22 Ekim 2002 Salı 00:00
3 Kasım bir fırsattır
2. Kuvay?ı Milliyenin önderi, BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Erzurum, Erzincan ve Kahramanmaraş'tan sonra Gaziantep ve Kilis'te halka hitap etti. Gaziantep İstasyon ve Kilis Cumhuriyet meydanlarını tıklım tıklım dolduran onbinlere hitaben yaptığı konuşmada Prof. Dr. Haydar Baş, mevcut iktidar ve muhalefet partilerine oy verecek vatandaşlarımıza önemli mesajlar verdi. Bu partilere oy verecek vatandaşların asıl oy vermesi gereken partinin BTP olduğunu ifade etti. BTP iktidarında gerçekleştirilecek projelerle nasıl bir dünya lideri, vatandaşları mutlu bir Türkiye oluşturacaklarını anlattı. Böyle bir devlet için çok büyük bir şans olan 3 Kasım seçimi fırsatının çok iyi değerlendirilmesi ve yanılarak bir beş sene daha ülkeye zaman kaybettirilmemesi, BTP'nin mutlaka iktidar yapılması gerektiğine işaret etti.

İktidar da muhalefet de miadını doldurdu

3 Kasım seçimlerinde çok iyi düşünülerek oy kullanılmasa gerektiğini, gerek iktidarın gerekse muhalefetin bize hiçbir şey vermediğini, mevcut~|~ tablonun onların mahsulü olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu iktidar milletin iradesini temsil eder olsaydı bu badireleri yaşamazdık. Onun için bu iktidar partilerine oy verirsek bir beş sene aha badireler davet etmiş oluruz. Muhalefet de Meclis'i çalıştırmasını beceremedi. Muhalefettekileri denemeye kalkarsak durum bugünkünden farklı olmayacaktır. Onunu için bu seçimde iktidar ve muhalefet partilerini nadasa bırakacağız. BTP'yi tek başına iktidar yapacağız. 'Ülke nasıl idare edilir, size gösterecekler. Sonraki seçimlerde aklınızı başınıza alınsanız sizleri tekrar deneyebiliriz' diyeceğiz" dedi.

AKP'lerin de CHP'lilerin de oy vereceği parti BTP'dir

Konuya bir başka açıdan da yaklaşarak AKP, CHP, MHP, DSP ve DYP hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"Anketlerde BTP, %30'un altına inmiyor. Barajı geçen iki parti var. Diğeri de AKP. Yalnız AKP'ye verilecek oyların kime yarayacağına dikkat etmek lazım. 40 milyon oy versek de Tayyip Erdoğan Meclis'e girebilecek mi? Başbakan olabilecek mi? Hayır! Şu anda AKP'de 155 ANAP'lı var. Kardeşim Tayyip'i oyuna getiriyorlar. Sayın Yılmaz, onun üzerinden tekrar başbakan olmak istiyor. Onun için Tayyip'e oy veriyorum diye AKP'ye oy verirsen ANAP'ı tekrar milletin başına bela edersin. Kendisine saygı duyduğum Baykal ise, işçiyi, memuru, çiftçiyi, kısaca halkı perişan eden, hortumcuları ve global sermayeyi koruyan adamı, Amerika'nın Derviş'ini CHP'nin başına taç etti. İcraatı halkı yok etme felsefesi üzerine kurulu Derviş7in bu taç edilişi ile CHP, Atatürk döneminden kalma halkçılığını, cumhuriyetçiliğini, devletçiliğini kaybetmiştir. Onun için CHP ve AKP'lilere çağrıda bulunuyorum. Sizin ocağınız BTP'dir."

Milliyetçilik milletin

davasına sahip çıkmaktır

Prof. Dr. Haydar Baş, Apo'dan hareketle MHP, DSP ve projelerini aşırarak kaynak bulduğunu söyleyen Çiller hakkında da şu değerlendirmede bulundu: "Dua edin, geri dönülmesi mümkün olmayan bir hukuki kazığa bağlamasınlar; 5 bin insanımı şehit edeni ipte sallandırayım. 'Öcalan'a dersini vereceğiz' diye millete vaatte bulunanlar, rey alanlar, milliyetçisinden demokratik soluna kadar milleti kandırdılar. Af çıkardılar. Oysa milliyetçilik, bu milletin davasına sahip çıkmaktır. Milliyetçilik milletle beraber olmaktır. Milleti istismar değildir. Biz, bu arkadaşların arkasından gittik. Şayet onlar vazifelerini yapmış olsalardı biz bu meydanda olmayacaktık. Onun için MHP'li kardeşlerim ikinci bir tuzağa düşmesinler. Ocaklıların da, MHP'lilerin de yerinin BTP olduğunu bilsinler. Bir de sayın Çiller var. 'Şu kadar kaynak buldum' diyor. Halbuki sen bir dönem ülkeyi idare ettin. Dövizi 14 bin liradan 42 bin liraya çıkardın. Türkiye'yi mahvettin. Madem kaynağın vardı da o zaman nerede idin?"

BTP iktidarında

cepler para dolacak

Türk milletinin her şeye layık olup bu millete hizmet etmenin bir ibaret olduğunu söyleyen, "Bu inancı kalbinde yaşatan adam bu millete hizmet edebilir" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: "BTP iktidarında cepler para dolacak. Bunlar geldiğinde milletin bereketi gidiyor. Rahmeti gidiyor. Rahmet kapıları açılacak. İnşaallah emsalsiz bir hayat yaşayacaksınız. Vergisiz bir Türkiye oluşturacağız. 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi almayacağız. Peke bu milleti nasıl mı geçindireceğiz? Kaynaklarımızı 27 Ekim'deki TRT 1'dki proğramda açıklayacağım. Göreceksiniz ülkemizde ne kadar bolluk bereket var. Biz, hazine üzerinde oturan dilenciler gibiyiz. Avrupa bitmiştir. Avrupa yer altı kaynaklarını da, insanını da bitirdi. Bizim insanımız ise dimdik ayakta. Bu insanımızı yetiştirerek yer altı kaynaklarımızı harekete geçireceğiz. Avrupa,yanımızda gölge mesabesinde kalacak. 'AB'ye girmeden iş?aş bulamayız' diyenler, bu milletin sofrasının artıkları ile 10 tane Avrupa'nın bakılacağını görecekler."

Devlet, baba olacak

İktidara geldiklerinde Atatürk'ün 1923?1938 yıllarında temelin attığı, sonrakilerin ise vazgeçtiği sosyal devleti hayata geçireceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Sosyal devlet milletine hizmet eden devlettir. Milletini sülük gibi emen devlet değildir" diyerek şöyle konuştu: "Devlet, milletinin önünü açan iradenin adıdır. Bizim devlet, sosyal devlettir. Çiftçisine, çöpçüsüne, ihtiyarına, kimsesizine bakan devlettir. Bu devlette ağlayan olmaz. Gülen ise çok olur. Onun için bizim geçmişimizde 'devlet baba' denilirdi. Benim de milletime hediye edeceğim devletin adı 'devlet baba'dır. Biz, devlet ile milleti barıştıracağız. Kavgayı yok edeceğiz. Sivil ile askeri kardeş edeceğiz. Bu memlekette fitneye imkan vermeyeceğiz. Tek bilek tek yürek olacağız. Bizi bölmek isteyenleri, hainleri yurtdışına atacağız. Kimse kimseye avuç açmayacak. Devlet baba ona bakacak. Bu devlete, bu millet rıza gösterip başına taç etmez mi, eder. İşte biz bu baba devleti, Atatürk'ün kurduğu sosyal devleti, cumhuriyet devletini başımıza taç edeceğiz."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137