07 Temmuz 2007 Cumartesi 00:00
AKP, PETKİM peşkeşinin hesabını veremeyecek
BTP Gen. Bşk Prof. Dr. Baş, AKP hükümetinin, millet malı olan en kârlı ve stratejik kurumları kelepir fiyatına ecnebilere peşkeş çekmesinin hesabını hiçbir zaman veremeyeceğini söyledi ~|~
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "AKP hükümeti, Türk milleti ve Türk devletini hazine üstündeki dilenciye çevirdi. Hükümeti, bir yandan milletimizi, işsiz, aşsız ve yoksul bırakıyor. Öte yandan milletimizin malı ve ekmek teknesi olan PETKİM gibi en kârlı işletmelerini kelepir fiyatına giderayak ecnebilere satıyor. AKP hükümeti, yeşile boyalı 2 milyar karşılıksız kâğıda PETKİM'i peşkeş çekti. Milletimiz, AKP'ye bunun hesabını sandıkta soracaktır. AB ve IMF'den aldığı akıl ile yol
alan AKP'nin bu peşkeş tezgahlarının hepsi, BTP iktidarında bozulacaktır. Milletimizin
22 Temmuz'da BTP'ye vereceği icazetle, millet adına bunların hesabını biz soracağız. Millet ve devlet malı bu kârlı işletmelerin tamamı, BTP iktidarında milletimizin emrine iade edeceğiz" şeklinde konuştu.

Karşılıksız kağıda Türkiye'yi satıyorlar
"ABD ve küresel para odakları, kağıdı yeşile boyuyorlar, 'alın size Dolar' diye bu boyalı kâğıtları para olarak dünyaya sürüyorlar, ülkemize taşıyorlar" diye konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Hiç kimse bu boyalı ecnebi kağıtlarının karşılığı var mı diye sormuyor. Ecnebiler geliyorlar; Kurtuluş Savaşı'ndan çıkmış Türk milletinin dişinden tırnağından artırarak yaptırdığı en kârlı ve stratejik işletmeleri o boyalı kağıtlarla satın alıyorlar. Fakat iş, Türk milletinin kendi üretim ve emeğinin karşılığında Türk parasının basılmasına gelince, 'aman enflasyon olur' diye yaygara yapıyorlar. 25 yıldan bu yana IMF ve AB'den akıl alarak iktidarda bulunan partiler ve 4.5 yıldan beri AKP hükümeti, Türk milletine ve devletine bu para oyununu oynuyorlar. Bu oyun, Türk milleti ve devletinin emek, üretim ve işletmelerini ecnebinin "hiçbir karşılığı olmayan boyalı kağıdı"na karşılık peşkeş çekmektir, milli emek ve üretimi yabancıya transfer etmektir. AKP hükümeti, Gümüşhane topraklarındaki altını ve gümüşü ecnebiye veriyor, Gümüşhaneli kardeşimi de işsizlikten ve yoksulluktan gurbetlerde süründürüyor. Taşı?toprağı altın ve maden olan Türkiye'min her yanında tablo böyle. AKP, bu peşkeşlerinin ve yaptığı bu küresel hortumlama tezgâhtarlığının hesabını veremez. Koltukta birkaç gün daha kalmak dışında, neyin karşılığında yapıyorsun sen bunu?! Türk milleti bunun hesabını 22 Temmuz'da soracaktır, sorulmalıdır. BTP, Milli Ekonomi Modeli ile bu hortumlamayı ve peşkeşi sona erdirecektir. Devletin bağımsızlık hakkı olan Senyoraj gelirini, milletimizin hizmetine sunacaktır, kadın?erkek her Türk vatandaşına 500 YTL maaş verecektir "dedi.

BTP hepsini yüce milletimize iade edecek

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "BTP, iktidara geldiği gün, yeraltındaki madenlerinden yerüstündeki işletmelere kadar devlet ve millete ait her şeyi, devlet?millet ortaklığıyla milletimizin emrine ve hizmetine verecektir. Başka türlü Türkiye iflah olmaz; üç tane uluslar arası ekonomi kongrelerine konu olan ve dünya bilim adamlarının baş tacı ettiği Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet projelerimizle biz bunu yapacağız. Yüce milletime bunu taahhüt ediyorum. BTP iktidarında fakirlik tarih olacak" şeklinde konuştu.

BTP rüzgarı Trabzon'da esecek
BTP'nin yurt çapında düzenlediği miting serisi, bugün Trabzon'da devam edecek. Belediye Meydanı'nda düzenlenecek miting saat 14.00'da başlayacak. Aynı zamanda partisinin Trabzon milletvekili adayı olan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, mitingde hem hemşehrilerine, hem de Türk halkına seslenecek.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137