16 Ekim 2004 Cumartesi 00:00
AKP, Rumların da iştahını kabartıyor
BTP MYK üyesi Koç, AKP hükümetinin AB hayali uğruna sürdürdüğü tavizkâr ve cüretkâr tavrının, Rumlar başta olmak üzere tüm Haçlı ülkelerinin iştahlarını kabarttığını söylediBağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi Mehmet Emin Koç, AB'nin, Türkiye'ye standart Kopenhag kriterlerinin ötesinde, "bize özel, çifte standart, 3.sınıf müzakere adayı" muamelesi uygulamasına karşılık; AKP hükümetinin milli duruş ve milli duyarlılıktan yoksun politikasının, tüm AB ülkelerini Türkiye'den ne kopartırsak kârdır ihtirasına sürüklediğini belirtti.

AKP'nin Haçlıları tek tek razı etme hesabı yanlış

BTP MYK üyesi Koç "AB'nin İlerleme Raporu karşısında AKP'nin omurgasız ve baştan herşeye teslim politikası, hepsinin iştahını kabarttı. AKP, şimdi Yunanistan'ı da, Kıbrıs Rumunu da, Fransa'yı da, Almanların Hristiyan demokratlarını da ayrı ayrı ikna etmek durumundadır. Çünkü hepsi, 'veto ederiz ha' demeye başladılar. AKP, Türkiye'nin istiklal ve istikbalini bir avuç Rum'un eline teslim etti. Rum kesimi, bizi tan~|~ımazsanız, sizi veto ederiz, Bartholomeus'un suriçi İstanbul'da din devletini ilan etmesi olan 'ekümenlikliği'ni tanımazsanız sizi veto ederiz şeklinde haber gönderiyor. AKP kurmaylarının sirtaki oynadığı Yunan yetkililer ise, birebir Rumların ağzıyla konuşuyorlar, onların taleplerini tekrarlıyorlar, Ruhban okulunu açmanız lazım, Patrik'in ekümeniklik talebini ve Kıbrıs Rumunun isteklerini karşılamanız lazım diyorlar, Ege'yi istiyorlar; aksi halde Türkiye'ye dirsek göstereceklerini bildiriyorlar. Sayın Chirac başta olmak üzere Fransa, üç?dört ay önce kendilerine Başbakan Tayyip Erdoğan ve AKP kurmaylarının sunduğu 30 milyar dolarlık ekonomik paket ve nükleer santral ihalesi teklifleriyle yetinmemiş olacaklar ki, durumunuzu referanduma götüreceğiz, Fransız halkımız ne derse o olur diye ilan ediyorlar. Almanlara ise 7 milyar dolarlık ikinci el Leopard tankları satın alacağımız teklifi götürüldü. Hiç birinden doğru dürüst bir karşılık dahi gelmiyor, 'kimisi veto, kimisi referandum' haberi uçuruyor; AKP, bu tavizleri nasıl verebiliyor? AKP, ne uğruna bunu yapıyor? Başbakan Tayyip Erdoğan, neye karşılık Yunanından Rumuna, Fransızından Almanına bu Batılıların taleplerine emme basma tulumba gibi evet diyebiliyor? CHP lideri Deniz Baykal, neyin karşılığında Erdoğan'a, AB'lilere beraber evet diyelim, kafa sallamak için Brüksel'e beraber gidelim diyebiliyor? Adamlar, bu işin sonunda 'hiçbir garanti olmadığı'nı raporlarına geçtiler, Türkiye'ye bildirdiler. Bu vahim tavizlerin karşılığı yok, üyelik garantisi diye bir şey yok; olan sadece bizimkilerin ham hayali... Bu kadar tavizden sonra Türkiye mi kalır; üyelik garantisi verseler ne çıkar? AKP ve CHP ortaklaşa Türkiye'nin tamamını AB hayalleri uğruna bu muhteris Haçlı ülkelerine verseler, bunlar yine doymazlar, ikna olmazlar, razı olmazlar" şeklinde konuştu.

Şark projesi sevincini yaşıyorlar

AKP'nin AB karşısındaki tavizkâr tutumu sebebiyle Batı dünyasının tarihi Şark projesini uygulamaya koyma sevinci yaşadığına dikkat çeken BTP MYK üyesi Koç "Batı Şark projesini hayata geçirmenin, topyekün 70 milyonluk Türk Milletini Anadolu ve Trakya topraklarından grup grup, parsel parsel söküp atma projelerine bir adımlık mesafe kalacak kadar yaklaşmanın bayramını yaşıyor. Batı dünyası, Anadolu'suyla Trakyasıyla vatan topraklarımızı, "uydurma azınlık tarifi"yle bölüp parçalamanın ve binlerce yıldan beri et ve kemik gibi birbirine kenetlenmiş, kardeş olmuş aziz bir milleti ve yüce bir medeniyeti darmadağın etmenin tam da fırsatını yakalamanın sevinci içerindedir. Hadi diyelim AB bunun sevinci içerisindedir, Verheugen bunun sevinci içindedir, anladık da; AKP hükümeti neyin sevinci içindedir, CHP neyin yardım ve yatakçılığına soyunmuştur? Bu iş bize uymaz, bu iş milletimizi?medeniyetimizi bitirir, bu iş bizim hayrımıza değil, bu kadar taviz talebi ve çifte standart da fazla diyen bir tane AKP kurmayına ve CHP kadrosunu rastlayan var mı Allah aşkına? AKP ve CHP, AB'nin çifte standat talepleri karşısında bu derece nasıl ittifak içine girebiliyor? AKP ne yapmak istiyor, AKP kime hizmet ediyor? AKP, neyin karşılığında kime çalışıyor?" dedi.

AB, Sevr'in fotokopisini dayatmakla yetinmiyor

AB ülkelerinin AKP'nin tâvizkâr tutumundan cesaret aldığını ve iştah kabarttığını belirten BTP MYK üyesi Koç, "AB ülkeleri, Sevr'in fotokopisi gibi duran Kopenhag kriterleriyle yetinmiyorlar. AKP'deki 'her türlü tavize evet' diyecek kıvamda kara sevdayı ve kör kötürüm AB aşkını görünce, 'bunlardan ne kopartırsak kârdır, nasılsa işin sonunda da üyelik garantisi olmadığını bildirdik, AKP buna da başım gözüm üstüne diye karşılık verir' diyorlar, olur olmaz taleplerle asılıyorlar. AB ülkeleri, AKP'nin milli duruştan yoksun politikası sebebiyle Türkiye'yi yolunacak tavuk, kurtlar sofrasında yan gelip yatmış kuzu olarak görmeye başladılar. AKP hükümeti, AB ham hayali uğruna Yunanları da, Rumları da, Fransızları da, bilmem başka hangi Haçlıları da tek tek razı etmek durumundadır; bunun gayreti içindedir. Bu noktada CHP ile ortak çalışmaktadır. Böyle bir yanlış gayret, hem AKP'nin, hem CHP'nin, hem de Türkiye'nin sonunu hazırlar. AKP hükümeti, bütün bu olan biten vahim gidişatı milletimize olduğu gibi açık açık anlatarak ve mübarek Ramazan günlerini de fırsat bilerek nasuh tövbesi yapmalıdır, tam bir dönüş yapmalıdır. AKP'liler olmadık talepleri sıralayan Haçlıların peşine takılıp ne idüğü belirsiz bir adrese sürüklenmekten kurtularak, aziz milletimize dönmelidir, kendine milli bir adres bulmalıdır. O adres de BTP'dir. Türkiye'nin B planı BTP'dir. AKP'lilerin de, CHP'lilerin de, ham hayallerle yıllardan beri AB'nin peşinde koşuşturan tüm vatandaşlarımızın da dönüş yapacağı milli adres BTP'dir" şeklinde konuştu.

Milletimizin Ramazan ayını da kutlayan BTP MYK üyesi Mehmet Emin Koç, içine girdiğimiz mübarek Ramazan ayı ve rahmet ikliminin tam bir muhasebe ayı, arınma ayı, Hakk'a ve hakikate dönüş ayı ve dayanışma ayı olduğunu belirtti. Koç "Hak, hakikat, adalet ve kardeşlik, bizim medeniyetimizdedir; kimse, başka adreslerde, ne kendisine ne de milletimize vakit kaybettirmesin" dedi. FYorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.