Dünya ve özellikle Ortadoğu, bir anda hareketlendi. Trump’ın Kudüs’ü, “İsrail’in başkenti” ilan etmesiyle… 
Zaten barut fıçısı olan Ortadoğu, patlamaya hazır bir bomba iken, bombanın fitilini her zaman ki gibi ABD ateşledi. ABD, dünyada kargaşa çıkararak, dünyayı yönetmeye devam ediyor.
Bazıları, bu kararı Trump’ın bir deliliği gibi göstermeye çalışıyorlar ama öyle değil. Yürüyen bir “proje” var ve gereği yapıldı. Hem de çok planlı bir şekilde. 
Kudüs, Aralık 1917’de işgal edilmişti, şimdi tam 100 yıl sonra, İsrail’in başkenti ilan edildi. Bu kadar Müslüman ülke, İsrail hizmetinde iken, “İsrail’in güvenliği” için her türlü projeye destek verirlerken, Büyük Ortadoğu Projesi’ne “eşbaşkan” bir Müslüman ülke lideri iken, bu sonuç çok normal. 
Her şey İsrail için yapıldı:
Suriye, İsrail için, bugünkü hale getirildi. Irak, İsrail için işgal edildi. Türkiye İsrail için “çuvala” sokuldu. Mısır, İsrail için iki adet “darbe” yedi. “Arap Baharı”,  İsrail için estirildi. 
Arapların “çöl aslanı” Kaddafi, İsrail için öldürüldü. Yani Müslüman coğrafyasında oynayan bir taş, İsrail’den başkası için asla oynatılmaz. Bu bir saplantı veya önyargı değil, özellikle son 15 yılda, özellikle gözlenen gerçeklerdir. 
İran, şuanda İsrail için hedefte ve Türkiye, yaşadığı her şeyi İsrail güvenliği ekseninde yaşamıştır. Büyük İsrail’in kapsama alanındaki, ülkeler yaşadıkları sorunları, İsrail kaynaklı görmedikçe, Arz-ı Mev’ut hesabı fark edilmedikçe, Müslüman ülkelere huzurun gelmesi mümkün değil. 
Henüz Müslüman ülkeler sorunlarına doğru bir teşhis bile koymadılar. Türkiye, Suriye’deki İsrail hesabını görmeliydi, Irak’ın İsrail için parçalandığını bilmeliydi. Görmek ve bilmek şöyle dursun, Türkiye ne yazık ki AKP iktidarıyla, bu projelerin hizmetinde oldu. 
Türkiye, uluslar arası sularda İsrail’in katlettiği vatandaşlarının haklarında bile İsrail lehine geri çekildi.
Yapılan anlaşma, Ferudun Sinirlioğlu imzası ile Ankara-Tel-Aviv yerine, Ankara-Kudüs olarak imzalanmış. Bu zihniyet, İsrail ile parçalar, oturur seninle ağlar!
Bunların hocalarının ömrü İsrail aleyhinde geçti ama iktidarlarında İsrail ile 21 anlaşma yaptı ve bu anlaşmalar halen yürürlükte. Konuşturmayın beni, Üzeyir Garih, hocalarının bir numaralı dostuydu. Ve bu şahıs Gülen’in de dostuydu.
Önce Türkiye’nin içindeki İsrail’i görün!
Oldukça “tarikat” örtüsüne bürülüdürler. Ve sanmayın ki bu karar sadece Trump’ın. Kararın perde arkasında şuan oldukça sessiz olan, İngiltere vardır. Kraliyet ailesi vardır. Bu kraliyet ailesi, bir takım “Nakşî” bağlantılarla hep iç içe olmuştur.İçimizde kraliyetin GÜLLERİ(!) var.
Üzeyir Garih, Yahudi olduğu halde, Nakşî Küçük Hüseyin Efendi’nin kabri başında ölü bulunuyor cebinde Nurcu Cevşeni çıkıyor. Bunları alt alta, üst üste toplayın, sizi  doğru Büyük İsrail’e çıkarır. 
Şimdi diyorsunuz ki bu Trump ne yapıyor?
“Müslüman” liderler asıl ne yapıyor?
Şii-Sünni savaşı İsrail için istenirken, “Sünnicilik” kim için yapılıyor soruyorum. Suud Kralı mı bir tek “Sünnici”, yoksa içimizde başka Sünnici krallarda var mı?
Şii veya Sünni Müslümanlar, birbirlerini yedikçe ve içlerindeki İsrail’i görmedikçe, 1,5 milyar Müslüman, 6 milyon Yahudi önünde çer öp olmaya mahkûmdur.
Kudüs’ü kurtarmaya gidenler, neden önce Kürecik’te ki İsrail’e korumacılığını görmezler. Neden Türkiye’nin imzası ile İsrail’in “NATO nimetlerinde” yaralanma hakkını AKP döneminde elde ettiğini duymazdan gelirler.
Ariel Şaron’un Sayın Erdoğan’ı karşılarken, “İsrail’in başkenti Kudüs’e hoş geldiniz” sözüne Türkiye “çüş!” demedi. En azından “bu da nerden çıktı!” denebilirdi. Şimdi Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı bir inci gibi içinde barındıran Kudüs, İsrail’e başkent.
Bu bütün Müslümanların utanmaları için yeterli. Yüz yıl önce Kudüs işgal edildiğinde, yüz yıl sonra yani 2017’de İsrail’e başkent yapılacağı belliydi. 
Türkiye ve Arap ülkelerinin ekseriyeti Trump kararını önceden bilmelerine rağmen, liderler numara çekiyorlar. 
İsrail, Atatürk’ün ölümünden sonra kuruldu. Atatürk yüzünden bölgedeki planlarımız yarım yüz yıl sekteye uğradı diyen David Rockefeller, ne demek istemişti acaba. Her şey göz önünde,  “Kudüs” diye ağlayan çok ikiyüzlü göreceksiniz şu günlerde.
Kudüs gibi İslam’ın kutsallarına sahip mi çıkmak istiyorsunuz o zaman “Kahrolsun İsrail” diye bağırarak olmadığını artık görün. ABD ve İsrail’in dümen suyundan çıkın, Bağımsız Türkiye’yi kurun.
NATO ile kapitalizmle, olmaz. Atatürk’e karşı olarak hiç olmadığı ve hatta karşı olanların Rockefeller’e uşaklık yaptıkları artık görülmeli.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cemal 2017-12-08 10:04:02

suriye irak isgali kafiri münafigi ayirt etti

Avatar
cemal 2017-12-08 10:05:22

secim kazananlar suruyede irakta ebeddii kayip edenlerden oldular

Avatar
Mustafa altan 2017-12-17 12:34:50

Müthiş bir yazı Allah senden razı olsun