17 Ekim 2004 Pazar 00:00
AKP Raporu sümenaltı ediyor


BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, AKP'nin İlerleme Raporu'nu Türk milletiyle dürüst bir şekilde paylaşmadığını belirterek, raporun sümenaltı edildiğine dikkat çekti

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP'nin İlerleme Raporu'yla ilgili tutumunu ve değerlendirmelerini eleştirdi.

AB İlerleme Raporu'nun turnusol kâğıdı gibi kişilerin kimliğini ele verdiğine söyleyen Kepekçi, "raporun açıklandığı ilk andan itibaren kimlerin nasıl bir tavır takındıklarını iyi gözlemlemek gerekmektedir. Rapor, açıklanır açıklanmaz hükümet ve medya tarafından bir oldu?bittiye getirilmek istenmiş, bayram havası estirilmeye çalışılmıştır. AKP hükümeti ve AB'ci diğer partiler tarafından rapor kamuoyuna olduğundan daha farklı açıklanmıştır. Bu tutum ile Türk milletinin onuruyla oynanmakta; millet hiçe sayılmakta; adeta ülkemiz pazarlanmaktadır" diye konuştu.

Tarım bitirilecek

Raporun Türk tarımıyla ilgili bölümlerinin tam bir fecaat olduğunu belirten Kepekçi şöyle konuş~|~tu: "Milletimizin bizzat kendi geleceğini birebir ilgilendiren rapordaki bazı maddelerin altını tekrar tekrar çizmekte fayda vardır.

Çiftçimizin sayısı 25 milyondan 15 milyona düşürülecektir. Çiftçimiz işini kaybedecektir. Hem istihdam sahası azalacak; hem üretimin azalması ile ülke ihtiyacı karşılanamaz duruma gelecektir. Tarım stratejik bir sektör olduğundan dışa bağımlılık gelişecektir.

Azınlık oyunu

yeniden sahnede

Azınlık hakları ile Osmanlının son dönemi yeniden yaşanmaktadır. Osmanlının yıkım senaryosu yeniden sahnelenerek, bu defa da Türkiye Cumhuriyeti devleti tezgâha yatırılmaktadır.

Ülkemize AB tarafından parasal bir destek de sağlanmayacaktır.

Türk milleti AB tarafından bir tehdit olarak görülmekte, Türklere serbest dolaşım hakkı verilmemektedir.

Milletimizin inanç esasları, AB esaslarınca tahrif edilmeye çalışılmaktadır."

Rumların hesabı

AKP iktidarının gösterdiği teslimiyetçi ve iradesiz davranışın, ülkemiz üzerinde öteden beri hesapları olanların iştahlarını kabarttığını söyleyen Ahmet Hamdi Kepekçi şunları söyledi: "AB üyesi olan Rumlar Kıbrıs Cumhuriyetinin tanınmasını, yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin reddedilmesini istemektedir. Yunanistan Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılmasını, Fener Rum patriğinin ekümenik sıfatının kabulünü istemektedir. Yani İstanbul sur içinde kurulacak, Ortodoks din devletinin hukuki alt yapısını oluşturmaktadır. Aksi halde veto hakkını kullanacağını ifade etmektedir.

AKP'nin mumu

yatsıya kadar yanar!

Gelişmeler milletimizin menfaatine değildir. Her geçen gün milli birliğimiz ve toprak bütünlüğümüz kan kaybetmektedir. AKP cürümlerini ne kadar saklarsa saklasın, mumları yatsıya kadar yanacaktır. BTP ilk günden beri açıkladığı düşüncelerinin tekrar tekrar altını çizmektedir. AB, biz biz kaldığımız müddetçe bizi almayacaktır. Biz biz olmaktan çıkınca da, ortada Türk devleti de Türk milleti de kalmayacaktır. Milletimiz ve devletimiz üzerinde oynanan oyunlar, BTP tarafından, ısrarla vurgulandıkça AKP hükümeti paniklemektedir.

Milletimiz; "AB bizi açıktan lime lime doğramaya çalışırken, hükümet neden milletin yanında yer almıyor da, AB talimatları doğrultusunda hareket ediyor" diye sormaktadır. Artık bu gidişata dur demenin vakti gelmiştir. Bütün bu menfi gelişmelerin panzehiri ise BTP iktidarında olacaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137