Neymiş, iftira ediyormuşum!

Ne yani, Sait Nursi, Hıristiyan’a “şehit” demedi mi? İngiliz’e askerlik yapan Anzaklar için “bir nevi şehit” sözünü inkar mı ediyorsunuz?

“Hıristiyanların mazlumlarını Allah cennete koyabilir” demedi mi? İslam’a göre sadece Müslüman cennete girer ve ‘Allah katında din İslam’dır. Müslüman’ı Kur’an bağlar, sizi Sait Nursi mi bağlıyor yoksa!

Elli senedir okudunuz da adamın ne dediğini daha bilmiyorsunuz, yazık size!

Allah’ın “oku” emrini, “SÖZLER oku!” olarak anlayan sizler, bu herifin az ne dediğine bir bakın, olur mu!

“Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hıristiyan ölmüşse şehit sayılır, ahrette mükâfatı vardır.” (Kastamonu Lahikası,s.45)

“Ne dinden olursa olsun bir nevi şehit hükmündedir. Mükâfatı büyüktür, belki onu cehennemden kurtarır. Elbette şimdi fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz. İsa’ya mensup Hıristiyanların mazlumlarının çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şahadet denebilir.” (Kastamonu Lahikası,s.75)

“Hatta o mazlumlar kâfir de olsa, ahrette kendilerine göre o dünyevi afattan çektikleri belalara mukabil rahmet–i ilahiyenin hazinesinden öyle mükâfatları var ki, eğer perde–i gayb açılsa o mazlumlar haklarında büyük bir tezahürü rahmet görünüp, “Ya Rabbi şükür elhamdü lillah diyeceklerini bildim ve kati surette kanaat getirdim.” (Kastamonu Lahikası,s.45)

İftira var mı bunlar, Nurculaşmış kafalar!

Sizler için Türkçeleştirdim, yine mi anlamadınız!

Beni anlayın o zaman!

Bana inanmıyorsunuz, Sait Nursi’ye de mi inanmıyorsunuz!

Peki, Allah’a rağmen cennete koymak hadsizlik değil mi?

“Sadece İslam hak” Müslüman ve İslam inancında delikler açmak;

Nursuzluk değil mi?

FETÖ’cülük değil mi?

FETÖ ne dedi: “İbrahimi dinler”, “üç büyük din”, “semavi dinler”, Sait Nursi sağ ayağını kaldırmış, Gülen sol ayağını basmış” dedim hopladınız. Öyle değil mi?

Gülen’i yoldan çıkaran Nursi ya, niye görmüyorsunuz!

Hz. Hüseyin’i şehit eden Yezit için “içtihat yapmıştır” diyen, “içtihadında isabet etmediği için bir sevap almıştır” diyen, Yezit’e “cennet ehli” ve “sevap ehli” diyen, Nurslu Sait değil mi?( Sad Nursi, Mektubat, s. 56-57)

İslam Peygamberinin ciğer paresini öldüreni cennete sokan bir kafa, Müslüman Türk’ü Çanakkale’de boğmaya gelen haçlı askeri Anzakları cennete koymaz mı?

Daha öncede yazdım, Sait Nursi’yi değil imanınızı kurtarın!( http://www.yenimesaj.com.tr/sait-nursiyi-degil-imaninizi-kurtarin-makale,12018296.html )

Bir adam yüzünden Yezit’i ve Hıristiyan’ı, hatta Anzak gâvurunu müdafaa etmeyin!

Hz. Hüseyin’i müdafaa etmek “Şialaşmak”sa, kabulümdür. Benim mezhebim Hanefi ve mezhep imamımıza göre Hıristiyanlar asla cennete giremez. Geçtik mezhebi, İslam’ın en kırmızıçizgisi budur.

Siz mezhebinizi söyleyin de, herkes duysun nursuzlar!

Kürt Teali Cemiyeti’nin 80 kurucusu arasında 3’cü kişidir Nursi. Milli mücadele taraftarlarına ağır sözler sarf etmiş, Yunan taraftarıdır. Bunların belgelerini yayınlıyorum. Sait Nursi’ye hakaret yok. Hem niye olsun, elimize ne geçer. Ölmüş gitmiş şu dünyadan…

Ama biz onun yanlış SÖZLER’ini hatırlattıkça, bazı nursuzlar hemen konuyu saptırıyorlar. Kendileri Hıristiyanları cennete bile sokarken oluyor “Müslüman”, bizler Şii’ye “Müslüman” dediğimiz için oluyoruz Şia!

Şu haddini bilmezlere bak ya!..

“Şii-Sünni kardeştir”, ayıramayacaksınız!

ABD’nin “yeşil kuşak” ajanlarına, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Ülkede artık NATO, FETÖ darbesi istemiyoruz. Darbenin kaynağını fahşediyoruz.

Bir Müslüman, Yezit’i “cennetlik” ilan edemez. “Hıristiyan mazlumu bile cennete girebilir” hadsizliğini gösteremez. İslam’ın kırmızıçizgileriyle oynamak, Müslüman işi değil.

Hiçbir âlim “benim SÖZLER'i okuyan cennete girer” diyemez. Allah sözü mü hâşâ, Peygamber sözümü?

Gülen’in Papaz ve Hahamları “cennetlik” ilan etmesine, kelime-i Tevhitten peygamberi çıkarmasına, Yahudi ve Hıristiyanları cennete sokmasında “hoşgörü” adı altında, İslam’ı pincik pincik etmesine karşı çıktığımızda bizlere, “Hocaefendi bilmiyor da, sizler mi biliyorsunuz!” diyenler, aldığımız ‘darbeden’ sonra,” nerden bildiniz?” dediler. Şimdi de Bedizzaman bilmiyor da siz mi biliyorsunuz!” diyorlar. Kimsenin ‘bedi’si kedisi bizi ilgilendirmez.

Biz, kul SÖZLER’i okumuyoruz. Allah’ın kelamını okuyoruz. O Allah, “İslam’dan başka din yok” diyor, bitti. Nursi şunu demiş, Gülen şunu demiş, geç bunları!

Allah ve Peygamberi ne buyurmuş!

Ehl-i Beyt’i nasıl yaşamış!

Mezhep imamlarımız, hangi ayrıntıları bizlere miras bırakmışlar, buna bakarız. “Dinime söven Müslüman olsa” diye bir söz var. Allah’a ve Peygambere “paralel” “SÖZLER”i okuyanlar ve yazanlar, bize “Şia” diyormuş. Evet, bizler; Ehl-i Beyt’in Şia’sı(taraftarı) olmaya devam edenleriz onlar, Ehl-i Kitap’ın…

Nasıl olsa, öbür tarafta herkes görür göreceğini…


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sevim Koyuncu 2017-06-18 21:45:56

Hocam ağzınıza gönlünüze kaleminize sağlık.Hislerimize ve duygularımıza şahit olmuşsunuz.Allah sizden razı olsun.Bu milletin bu ümmetin bu kendini bilmez din ve vatan hainlerinden çektikleri artık YETER...

banner100