10 Eylül 2004 Cuma 00:00
AKP'li Bayraktar'a istifa çağrısı
BTP MYK üyesi Koç, milletvekili dokunulmazlığını ve iktidar nüfuzunu kullanarak hukukdışı yollarla BTP Gençlik Kolları Genel Başkanı'nın cenazesini varislerinden kaçırma ve cenaze sahiplerini linç etme girişimindeki grubun önünde ve içinde bulunan AKP'li Nusret Bayraktar'ı istifaya davet etti

Bağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi Mehmet Emin Koç, BTP Gençlik Kolları Genel Başkanı Lütfullah Dereci'nin vefatı sebebiyle başta yaralı eşi olmak üzere yakınlarına ve BTP camiasına taziyetlerini sunması gerekirken, cenazeye katılmak üzere uçakla Trabzon'a giden BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik'i linç etme ve cenazeyi varislerinden hukukdışı yollarla kaçırma teşebbüsünde bulunan grubun içinde ve önünde bulunan AKP Milletvekili Nusret Bayraktar'ı istifaya çağırdı. Koç, BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik beyin, BTP Gençlik Kolları Başkanı'nın cenazesine katılmak ve merhumun eşi olan yeğeninin yaralarını sarmak üzere Trabzon'a ulaştığında, havaalanı çıkış kapısında Nusret Bayraktar'ın da içi~|~nde bulunduğu organizeli grubun saldırısına uğramasını şiddetle kınadığını belirtti.

Bayraktar, başsağlığında bulunma nezaketinden dahi yoksun...

BTP MYK üyesi Koç, "Bir milletvekili olarak Nusret Bayraktar'a yakışan, öncelikle merhumun eşine ve BTP camiasına taziyetlerini sunmaktı; böyle bir başsağlığı nezaketinde dahi bulunmadı. Bilakis AKP'li Bayraktar, cenazenin sahibi olan merhumun eşinin elinden, hukukdışı yollarla cenazesini almak ve Ardeşen'e kaçırmak üzere organize olan grubun akşama kadar içinde ve önünde olmuş, havaalanında konuşlanmıştır. Bir milletvekili olarak Nusret Bayraktar'a yakışan, iktidar ve milletvekili nüfuzunu merhumun eşinin ve BTP camiasının acısını azaltmaya ve yarasını kapatmaya yönelik olarak kullanmaktı; kendisinden maalesef böyle bir zerâfet sadır olmadı. Bilakis Bayraktar, 16:50 uçağıyla yeğeninin beyi ve partisinin Gençlik Kolları Başkanı olan merhum Dereci'nin cenazesine katılmak üzere Trabzon'a gelen acılı BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik beyi tartaklama ve linç etme teşebbüsündeki grubun içinde ve önünde olmuştur. İşin enteresan tarafı, Nusret Bayraktar'ın, bütün bu hukuk ve insanlıkdışı organizasyon ve provokasyonların içinde olmasını gerektirecek tarzda merhum Dereci'yle bir yakınlığı ve akrabalığı da yoktur. Bu linç girişimi ve milletvekili nüfuzunu kullanarak oluşturulan hukukdışı teşebbüsler basit bir skandal değil; Bayraktar'ın istifasını ve iktidarın da milletvekili dokunulmazlığı hususunu yeniden gözden geçirmesini gerektirecek büyük bir skandaldır" dedi.

Zaman gazetesinin

fobilerle örülü yalanları

Kayınpederi olan Ali Gedik beyi almak üzere havaalanı giriş kapısına gelen ve Ardeşenli grubun üzerine çullandıkları Osman Baş'la ilgili "cenazeyi kaçıracaktı" türünden yalan ve iftira dolu bir haberin AKP'li Bayraktar ve Zaman gazetesi tarafından ortaklaşa hazırlanmasına da değinen BTP MYK üyesi Koç, "Osman Baş, BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik beyin damadıdır, 16:50 uçağıyla gelen kayınpederini almak üzere havaalanına gitmiştir. Cenaze ise aynı gece 02:00'de Trabzon'a ulaşmıştır, acılı eşi Melek hanım tarafından bizzat teslim alınmış, merhumun vasiyeti ve eşinin talebi doğrultusunda Şehitlik Tepesi mezarlığına defn edilmiştir. Merhumun eşi Melek hanım da Ali Gedik beyin yeğenidir. Burada bir kaçırma teşebbüsü varsa, o da, cenaze ile yakından uzaktan alakası olmayan AKP'li Nusret Bayraktar ve onun etrafına kümelenip linç girişiminde bulunan grubun teşebbüsüdür. AKP'li Bayraktar, olayların bizzat içinde olmasına ve gelişmeleri çok iyi bilmesine rağmen ahbap?çavuş ilişkisi içinde oldukları Zaman gazetesine verdiği beyanat ve ürettirdiği yalan ve iftira dolu haber de en az BTP Genel Başkan Yardımcısı'na yönelik linç girişimi kadar ciddi bir skandaldır. Bayraktar'ın katkılarıyla Zaman'ın tezgahladığı bu masabaşı yalan ve iftira dolu haberi, acılı bir ölümün, halkın teveccühünü kazanmış ve Türkiye'yi kurtarmaya ve projesi ve programıyla iktidar olmaya tek aday olarak gördüğü BTP'ye yönelik nasıl bir siyasi linç projesine dönüştürülmeye çalışıldığının en büyük göstergesidir. Bu yalan haber, halkımızın teveccühüne mahzar olan BTP'nin milli iktidarının ayak seslerinden korkanların fobileriyle örülüdür. Bu bayağılık, aynı zamanda insanlık dışı bir ayıptır" dedi.

Dokunulmazlık hukuk dışı ayrıcalık tanımaz

Milletvekili dokunulmazlığı ve iktidar nüfuzunun hiç kimseye hukuk ve insanlık dışı ayrıcalık tanımadığını belirten BTP MYK üyesi Koç "Türkiye, bir hukuk devletidir, tarihten bugüne insanlık ve medeniyetin beşiğidir; Patagonya değildir. Dolayısıyla milletvekili dokunulmazlığı, hiç kimseye, bir başkasının cenazesini varislerinden kaçırma hakkı ve yetkisini tanımaz. Milletvekili dokunulmazlığı ve iktidar nüfuzu, hiç kimseye, partisinin Gençlik Kolları Başkanı'nın cenazesine giden ve yeğeni olan eşinin yaralarını sarmaya koşan bir Genel Başkan Yardımcısı'nı linç etme girişimindeki grubun öncüsü ve sözcüsü olma hakkı tanımaz. Milletvekili dokunulmazlığı ve iktidar nüfuzu, ahbap?çavuş ilişkisi içindeki gazetelere yalan ve iftira dolu haber ürettirme yetkisi ve hakkı vermez. Milletvekili dokunulmazlığı ve siyasi nüfuz, kayınpederi olan Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik beyi havaalanından almak üzere giriş kapısında bekleyen masum bir insanın üzerine çullanıp, 6?7 saat sonraki uçakla gelen cenazeyi kaçıracaktı diye yalan haber yaptırma hakkı ve yetkisi tanımaz. Milletvekili dokunulmazlığı, bütün hukuk ve insanlık dışı girişimlerden madara olup eliboş çıkmayı, acılı ölümü yandaş medya vasıtasıyla, 'ben olmasaydım şu kadar adam ölürdü' türünden olayları çarpıtmalarla telafi etme hakkı ve yetkisi tanımaz. O halde TBMM, AKP grubu, CHP grubu ve ilgili Başsavcılıklar, AKP'li Nusret Bayraktar'ın dokunulmazlığının kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunmalı, Nusret Bayraktar da derhal istifa etmelidir" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.