Askerin başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmedi!
Dövüle dövüle şamar oğlanına döndürdüler.
“Darbe” ala ala, ayakta duracak hali kalmadı, ne yazık ki.
Dinsizlikle suçlandı.
Demokrat olmamakla suçlandı.
Yetmedi başına “çuval” geçirildi. 
Balyoz’larla dövüldü!
Bu noktaya dek, siyasilerin hataları kadar, askerin de hataları var. Bu da tamam!
Suçlu aramıyor, sonuçtan bahsediyorum.
İç ve dış tehditlere karşı milleti koruyacak, asker mi, değil mi?
Asker.
Bunda herkes mutabık… 
Öyle ise ne yaptığımızdan eminizdir, inşallah!
Askerin ocağını söndürmekte, neyin nesi?
Askeri okulları kapattık. 
Peki, nasıl asker yetiştireceğiz?
Bütün lise mezunlarından seçecekmişiz?
Peki, bütün lise mezunlarından imam niye seçmiyoruz da, asker seçiyoruz? Kapatalım imam-hatipleri, imamlık için müracaat bütün liselerden olsun. Uyar mı!
Çocuklar gelişme çağında askeri okullara alınmazlarsa, asker olarak yetişmeleri, kesinlikle imkânsız. Liseyi bitirmiş bir öğrenci, subaylık üniversitesine girerek, subay olabilir ama asker olamaz. Olsa olsa asker görünümlü artist olur!
Çünkü gelişimini tamamlamış. Bir çocuğu ustanın yanına çırak verdiğinizde, 15 yaşını geçerse usta almıyor. Çünkü elinin işe yatkınlığı ancak o yaşlarda başlar.
Askeri, FETÖ’ye nerde nasıl kaptırdık, düşünürsek buluruz. Emin olun askeri liselerin kapatılmasının, gün gelir ağır faturasını yaşarız. “Yeni Ordu” diye kimse gaz vermesin!
Askerin görevi ülkeyi iç ve dış tehditlere karşı korunmaktır. Dindar veya demokrat olmak, asla askerin görevi olamaz. Askeri diyelim hem “dindar” yaptınız, hem “demokrat”, peki ama bu defa asker olmaktan çıkar.
Soruyorum ya, kendi yaverleri tarafından kemerle boğazı sıkılan bir genelkurmay başkanı günde kırk vakit abdest alsa ne olur?
Bana ne bundan!..
Sayın Akar’a saygımız sonsuz, onun için söylemiyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın. Dayatılan sakat mantığı izah etmeye çalıştırıyorum. Asker, asker gibi olsun.
Ne hocaya benzesin, ne demokrata…
Askerliğin üniversitesini, açıyorlarmış. Sanki asker üniversitede yetişir. Asker arazide, çamura yatıp kalkmada yetişir, anlamazlar! Dinin de üniversitesini açtık, ne kadar Müslüman’ız takdirlerinize bırakıyorum. Akademisyen olunuyor ama mümin olunamıyor. Çünkü mümin olmak felsefe ile değil, gönülle ve amel ile olur. Asker olmak ta, ruh, eylem ve yetişme ile olur.
Askeri NATO’ya bağlıyorsun, FETÖ’ye bağlanmasına göz yumuyorsun, bugün de üç beş nursuz ve çakal yüzünden, toptan suçlar gibi ocağını söndürüyorsun.
Olmaz hacı olmaz!
Askerin piri Atatürk’tür!
Atatürk’e bağlı kalsın yeter!
Ne FETÖ kalır, ne NATO!
Atatürk yerine önce NATO’ya bağladılar, sonra NATO bir kısmını alıp FETÖ’ye bağladı.
Asker kimseye bağlanmasın!
Ne NATO’ya ne FETÖ’ye, Atatürk’e bağlansın!
Bağımsız Türkiye’nin askeri de bağımsız olur. Siyaset üstü olur. Türk Milleti’nin askeri olur. Atatürk’e bağlı asker darbeci olmaz. NATO’ya ve FETÖ’ye bağlı askerler darbeci olurlar. Atatürk’e bağlı askerler asla darbeci olmazlar.
Dinsiz de olmazlar!
Asla…
Çünkü Atatürk dinsiz değil!
O’na dinsiz diyenler dinsiz!
FETÖ Darbe’sinden bizi Atatürkçü subaylar kurtardı, görmedik mi?
Ya ayrıca, arkadaşlar!
Asker olunmaz ya, doğulur!
Bu bir fıtrat işi ya!
Allah adamı asker olarak göndermişse dünyaya, o hoca olsa bile askerdir. Prof. Dr. Haydar Baş Hoca’dan görüyoruz. Onun kadar ülkeyi bekleyen tehlikelere, bir asker veya siyasetçi dikkat çekebildi mi?
20 yıldır “Dinlerarası Diyalog” tezgâhının, asıl hedefinin Türk vatanı olduğunu haykırıp duruyor. Siyasete, bu tehlikeye dikkat çekmek için giriyor.
Asker ve siyasetçi bildiklerimiz ise Diyalog’un babası Feto’ya uçak ve tank vermişler de haberimiz yok!
Askerinde, sivilinde, bu Türk Baş’ını görmesi gerekir. Görmezse ne olur? Bugün atılan yanlış adımların, yarın daha ağır faturalarını öderiz. Orta da ordu kalmaz, dış destekli “cemaat” ve “tarikatların” silahlı gurupları kalır. Allah korusun. 
Tek çare; Atatürk’e ve Haydar Baş’a sarılmak!
İktidardan umutluyum. Önce “Türk Milleti” dedi. Sonra “Atatürk” dedi. Önceki akşam da “Bağımsız Türkiye” dedi. Akşam, sabah “Haydar Baş” demeleri mümkün!
İnşallah derler. Derlerse herkes kazanır, demezlerse, herkes kaybeder. Bu kadar net…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-08-02 09:52:14

Atatürk’e bağlı askerin Bağımsızlık, karakteridir. Na-Fe-to’ya bağlı asker Amerikan uşağıdır.

Avatar
halil zafer 2016-08-02 11:11:51

Sayın KARACA
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Ya sabır diliyorum. Çok Çok öldük, ölümün en yücesini yaşadık Şehit düştük analı kızlı babalı oğullu. Yarabbi sen bizim yüzümüzü güldür. Amin. Saygılarımla.

banner137