Türkiye’de kimler parlatılıyor görüyorsunuz. AKP’nin doğum evi Saadet, hemen her gün ekranlarda gündem ediliyor. 
Ne diye?
Hiç düşündük mü?
Seçime girecek 9 parti var ama gündem edilenler arasında, Bağımsız Türkiye, özellikle yok. Temel bey nerde yemek yedi bu bile gündem iken, Prof. Dr. Haydar Baş’ın BTP’si haber bültenlerinde yer almıyor.
 Bir “mühendislik” titizliği ile görmezden gelinmeye, saklamaya ve gizlemeye devam ediliyor. Sosyal medya üzerinde anketler yapılıyor, bakıyorsunuz BTP yok.  Meral Abla partisi daha 6 ayını doldurmamışken, ana muhalefet lideri gibi takdim ediliyor.
25 haftadan beri şehir şehir gezerek, hemen her Pazar bir ilde,  “Atatürk Vatandır” diyen Bağımsız Türkiye kadrolarını, ekranlar ne görüyor, ne duyuyor.  
“Atatürk” ve “Vatan”  dediği için mi?
“Bağımsız Türkiye” dediği için mi?
Kurulduğu günden beri,  “Ne AB, Ne ABD” dediği için mi?
“Milli Para” dediği için mi?
“Milli Paralarla Ticaret” dediği için mi?
Milli Devlet Sosyal Devlet dediği için mi?
BOP’a “HAYIR” dediği için mi?
NATO’yu “şemsiye” olarak kabul etmediği için mi?
“Şii-Sünni kardeştir” dediği için mi?
Dinlerarası Diyalog’u  “silahsız işgal” olarak gördüğü ve bu uğurda, 1997’den beri, mücadele verdiği ve çok ağır bedeller, ödediği için mi?
Kapitalizmi çöpe attığı için mi?
“Kaynaklar sınırsız, ihtiyaçlar sınırlı” dediği için mi?
 Rus akademisyen ve vekillere “Ne Mutlu Türküm Diyene” dedirttiği için mi?
Bence bunların hepsi… 
Daha saymadıklarım var:  Lideri Türk olduğu için, doğru olduğu için, hırsızlık ve yolsuzlukla işi olmadığı için ve ABD’nin “sizi iktidar yapalım” tekliflerini, “benim satılık vatanım da yok, imanım da” diyerek, elinin tersi ile ittiği için.
“Ben son nefes için siyaset yapıyorum” dediği için, “ben doğruları söyleyerek sorumluluktan kurtulurum, ya sizler, yanlışları tercih ettiğiniz için, nasıl hesap vereceksiniz” diyen bir imani ve Hüseyni bir duruş sergilediği için.
Kimse boşuna sevinmesin. Hevesleri kursaklarında kalacak, devletler Haydar Baş’ı takip ederken, tezlerine can simidi gibi sarılırken, sen istediğin kadar gizle. Türkiye’de gizledin sanırsın, o dünyaya hükmediyor.
Türkiye’de görmezden gelinen, yok sayılan, Haydar Baş Bey dünya ekonomisinde Baş oldu. İktisatta kanun oldu, Haydarizm oldu. Sen gizledin san, daha dün Türkiye, İran ile “para takası” yaptı.  
Türkiye sessiz sedasız İran ile birlikte “Haydar Baş” dedi. Demek zorunda kaldı. Bu bir ilktir. Türkiye ve İran ilk defa dolar ve euro’yu devre dışı bırakarak, “para takası” yaptılar. 
Bu, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’nin uygulamasıdır. 
Gizle gizleyebilirsen!
“Milli Para” kavramı Haydar Baş’a ait. 2005 yılından önce böyle bir kavram yoktur. Türkiye, İran ve Rusya’nın zoruyla “Haydar Baş” diyor. Kaldı ki, İran dahi Rusya’dan öğrendi bu, işi ne yazık ki? Geçenlerde sabit kura geçen İran, Haydar Baş’ı vaktinde ve doğrudan dinleseydi, Rusya gibi örnek alsa, şimdi yaşadığı krizleri yaşamazdı.
Haydar Baş, iktisadın Baş’ı oldu.  “Haydar Baş’a dünyanın ihtiyacı var “ diyen, dünyanın en büyük iktisatçıları, hamaset mi yaptı sanıyoruz. Adamlar, onun tezini görünce küçük dillerini yuttular.
Neyse!
Sizler Haydar Baş’ı gizlemeye devam edin!
Beş parti değil, seçime girecek 9 partiden 8’i birleşsin, bakalım neye nasıl çözüm bulacaklar. Bu işin dünyada sahibi, Prof. Baş’tır. Bu bizim iddiamız değil ki,8 adet uluslar arası kongrede, dünyanın önde gelen iktisatçıları söyledi.
Sosyalizm, kapitalizm ve Haydarizm. Yani, Milli Ekonomi Modeli… Dünyanın en güçlü partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, dünyanın en güçlü lideri, Prof. Dr. Haydar Baş… Hangi liderin 4 milyar takipçisi var ve hangi partinin görüşlerini devletler uyguluyor.
Bütün Batı, ambargo koydu, Rusya’ya vız geldi. 
Niye?
Çünkü hepsi kapitalist, Rusya, Haydarist… 
Sadece Rusya mı?
Çin lideri Şi, “insan merkezli model” dedi. Hindistan, “Vatandaşlık Maaşı”nı pilot bölgelerde uyguladı. Bugün ABD, niye hırçınlaştı sanıyoruz. Sömürü aracı dolar, “Milli Paralarla Ticaret” tokadı yedi de ondan. Yani “Haydar” tokadı yedi.
Haydar Baş, liderlerin lideridir. 
Görüşleri, liderlerin peşinde koştuğu insandır. Seçimden seçime Türkiye’deki gibi çalmıyorlar. Seçim geçince unutmuyorlar. Adamlar ülkeleri için, bir şeyler yapıyorlar.
Türkiye’nin kurtuluşu ekonomi ile olur. Yıkılışı da ekonomi ile olur, Allah korusun.
Aynı  “havuzda” tekrar tekrar yıkanmak,  Saadet getirmez. Kendimizi kandırmayalım. Ülkemize yazık ediyoruz. Hangi liderden ekonomi konusunda bir çözüm duyuyorsunuz? 
Temel abi ne söylüyor?  Meral Abla “iyi olacak” dışında, ne diyor?
AKP, zaten satmakla görevli…  CHP, AKP’yi büyütüyor sürekli. MHP’de, Türkiye’nin seçimlerinden sorumlu  “Devlet”  partisi… Türkiye’yi seçimlere götürme görevi,  Devlet’in!
Hepsine saygım sonsuz, yanlış anlaşılmasın. Ancak hiç birinin elinde bir şey yok. Bazıları “ne yani ekonomiyi bir tek siz mi biliyorsunuz?” diyorlar. Hepsi kapitalizmi bilir, biz hepsini biliriz ve kendi modelimiz var. 
Fark burada…
Kapitalizmi iyi bilmek, çok iyi soymak demektir. Kapitalizmi en iyi AKP biliyor işte bakın, kurutmadık bir şey kalmadı. Türkiye’yi kapitalizmden çıkması gerekiyor. NATO’dan çıkmaktan daha acil ve önemli…
Türkiye çareyi gizliyor!
Bu da, batışını hızlandırır. Uygulamak zorunda kaldığı “para takasını” gizlediği gibi işin kaynağını görmezden geliyor. Ayrıca, Baş Hoca ne dedi : “Türkiye’nin ‘milli parası’ yok” dedi. Takasta, Türkiye’nin kazancı yine yok. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aalattin öztürk 2018-04-19 12:38:48

kaleminize sağlık . yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum . bizleri yazınızla aydınlattığınız için teşekkür ederim

Avatar
Ayhan Baş 2018-04-19 16:15:42

Allah doğrularla beraberdir.yolumuz açık, zihnimiz berrak, kalemimiz keskin, yardımcımız Allah (CC) olsun..