11 Mayıs 2010 Salı 00:00
AB'nin ayakta kalması imkânsız

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gençliği ve yeraltı kaynaklarının tükenmesi ve ortak para birimine geçmesi nedeniyle Avrupa Birliği'nin batmaya mahkûm olduğunu vurguladı.
~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yurt turu kapsamında Gaziantep'te vatandaşlarla bir araya geldi. BTP Genel Başkanının Gazianteplilerle yaptığı ve karşılıklı sohbet havasında geçen programda Yunanistan'la başlayıp tüm Avrupa ülkelerini etkisi altına alan ekonomik kriz de konuşuldu. Yıllar öncesinden bu birliğin çökeceğini ilan eden Prof. Dr. Haydar Baş'a dinleyiciler arasında bulunan bir genç "Avrupa Birliği yüzde 100 çökecek" öngörüsünü nasıl yaptığını sordu. Avrupa Birliği'nin yeraltı kaynaklarının bittiğine işaret eden Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "AB'nin devam etmesi hiç mümkün değil. Gençliği bitti. Bunun devam etmesi bu yönden de mümkün değil. Müşterek paraya geçti. Ortak paraya geçildiğinden, üye ülkeler Gayri Safi Milli Hâsılası'na göre oradan para alacak. Her ülke basılan parayı tarafına transfer etmek için çaba sarf edecek. Yılın içinde adamlara para lazım oldu. Para basma hakkına sahip olmayan Avrupa Birliği devletleri, Yunanistan gibi borç para da tedarik edemediği için batmaya mahkûm olacaktır. Şimdi bunu Haydar Hoca gördüyse, Haydar Hoca çok bir şeyi tespit etmedi ki. Gelişmeler ortada. Gençliği olmayanın, yer altı kaynağı olmayanın, müşterek parası olup adaletsiz bir şekilde senyorajı (para basmayı) hayata geçiren ülkelerin ayakta kalması asla mümkün olamaz. Bir de bunların tarihte 100 yıllık savaşları vardır. Her gün savaşmışlar. Şimdi bize nispet ederek, bir araya geldiler. Şimdi bizimkiler de diyor ki, 'Bizi de oraya alın.' Bu Birliği bize karşı kurdular."

Aramızda 'çok fark' var
Avrupa Birliği'nin çöküş nedenlerini bu şekilde anlatan BTP genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Bizi almaları mümkün değil çünkü aramızda medeniyet farkı var, kültür ve siyaset farkı var, örf ve gelenek farkı var. Biz çok farklıyız. Medeniyetleri buluşturma adı altında bunlar, Türklerin İslamlığının içini boşaltıyorlar ve bizi Hıristiyanlaştırmaya çalışıyorlar, haberiniz var mı? Onun için İbrahim'de buluşmak, Hz. Muhammed'i dışlamak, 'bütün dinler müsavidir' demek adet oldu. Vatandaşlar da bu işlerden anlamadığı için 'herhalde öyledir' diyor. Müslüman Türk kimliği milletimizden yavaş yavaş tecrit ediliyor."

Türkiye parçalanmaya sürükleniyor
Hükümetin dış politikayı ABD, iç politikayı AB'nin talepleri doğrultusunda yönlendirdiğini ifade eden Prof. Dr. Baş, açılım projesine dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Ülke ayaklarımızın altında gidiyor. Ülke bölünüyor, adam 'açılım yaptım, yapacağım' diyor. Nedir açılım? İmtiyaz yasaları... Kürdüne, Lazına ayrı verecek, Çerkezine ayrı verecek. Sen birine verdin mi, öteki ayağa kalkar. Öyle değil mi? Ayağa kalktı mı, ne olur? Bölünmek olur. En ehveni federe yapıya gidilir. Türk toplumu da öyle federe yapıda durmaz. Anadolu Beylikleri gibi birbirine girerler. Sonunda parçalanır, gideriz. Buna son vermeye var mısınız?"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.