştirmekten büyük zevk alan bir kişi.

Ona göre Atatürk’ün soyu-sopu belli değildir ve hilafeti kaldırarak bu ülkeye büyük ihanet etmiştir.

Daha önce bu köşede yazdığım yazılarda Atatürk’ün soyu ile ilgili uydurma belgelerin Yunan ve İngiliz gizli servisi tarafından Kadir Mısıroğlu’na verildiğini, Rıza Nur denilen “baş iftiracının da” İngiliz gizli servisine çalıştığını ayrıntılarıyla anlatmıştım. (Rıza Nur’ın Hatıraları ve Atatürk, 02.08, 2016, Yeni Mesaj)

Mısıroğlu’nun Atatürk’e karşı amansız düşmanlığı ve Yunan’a karşı olan “derin muhabbetini” kendi dilinden ortaya koyan bir video yayınlandı. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan bu konuşma “içimizdeki Yunan aşıklarının hal-u perişanını ortaya koyan” vahim ifadeler içeriyor.

Kadir Mısıroğlu’nun gerçek yüzünü ortaya koyacak olan bu konuşmadaki o vahim ifadeleri aynen aktarıyorum: “Beni tefe koyarlar ama KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ, NE HİLAFET YIKILIRDI NE ŞERİAT KALKARDI. NE MEDRESE LAĞVEDİLİRDİ, NE HOCALAR ASILIRDI. BUNLARIN HİÇ BİRİ OLMAZDI. BUNA İNANMAYAN, YUNANİSTAN'DA ŞERİAT MAHKEMESİ VAR, ORADA ESİR OLAN MÜSLÜMANLAR İÇİN. BİZİM GAVUR ELİN GAVURUNDAN DAHA ŞİDDETLİ.”  (Oda TV, 12 Ekim 2016)

Kadir Mısıroğlu hayranları yukarıda konuşma metnini, büyük harflerle yazdığım cümleleri çerçeveletip evlerinin bir köşesine asabilirler.

Eğer bir insan “Müslüman” ise ve 'iman ehli' ise yukarıdaki cümleleri kullanamaz. Kuvay-ı Milliye ordusu, adı üstünde milli bir ordu idi ve bu ordunun bütün Mehmetçikleri, Anadolu’nun Müslüman ailelerinin Müslüman evlatları idi. Savaştıkları ordu ise Yunanistan’ın Hıristiyan ailelerinin Hıristiyan askerleri idi.

Bir müminler ordusu ile bir ‘haçlı’ ordusunun savaşında, safını Yunan’ın tarafından tutan ve 'keşke Yunan galip gelseydi' diyen bir kişinin benim itikat bilgilerime göre Müslüman mezarlığına değil, zafere ulaşması için temennide bulunduğu Yunanlıların mezarlığıma defni gerek.

Usul de hukuk da din de bunu gerektirir!

Anadolu’yu kana bulamış, İzmir’den ve Afyon’a kadar her tarafı yakıp yıkmış, binlerce kadının, kızın ırzına geçmiş, yetmemiş, tecavüz ettiği kadınları süngülerle doğramış bir katiller ve tecavüzcüler sürüsünün “hilafeti ve şeriatı koruyacağını” iddia etmek ne büyük gaflet ve ihanettir.

Milli ordu Yunanla savaşırken, İstanbul’da bir evde toplanıp Müslümanlara “Ya Rabbi! Yunan ordusunu Türk ordusuna karşı muzaffer eyle” diyen Osmanlı nazırı Bosnalı Rüştü Bey’in tarihte kaldığını sanırdık ama gördük ki, onun yolunu takip eden Kadir Bey’ler etrafımızda dolaşıyor. 

Yunan galip gelse imiş hilafet gelecekmiş, şeriat gelecekmiş, hocalar asılmayacakmış!

Evet, Yunan galip gelse idi hilafet makamına boynunda haç olan bir gâvurun atamasını yapıp şeriat adı altında da “İncil’in” emirlerini camilerde bir biri uygulamaya koyacaktı.

Kadir Bey’in istediği şeriat ve hilafet bu olsa gerek.

Osmanlı döneminde 2bin 336 cami ve medrese bulunan ve Yunanistan’da bugün çoğu Batı Trakya’da olan 300 civarında cami ve mescit kaldı. Geri kalanlar ya yıkıldı, ya tahrip edildi. Sinema ve meyhaneye çevrilen camilerimiz var. Şanslı olanlar restore edilip müze yapıldı.

Atatürk’ün Türkiye’sinden rahatsız olan ve “Yunan galip gelseydi şeriat kalkmayacaktı” diyen Kadir Bey’e küçük bir tarih bilgisi!

12 Eylül 1980 darbesinden sonra Avrupa’ya kaçan ama “keşke Yunanistan’a sığınsaydım” diyen Mısıroğlu’nun bu Yunan muhabbetinin sebebi de belli oldu.

Şunu da ilave edelim, bugün Yunanistan’da Kadir Mısıroğlu’nun dediği gibi şeriat mahkemesi filan yoktur, bu iddia tamamen palavradır. Batı Trakya’da yaşayan Müslümanların müftüye giderek ‘evlenme boşanma, miras gibi’ meselelerde görüş almasını “Yunanistan’da şeriat mahkemesi var” diyerek saptıracak kadar bir ifrata giden zata denilecek şey şudur: “Hazret, siz neden Yunanistan’a gitmiyorsunuz? Bak orada ne güzel şeriat var! Siz giderseniz Atina hükümeti sizin heykelinizi bile dikebilir! Hatta Balkan Savaşı’nda Selanik’in anahtarını hiç savaşmadan Yunan komutana teslim eden ve 26 bin Osmanlı askeriyle Yunan’a teslim olan Hasan Tahsin Paşa’nın bugün Yunan Kara Kuvvetlerine ait bir müzede bulunan kabrinin yanına size de bir yer ayarlayabilirler!”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah 2016-10-13 22:17:58

Bu adamın büyükbabası rum'dur. Nenesi süryani, bunları açıklasın önce

Avatar
Mehmet Nuri Kalafat 2016-10-13 15:10:03

Akcaabatlilar hemşehrileri olan Kadir Mısıroglunun bu Yunan hayranlığı karşısında hiç mi tepki gostermeyecek

Avatar
cemal 2016-10-13 09:22:19

Ninelerimizin karnini desen cocuklari süngüye takan yunan askerine anit diken akpli Afyon belediye baskanini kiniyoruz. Bu zihniyete destek verenleride Allah havale ediyoruz

Avatar
cemal 2016-10-13 14:06:49

Yunanistanda yasayan Türkler gibi asimile olmus, cami yapimina izin veremeyen yunanistani öven birinin dini imani olurmu yav. Bu adam resmen yunan ......

Avatar
necmiparlayan 2016-10-14 22:04:57

Bunlar sapıklığın doruk noktasında bulunan kişiler ataları yunan olan yunanı anlatır bunlar ne türk nede müslüman bal gibi gavur oldular

Avatar
Erdem 2016-12-07 11:17:18

Osmanlı zamanındaki devşirmelerin artığı bunlar...

banner100