05 Şubat 2009 Perşembe 00:00
'Artık oyun bitti'
"Ülkemizin kalkınması için kaynak çok. Ancak bugüne kadar usta yoktu" diyen Prof. Dr. Baş, "Bu oyun bitti. Şimdi usta da var, proje de var, kaynak da var. O usta BTP'dir" dedi. ~|~

 Milli Ekonomi Modeli'nin özünün tüketime dönük bir analiz olduğunun altını çizen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Yeni Mesaj gazetesine yaptığı açıklamada Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet-Milli Devlet projelerini tüketici kesimi düşünerek geliştirdiklerini söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli (MEM), tüketim eksenli bir analizdir. Yani biz kapitalizm ve komünizm gibi üretimden yana teori üreterek yola çıkmış değiliz. Bizim sistemimiz, fakir vatandaşın karnını nasıl doyurmalıyızdan başlar. Hamalın karnını nasıl doyururuz? İşçinin, çiftçinin ve memurun karnını nasıl doyururuz? Emeklinin, işsizin hülasa 7'den 77'e tüketicinin karnı nasıl doyar? İlaveten bunları nasıl giydiririz? Bu düşünce etrafında biz tezimizi ürettik" şeklinde konuştu.

Köklü ve reel bir model gerekli
Milli Ekonomi Modeli'nin bugüne kadar geliştirilen ekonomi sistemlerinden farklı olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türk ekonomisinin kronik problemlerinin çözümü için, köklü, reel ve bilimsel bir model şarttır" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Türk ekonomisinin kronik problemlerinin çözümü için, köklü, reel ve bilimsel bir model şarttır. Sadece BTP, böyle bir modele sahiptir. BTP'nin Milli Ekonomi Modeli, beş tane uluslararası kongrede dünyanın sayılı bilim adamları tarafından tartışıldı, müzakere edildi ve Nobel Ödülüne aday gösterildi. Bu modelimizin çeşitli proje ve enstrümanları, bazı ülkeler tarafından uygulanmaya konuldu."

Kaynak da var, usta da...
Mili Ekonomi Modeli'nde kalkınabilmek için gerekli olan tüm projelerin yer aldığına dikkat çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Ülkemizin kalkınması için kaynak çok. Ancak bugüne kadar usta yoktu. Ama artık bu oyun bitti. Şimdi usta da var, proje de var, kaynak da var. O usta BTP'dir" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Milli Ekonomi Modeli'mizde toplumun tamamını kalkındıracak projelerimiz var, hepsinin kaynakları hazır. Kendi çözümleri olmayan partiler, BTP'nin projelerini kopyalıyorlar; ama tutmaz. BTP, projelerini, bir hesap, bir milli model ve güçlü bir kaynak ekseninde oluşturdu. Türkiye'de kaynak problemi yok? Devlet-millet ortaklığıyla 3 katrilyon dolarlık yer altı kaynaklarıyla elde edeceğimiz gelirler, BTP iktidarının kaynaklarından biridir. Devletin, milletimizin emek, üretim ve kaynakları karşılığında para basma hakkını kullanarak elde edeceği Senyoraj geliri, BTP iktidarının kaynaklarından bir diğeridir. Yıllık 100 bin YTL'nin altında geliri olandan vergi almayacağız. Bu rakamdan yukarıya yıllık geliri olandan Sosyal adalete dayalı olarak alınacak vergiler, BTP iktidarının kaynaklarının üçüncüsüdür. IMF programı gereği yoksul halktan alınarak borçlara ve faizlerine aktarılan vergiler, BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli kapsamında vatandaşa aktarılacak kaynaklardan bir başkasıdır. Bunlar, kaynaklarımızın sadece birkaçı? Dünyanın sayılı bilim adamları ve ekonomistleri tarafından Nobel Ödülüne aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli tezimizde, 40 sayfayı aşkın bir bölümde kaynaklarımızı anlattık. Yüce milletimiz rahat olsun; ülkemizin kalkınması için kaynak çok. Ancak bugüne kadar usta yoktu; ustayım diye koltuğa oturanlar, milletimizin kaynaklarını ecnebiye peşkeş çektiler, çekiyorlar. Ama artık bu oyun bitti. Şimdi usta da var, proje de var, kaynak da var. O usta BTP'dir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137