19 Şubat 2009 Perşembe 00:00
ATV Haber'in yalanı...
ATV'de önceki gün akşam yayınlanan "CHP'nin kadirileri" başlıklı haberde Bağımsız Türkiye Partisi ve Genel Başkanıyla ilgili olarak ortaya atılan iddialara BTP'den tepki geldi. ~|~

 



Atv'de önceki gün akşam yayınlanan "CHP'nin kadirileri" başlıklı haberde Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ve Genel Başkanıyla ilgili olarak ortaya atılan iddialara BTP'den tepki geldi. Yapılan yazılı açıklamada BTP Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş'ın kimliği, kişiliği ve eserlerine dikkat çekilip yayınlanan haberin tamamen uydurma ve maksatlı bir haber olduğu belirtildi, İşte BTP genel merkezinden yapılan açıklama:

"Hükümete yakınlığıyla bilinen bir işadamının devlet kredisi ile aldığı ATV kanalında, Bağımsız Türkiye Partisi ile Kadiri tarikatı arasında bir bağlantı olduğu yolunda haber yapıldı.
Öncelikle belirtmekle isteriz ki, Bağımsız Türkiye Partisi ve Sayın Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey, keşke uydurma ve hiçbir haber niteliği olmayan bir şekilde gündem edilmeseydi. Zira kendisi, dünya iktisat tarihinde çığır açmış bir ilim adamıdır.
Tüketim eksenli tek analiz olan Milli Ekonomi Modeli isimli tezi bugün ABD, Rusya, Almanya, Çin, Yunanistan, Vatikan, Venezüella v.s 42 ülkede bazı kuralları ile hayata geçirilmiş ve küresel krize çare olarak uygulanmaktadır.
Prof. Dr. Haydar Baş'ın tezi dünyanın önde gelen iktisat sitelerinde kapitalizm ve sosyalizmden sonra üçüncü büyük ekonomi tezi olarak "İnternational model of Haydar Bas" ifadesiyle yer almaktadır.
Bu model ile ilgili olarak, Azerbaycan'da, Almanya'da ve 4'ü Türkiye'de olmak üzere 6 uluslararası kongre yapılmış, bunlara katılan yüzlerce ilim adamı ve iktisatçı ülkelerinin yaşadığı, ekonomik krizin çaresini Milli Ekonomi Modeli'nde bulduklarını anlatarak, dünyanın ekonomik buhranını halledecek tek ekonomik sistem vardır, bu da haydarizm demiştir.

Bu kongrelere Hollanda'dan katılan Amsterdam Üniversitesi Öğretim Üyesi, Cornelia Versteegh, "AB şayet yaşamak istiyorsa Prof. Dr. Haydar Baş'ın sosyal devlet anlayışına dönmek zorunda" itirafında bulunmuştur.
Bugün Türkiye'de işsiz sayısı son bir ayda 524 bin artmıştır.
Yüzde 466 bütçe açığı ile uçuruma yuvarlanan Türk ekonomisi ortada iken, dünyanın çözüm olarak yöneldiği Milli Ekonomi Modeli'ni ısrarla gizlemeye çalışmak aslında Türk milletini içinde bulunduğu krizde batırmak demektir. Yani bunların maksadı bu milleti batırmaktır.

Sayın Baş'ın ilmi kariyeri ve görüşleri pek çok üniversite öğrencisine doktora tezi olmuştur.
Bir siyasi parti lideri de olan Sayın Baş, siyasete şahsi ihtirasları için girmemiştir.
Milli Ekonomi Modeli ve bunun uygulanacağı devlet modeli olan Sosyal Devlet - Milli Devlet tezlerinin sahibi Sayın Baş, 30 yılı aşkın bir zamandır birlik beraberlik, devlet-millet kaynaşması ve sivil-asker birliği demektedir. Türk milletinin birliğine ve beraberliğine hizmet etmenin Türk devletinin bekası için şart olduğunun her fırsatta altını çizmektedir.
Kısaca, Türkiye cumhuriyeti devletinin Atatürk'ten sonra görüşleri dünyaya mal olmuş ve dünya ilim adamlarının kendisini taklit ettiği, ayakta alkışladığı ilim adamı, Prof. Dr. Haydar Baş'tır.

İlmi kariyerinde altın madalyalarda dâhil pek çok ödül almış, bilim adamı, siyasetçi, kültür adamı ve yazdığı onlarca eserle Türk ve dünya insanlığına tez ve doktrinleriyle hizmet eden böyle bir insanı, hiç bir çalışmasında gündem etmeyen medyanın onu "tarikatçı" gibi şu anda mevcut dahi olmayan bir kuruma mensubiyet ile karalamaya çalışması sadece bu haberi yapanların art niyetini ortaya koymaktadır.
ATV televizyonu ve medya grubuna Türk milleti bu saatten sonra kanmaz.
Üstelik sizlere şunu hatırlatmak isteriz ki, kendisine daha önce de atılan bu tarz itiraflara karşı Sayın Baş, açtığı tüm davaları kazanmıştır. Böylesine maksatlı bir haber ve yapılan iş tamamen suçtur.

Başlattığı siyasi hareketin halk tarafından kabul gördüğü bu günlerde, olayları saptırıp bu güneşi gizlemeye çalışanlar taşıdıkları sui-niyetin kurbanı olmaktadır.
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Atatürkçü ve dindar kimliği ile laik ve demokratik hukuk devleti açılımı; kaba softa ham yobaz din ve devleti karşı karşıya getiren siyasilerin korkulu rüyası olmuştur.
Prof. Dr. Haydar baş'ın yıllardan beri dini ve milli bütünlüğümüze sahip çıkarak, devletin ve milletin, sivil ve askerin beraberliğini savunarak yaptıkları, Türkiye üzerine hesabı olan tehdit unsuru siyasileri korku ve dehşete düşürmektedir. Türkiye'de Türküm diyemeyen, Gürcistan'da gürcüyüm diyen siyasilerin korktukları liderdir Prof. Dr. Haydar Baş.
İşte bu korku bu yalan haberleri yaptırmaktadır.

Türkiye'de halen müesses manada hiç bir tarikat bulunmazken ve de hukuki varlıkları sona erdirilip, iddiası suç teşkil eden hayali unsurları gündem ederek, siyasi rant peşinde koşanların içine düştükleri acıklı hal ortadadır.
Bunlar son zamanlarda Prof. Dr. Haydar Baş'ın Türkiye'de ve dünyada yükselen grafiği karşısında paniğe kapılanların başvurdukları iftira kampanyalarıdır.
Yoksa tarikat isminden istifade ile 900 insanı partilerine üye yapanlar, çarşaf ve kur'an kursu açılımı ile siyaset çizgisini değiştiren partiler dururken, bugüne kadar devletin temel nizamını değiştirmeyi amaçlayıp anayasa mahkemesinden ikaz alanlar varken, yine bu anlayışla şiirler okuyup sabıkalı olanlar dururken, ekranlarda salya sümük ağlayarak milletin kimyası ile oynayanlar, sağlık bahanesiyle yurtdışına kaçıp kendilerine haçlı mezarlığında yer ayırtmışken, Türkiye'de haber niteliğinde çok sayıda gerçek malzeme vardır. Bir gözünü kapamış, öbürünün önüne çöp koyan medya, kör, sağır ve dilsizi de oynasa Prof. Dr. Haydar Baş'ı eninde sonunda doğru olarak ekrana taşımak zorunda kalacaktır. Dünya bunu yapmaktadır, medyamız da yapacaktır.
Bu vatan bizimdir, bizim kalacak!

BTP GENEL MERKEZİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100