26 Temmuz 2006 Çarşamba 00:00
AB'nin çöküşü yakın
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, İnegöl'de vatandaşlarla biraraya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, insanı yaşlanan, AB'nin çöküşe mahkum olduğunu dile getirdi. ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Haziran ayında başlattığı yurt gezisini tüm hızıyla sürdürüyor. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Marmara bölgelerinin başlıca vilayetlerini ziyaret eden BTP Lideri, gezi ve inceleme turlarına ilçeleri de dahil etti. Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde vatandaşlarla biraraya gelen Prof. Dr. Haydar Baş, gündemde öne çıkan gelişmelere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Geceye İnegöllülerin ilgisi ise görkemli oldu.
Ekonomiden teröre, dış politikadan eğitime kadar geniş bir yelpazede değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Baş'ın ilk gündemi Kıbrıs ve AB üzerine oldu.
Kazanılmış

haklarımız elden gidecek
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, geçen hafta Kıbrıs Barış Harekatı'nın 32. yıldönümü kutlamaları için adaya giden Başbakan Erdoğan'ın Annan Planı'nı desteklediğini hatırlattı ve iktidarın Kıbrıs politikasına eleştiriler yöneltti.
Prof. Baş, "Annan Planı'nın ne olduğunu biliyor musunuz. Annan Planı demek kazanılmış hakların kaybı demektir. Zürih ve Ankara antlaşmalarında elde ettiğimiz hakların yok olması demektir" diye konuştu.

AB'nin sonu yakın
Ardından Türkiye'nin AB üyeliği konusuna değinen Prof. Dr. Baş, AB'nin çöktüğünü vurgulayarak, AB üyeliğini destekleyenlere göndermede bulundu.
BTP Genel Başkanı, şunları söyledi: "Avrupa çöküşe mahkumdur. Avrupa gidiyor. Avrupa yeraltı kaynaklarını tamamen bitirmiş, insanı ihtiyarlamıştır. Gençliği bitmiştir. Neslini kendi kendine kurutan bir anlayış içine girdi Avrupa. Dolayısıyla Avrupa'nın geleceği çok karanlıktır. Bunu ilim adına söylüyorum. Bakın bugün Almanya'da işsizlik yüzde 12'ye çıkmıştır, Türkiye'de de yüzde 12'dir. Fransa'da yüzde 9, İtalya'da yüzde 8, İngiltere'de yüzde 9'lar seviyesinde. Avrupa'nın hangi ülkesini alırsanız alın işsizlik almış başını gidiyor ve en fazla işten atılanlar da Türk işçilerdir. Durum bu iken biz AB'ye gireceğiz rüyasıyla, insanlarımızı hayallerin peşinde  koşturmaya hiç kimsenin hakkı yoktur."

İkinci sınıf muamele
AB'nin, üye olsa bile Türk vatandaşlarına serbest dolaşımı yasakladığını, Türk tarım ürünlerinin AB pazarlarına girişine izin verilmediğini anlatan Prof. Dr. Baş, "Dini, medeniyeti, örfü, kültürü siyaseti bizden olmayan bu birlikte ne işimiz var" diye sordu ve ekledi: "Şimdi soruyorum, insanımıza iş bulamayacağız, yaptığımız ürünü satamayacağız. Peki niçin AB'yi istiyorsun söyler misin? O halde Avrupa'yı isteyenler Türk Milletinin yakasını bıraksınlar; gideceklerse, gireceklerse kendi kendilerine gitsinler girsinler."

İsrail'in niyeti

BTP Lideri Prof. Dr. Baş'ın İnegöl konuşmasında dile getirdiği konulardan biri de Ortadoğu'daki son gelişmelerdi. Bölgede yaşanan son olayların İsrail'in "Arz?ı Mev'ûd" planının bir parçası olduğunu söyleyen Prof. Dr. Baş, ABD'nin de Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmek adına  bu plana tam destek verdiğine dikkatleri çekti.

Terör AKP döneminde arttı
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, PKK terörünün AKP döneminde tırmanışa geçtiğine işaret etti. Prof. Baş, mevcut iktidarın kolluk kuvvetlerinin elini, kolunu hukuken ve siyaseten bağladığına işaret ederek, "Ne emniyet görevlilerimiz, ne de Jandarma gücümüz görevini, vazifesini ifa edebiliyor" diye konuştu.

BTP lideri AB uğruna çıkarılan yasaların yanı sıra Başbakan Erdoğan'ın da "Türkiye'de Kürt sorunu vardır" diyerek adeta terörist başı Öcalan ile aynı söylemde birleştiğini ve o tarihten itibaren terörle mücadelede büyük tavizler verildiğini anlattı. Partisinin ortaya koyduğu plan ve projelerle ekonomik krizin aşılmasının yanı sıra  ülkenin birlik ve beraberliğini de sağlayacaklarını belirten Prof Baş, vatandaşlık maaşını buna örnek gösterdi.

BTP Lideri "Bu ülke BTP döneminde cennet vatan olacak. Kurtla kuzu bir arada yaşayacak. Kimsenin tereddüdü olmasın. Bütün Kürt kardeşlerimle biz bir bilek bir yürek olacağız, hiç kimse buna mani olamayacaktır" ifadelerini kullandı.

Tek kurtuluş BTP
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Prof. Dr. Haydar Baş, İnegöl İlçesi'nde Kültürpark içerisindeki Marina Çay Bahçesi'nde halka hitabında, ülkenin tek kurtuluş yolunun BTP olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Haydar Baş, kendi hazırladıkları ekonomik model ve tezin 200 bilim adamı tarafından incelenip onay gördüğünü, bu eserin Rusya'da da toplam 480 bilim adamı tarafından Putin'e tavsiye edildiğini hatırlatarak, "Bu projenin uygulamaya başlama noktası, Rusya'daki ev kadınlarına maaş bağlanarak emekli olabilme hakkını kazanmalarıdır. Ben isterdim ki bu projenin ilk uygulanan yeri ülkemiz olsun. İktidardaki AKP'nin beşinci ayında, Konya'da yapılan bir toplantıda, işsizliği ve yoksulluğu çok kısa sürede çözeceklerini söylemişlerdi.
Ancak ellerinde sihirli değnek yok ki bir anda fabrikalar kurdurarak, ihracat gerçekleştirerek ortalığı toz pembe yapsınlar. Ben programlarımın içini doldurdum ama onların programlarının içi boş. Bizler bir şeyler sunarken, kaynağını da gösteriyoruz" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137