06 Kasım 2005 Pazar 00:00
21. yüzyılın ekonomi modeli
BTP Genel Sekreteri Dr. Kaplan, 200 yıldır dünyaya yön veren liberal kapitalist sistemin artık miadını doldurduğunu belirterek, 21. yüzyılın ekonomi modelinin BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli olduğunu söyledi ~|~ Bağımsız Türkiye Partisi Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan, Keynes ve Smith isimli iki Hıristiyan papazın ortaya koyduğu ve 200 yıldır dünyada hakim olan liberal kapitalist ekonomik modelin artık ihtiyaçlara cevap veremez durumda olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Zaten baştan itibaren toplumun tüm kesimlerini kuşatmayı başaramamış olan liberal model sadece parası olanların baş tacı yaptığı model olarak tarihteki yerini alacak. Çünkü toplumun dar gelirli olan kesimine çağdaş kölelikten başka bir imkan tanımayan liberal ekonomik model toplumu memnun edemedi."

Kaplan yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: "Ülkemizde de yatırımı ve istihdamı değil, çalışmaksızın faiz?döviz?borsa üçgenine dayalı  bir kısır döngü oluşturmasıyla da insanların ekonomi ilminden beklediği çareyi ve gelir adaletini gerçekleştirmekten aciz kaldı. Liberal kapitalist modele alternatif olarak ortaya sürülen sosyalist ve komünist model ise ancak 70 yıl ayakta kalabildi. İnsanın insan olmasından kaynaklanan can , mal ve namus hakkını gözetmeksizin insanı, "düşünen hayvan" olarak tanımlayan her sosyolojik ve ekonomik modelin de aynen yukarıda adı geçen modeller gibi başarısızlığa mahkum olmaktan kurtulma şansı yoktur.
Kainattaki yaratılmış her canlı ve cansız  varlık, insanın emrine sunulduğuna göre ekonomide de ortaya konulacak olan modelin merkezinde "insan" olmalıdır. Böyle bir görüşle ortaya konulacak olan model toplumun tüm katmanlarının ekonomik ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaya muvaffak olduğu gibi ekonomiyle doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm sahalarda insanoğlunun "insanlık standardı"nı zirveye yükseltir.

21. yüzyıla damgasını vuracak model
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş tarafından ortaya konulan "Milli Ekonomi Modeli" ülkemizin üzerindeki ekonomik kuşatmayı kaldırmaktan çok öte bizi aynı zamanda dünya sahnesinde layık olduğumuz  seviyeye yükseltmeyi başaracak bir kapasiteye sahip ekonomik model olarak bugün Türk milletinin gözünün önündedir. Tüm ön yargı ve bağımlılıklardan sıyrılarak incelendiğinde görülecektir ki, bu model sadece az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerin değil aynı zamanda ekonomileri durgunluğa girmiş gelişmiş ülkelerinde  can simidi olacaktır. Hiçbir ekonomik modelin bugüne kadar başaramamış olduğu "sürekli büyümenin" formülize edildiği Milli Ekonomi Modeli'nin, 21. yüzyıla damgasını vuracak evsafta olduğu görülecektir.

O halde yapılacak olan iş , Milli Ekonomi Modeli'nin hayata geçecek olduğu Bağımsız Türkiye Partisi iktidarını işbaşına getirmek ve Prof. Dr. Haydar Baş'ı başbakan seçmektir. Türk halkının o mutlu ve muktedir olacağı günlerin uzakta olmadığı ortaya çıkmıştır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.