08 Haziran 2010 Salı 00:00
Aş ve iş bulacağız

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Vatandaşlarımıza aş ve iş bulacağız. Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşıyacağız" diye konuştu.
~|~

 RECEP BAHAR ? ABANT

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'de tarım, hayvancılık, sanayi, ticaretin bittiğine işaret ederek, "Zor şartlarda Türkiye'nin idaresine talip olduk. Herkese aş ve iş bulacağız" dedi. Bolu'da Büyük Abant Oteli'nde gerçekleştirilen Başkanlık Divanı toplantısında konuşan Prof. Dr. Baş, Türkiye'nin siyasi, ekonomik, sosyal gündemini değerlendirdi. Siyaset konusunda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Baş, "Bütün insanların gözü siyasetçilerin üzerindedir. İnsanlar iyi kötü siyasetçiler hakkında konuşur. Bazen kavgalar, cinayetler meydana gelir. Bu tarihin derinliklerinden gelen bir durumdur" dedi. Ailesini idare emekten aciz olanların koskocaman toplulukları yönetmesinin mümkün olmadığına işaret eden Prof. Dr. Baş, "Yufka insanlar... Tarihi, hukuki, siyasi derinlikleri yok. Böyle bir siyasete talip olanlar millete yük olur" şeklinde konuştu.

'Hizmet bize nasip olacak'
Türkiye'de tarım başta olmak üzere ormancılık, madencilik, eğitim, sanayi, ticaretin geri gittiğine işaret eden Prof. Dr. Baş, son zamanlarda Anadolu'yu dolaşırken halkın 'Hocam, sizi geç anladık. Hizmet size nasip olacak' dediğini aktardı. Ortada curcunaya dönmüş bir Türkiye'nin olduğunu belirten BTP Genel Başkanı, şunları söyledi: "Türkiye'nin bağımsızlığı tartışma konusu oldu. Bazı kurumların yanlışı olabilir. Her insan bir olmadığı gibi, her kurum da bir değildir. Bu kurumlar Türk milletinin ayakta kalmasının teminatıdır. Mesela Milli Eğitim Bakanlığı, bu milletin eğitimi için vardır. 'Gözüne, kalbine,  her şeyine nüfuz etsin' diye vardır. 'Vatandaşlık şuuru versin' diye vardır. Bu kurumu dağıtırsak, ikinci bir kurum bulamayız." Bu şartlar altında Türkiye'nin idaresine talip olduklarını belirten Prof. Dr. Baş, "Aş ve iş bulacağız. Elimizdeki kaynakları işleyebilmek için dünyanın en kalkınmış devletlerinden işçi getireceğiz. Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşıyacağız" dedi.

BOP oyunu
Türkiye'nin yer aldığı bölgeye ilişkin değerlendirmelerde de bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) ABD'nin girişimiyle hayata geçirildiğini belirterek, şöyle konuştu: "ABD, 'dünyanın ağasıyım' diyor. 'Osmanlı'nın hinterlandını avucumun içine almalıyım' diyor. 'Bölgenin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını ele almam lazım' diyor. Bölge ülkelerini 'at edip bineriz, eşek edip süreriz' düşüncesinde. Müslümanlar da maalesef saf... Hükümet mensupları sık sık Afganistan'a, Pakistan'a, İran'a, Suudi Arabistan'a, Suriye'ye vesaire gidiyorlar. Millet de zannediyor ki, bizim hariciye çok iyi çalışıyor."

Başbakan'ın sözü başka, icraatı başka
İsrail'in 31 Mayıs'ta Mavi Marmara gemisine baskın düzenleyerek 9 Türk'ü katletmesi sonrası hükümetin tavrını eleştiren Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Sayın Başbakan'ın söylediklerine bakınca, zannediyorsunuz ki bir İsrailli Türkiye'ye giremez! Oysa İsrailli şirketler Türkiye'de madenleri ele geçirmişler. Güneydoğu'da binlerce hektar toprak almışlar. Dahası MOSSAD ajanları rahatça Türkiye'de dolaşıyor. Tabii Güneydoğu'da terör olayı olur. Türkiye'de istedikleri insanı izleyebiliyorlar. Ayrıca gemi olayında çok ciddi kayıp var. Başbakan ihtar çekmekten ve kınamaktan aciz." Milletin Bağımsız Türkiye Partisi'ne müthiş bir teveccühü olduğunu belirten Prof. Dr. Baş,  "Basın belli güçlerin adamları olmuş. Ama namusum ve şerefim üzerine konuşuyorum, 2 senede ABD'yi geçeriz. ABD'nin hiçbir şeyi yok. Almanya 10 tane ABD eder. Dünyanın beyinlerini almışlar, bunların ürünlerini dünyaya satıyorlar" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.