22 Aralık 2005 Perşembe 00:00
AB şefleri AKP'den cesaret alıyor
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, ikide bir çizmeyi aşan AB şeflerinin Türk Milleti'ne ve devlet kurumlarımıza hakaret içeren münavebeli beyanatlarında AKP'den cesaret aldıklarına dikkat çekti ~|~ Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, ekonomiden dış siyasete değin her alanda izlenen dışarıya endeksli mandacı politikalarla, Türk Milleti ve Türk devletinin asalet ve onurunun korunamayacağını belirtti. BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "Türk askerine hakaret dolu küstahça açıklamalar yapan AB?Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk, Başbakan Erdoğan'ı referans gösteriyor. İmralı'dan demokratik nutuklar atan 30 kişinin katili Apo, Erdoğan'ı referans gösteriyor. Erdoğan, bu söylenenleri çok iyi okumalı; yaptığı açıklamalarının kimlere malzeme olduğunu, kimleri cüretkâr kıldığını görmelidir" şeklinde konuştu. 

"Nezaketsizlik değil düpedüz hakaret"

Lagendijk'in lafların politik nezaketsizlik olarak değil, düpedüz Türk Milletine ve Türk devletine hakaret olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "AB'nin haddini bilmez Lagendijk'ine göre, neymiş efendim, Türkiye'nin PKK ile mücadelesi spiralmiş, yani, Türk askeri ve PKK, terör hususunda birbirlerini kışkışlıyorlarmış... Erdoğan'ın tuttuğu yol ise demokratikmiş, tüm devlet kurumları bu yoldan gitmeliymiş? Lagendijk'in bu küstahça açıklamalarına en okkalı cevabı vermesi gereken irade hükümettir, Erdoğan'ın bizzat kendisidir. Erdoğan, Lagendijk'e Türk Milleti'nden özür diletmelidir; aksi halde, derhal sınırdışı etmeli, bir daha Türkiye'ye alınmayacağını kendisine bildirmelidir. Zira bu laflar, basit politik nezaketsizlik değil, düpedüz Türk Milletine ve Türk devletine hakarettir" dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Türk milletinin onuru ve asaleti, kendi toprağında bir ecnebiden hakaret yiyecek ve bu hakaretleri sindirecek kadar pörsümemiştir. Türk milletinin onuru, asaleti, adaleti ve insan hakkı anlayışı, onlarca AB'yi, milyonlarca Lagendijk'i satın alır. Dolayısıyla Başbakan Erdoğan, milletimizin bu asaletine yakışır politik tavrını koymalıdır. AKP, uğruna sevdalık türküleri yaktığı AB'nin kendini bilmez şeflerinin ve stratejik ortaklarının cüretkârlıklarını derhal kırmalıdır. AKP'den yana tüm umutları suya düşen Türk Milleti'nin, AB şeflerinin aklıyla kendi Mehmetçiğini Ankara dışına sürmek isteyen AKP zihniyetinden böyle bir "milli duruş" beklentisi yoktur. Ancak, böyle bir milli tavır, artık Erdoğan'ın ve AKP'nin vatan borcu olmuştur, namus borcu olmuştur. Aksi takdirde AKP'nin AB'ye ve sair küresel odaklara endeksli mandacı dış politikaları, bu hakaretlerin geçiştirmeye veya üstlerin örtmeye yetmeyecektir" şeklinde konuştu.

"Bâri hakaret ettirmeyin?"

Onurlu bir dış politika için ekonomik bağımsızlığın şart olduğunu söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "BTP'nin Milli Ekonomi Modeli, ekonomik bağımsızlığımızın ve onurlu dış politikanın yegane kaynağı ve teminatıdır. Dünya çapındaki yüzlerce bilim adamları bir ay önce İstanbul'da bunu haykırdı. AKP'nin böyle bir ekonomik modeli ve çaresi yok; 3 yılı aşkın iktidarlarıyla bu yokluk ortaya çıktı, AKP'nin çözümsüzlüğü ispatlandı. Dış ticaret açığı, cari açık ve işsizlik aldı başını gidiyor, AKP bir şey yapmadı, yapamıyor. Bölgeler arası kalkınmada ve gelir dağılımındaki adaletsizlikte uçurum büyüdü, AKP bir şey yapmadı, yapamıyor. Ekonomiden sosyal alanlara hiçbir sahada birşey yapmadınız; bari Türk Milleti ve devletine hakaret edenlerin ağızlarını tıkayın, hakaret ettirmeyin. Hiç olmazsa bunu yapın. Bunu da yapmazsanız ne diye Ankara'da koltukları meşgul ediyorsunuz, diye sorarlar. Türk Milleti, haklı olarak, madem ki devlete?millete hakaret edenlere dahi haddini bildiremiyorsunuz, kim adına, ne diye Meclis'te varsınız, diye sorar" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137